Skocz do zawartości
Magik34

sm-n910 TouchWiz blokuje dostęp do większości aplikacji, nie pozwala wejść w jakiekolwiek menu.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie.

Moja dziewczyna posiada od dwóch lat telefon Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910 z procesorem Exynos]. Wszystko było w porządku do momentu którejś z aktualizacji - nakładka Samsunga TouchWiz blokuje dostęp do większości aplikacji, nie pozwala wejść w jakiekolwiek menu. Wgranie oryginalnego softu przez Odina nic nie daje, nie wiem czy jest sens pakować się w jakieś custom ROM'y, nie mam pojęcia zielonego co jest dosyć fajnym softem, który się nie zapcha po miesiącu, a będzie miał pełną funkcjonalność? Czy jest na to jakaś rada? Telefon kosztował dużo pinionszków a teraz jest praktycznie bezużyteczny, w serwisie przegrali Androida, było dobrze tydzień i znowu jest to samo.

Pozdrawiam

Edytowane przez Fenek
    Doprecyzowano tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Esperer

Nie wiem co masz na myśli mówiąc, że Touchwiz blokuje aplikacje, ale jak nie chcesz grzebać się w customach, to może wystarczy wgrać ze sklepu jakiś launcher ( na przykład Nova ). Ustawić go jako domyślny i sprawdzić jak będzie się sprawował telefon. Pewnie też jakąś apkę do pogody będzie trzeba, bo zdaje się, że ta stockowa aplikacja nie działa na innych launcherach niż stock. Ale głowy nie dam.

W ten sposób łatwo i szybko wyeliminujesz działanie Touchwiza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Esperer Spróbuję jeszcze raz wytłumaczyć, o co mi chodziło D:

Sytuacja wygląda tak, że po którejś aktualizacji Androida przy okazji włączania aplikacji np. Kontakt, Galeria czy inne Kamery wyskakuje pop-up tego typu(zdjęcie z Google):

Spoiler

b16f4e436aa6c23ac39454b77aa904df.jpg

Albo coś o włączaniu zezwoleń przy konkretnych aplikacjach. Cięzko uruchomić rysik S Pen i jego działanie bo nie ma permisji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zazwyczaj powodem jest Messenger. Należy wejść w Menedżer aplikacji->3 kropki->aplikacje które mogą pojawiać się na wierzchu i odznaczyć messengera. Spowoduje to wyłączenie dymków czatu, dlatego najpierw trzeba przyznać uprawnienia danej aplikacji, a potem włączyć z powrotem Messengera 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cichy94c Nie istnieje żaden fix do tego, aby wszystko działało poprawnie? Albo jakiś sposób, nie wiem, bilbioteki xposed czy jakaś apka zrootowana, żeby to ustabilizować? Trick z Messengerem został wykonany dawno temu, bo znalazłem podobne rozwiązanie, niestety jest on doraźny. Działa tydzień, może dwa tygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi