Skocz do zawartości
Patika

[Poradnik] VoLTE i VoWiFi Nougat XEO - jak aktywować te usługi

Rekomendowane odpowiedzi

Patika
    Napisano (edytowane)

Witam. Z racji tego, że pojawiło się wiele pytań odnośnie VoLTE i WiFi calling, na które już znaleźliśmy odpowiedzi, przedstawię krótki poradnik jak należy aktywować te usługi dla poszczególnych sieci:

Orange: Należy skontaktować się z obsługą klienta i poprosić o włączenie tych usług. Następnie po dosyć krótkim czasie wystarczy zresetować telefon, a w ustawieniach pojawi się opcja do włączenia VoLTE. Znajduje się ona w ustawienia >połączenia > sieci komórkowe. Zrzut poniżej:

Spoiler

Screenshot_20170509-163600.thumb.png.d2cd03ede64db5b1caee5586c91d09ce.png

Opcja do WiFi calling znajduje się w ustawieniach dialera. Wchodzimy więc w dialer (tam, gdzie wybiera się numer telefonu) a następnie 3 kropki w prawym górnym rogu > ustawienia, zjeżdżamy na sam dół i mamy opcję "Połącz przez sieć Wi-Fi". Zrzut poniżej:

Spoiler

Screenshot_20170510-134824.thumb.png.07ba2f8e0f07b593ae124d922d003bf6.png

Jeśli usługa będzie aktywna i będziemy połączeni z siecią WiFi, powinniśmy otrzymać taką ikonę na pasku(druga od lewej):

Spoiler

WiFi.png.90888b587811aedcfbbb7fa04eea0736.png

Play: Z tego co wiem, ten operator posiada tylko opcję WiFi calling. Aby ją włączyć, należy wysłać SMS'a o treści "START" na numer 282. Jest to bezpłatny SMS aktywujący usługę. Jeśli ktoś ma obawy, wystarczy przejść na oficjalną stronę playa, tam też jest podane jak tą usługę włączyć. Dalej tak jak wyżej na zrzucie - jeśli będziemy połączeni z WiFi i włączymy to ustawienie w dialerze, pokaże nam się ikona. 

T-mobile: Zakładam, że również trzeba zadzwonić do BOK tak jak w przypadku Orange i poprosić o aktywację usługi. Gdy to nastąpi, należy zresetować telefon i opcja do VoLTE pojawi się tak samo jak w przypadku Orange. Z WiFi calling to samo.

Jeśli chodzi o inne sieci, to nie mam pojęcia czy udostępniają one VoLTE lub WiFi calling. Jeśli coś by się zmieniło, dajcie znać a zaktualizuję post. Dodam jeszcze oficjalne strony operatorów odnośnie VoLTE i WiFi calling.

Orange VoLTE:

Orange WiFi Calling:

Play WiFi Calling:

T-mobile VoLTE i WiFi Calling:

Edytowane przez Patika
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nju - nie ma co dzwonić do BOK, bo konsultanci (przynajmniej dwóch) mało ogarnięci w temacie.

Porada: wchodzimy na portal Nju, logujemy się i wchodzimy na formularz kontaktowy. Rodzaj zgłoszenia: zgłoszenie techniczne, temat zgłoszenia: usługi. W treści wpisałem prośbę o włączenie VoIP i VoLTE. Po paru godzinach dostałem SMS-a treści: "Informujemy, że zgodnie z dyspozycją usługa WIFI Calling na numerze XXX XXX XXX została właczona. Pozdrawiamy. Nju Mobile".

Restart telefonu i wszystko działa :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz abonament czy na kartę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lipton73

T-Mobile można też aktywować sms-em, sam tak robiłem, zresztą opis jest na stronie T-Mobile

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 10 maja 2017 o 16:42, jaroszsz napisał:

Nju - nie ma co dzwonić do BOK, bo konsultanci (przynajmniej dwóch) mało ogarnięci w temacie.

Porada: wchodzimy na portal Nju, logujemy się i wchodzimy na formularz kontaktowy. Rodzaj zgłoszenia: zgłoszenie techniczne, temat zgłoszenia: usługi. W treści wpisałem prośbę o włączenie VoIP i VoLTE. Po paru godzinach dostałem SMS-a treści: "Informujemy, że zgodnie z dyspozycją usługa WIFI Calling na numerze XXX XXX XXX została właczona. Pozdrawiamy. Nju Mobile".

Restart telefonu i wszystko działa :)

Dzięki kolego jaroszsz! Piwko poleciało.

U mnie VoWifi już też działa. Mam Nju na kartę i przedwczoraj zdzwoniłem do BOK. Miła pani poinformowała mnie, że ta usługa jest tylko dla tych co mają abonament i zapytała czy jeszcze może mi w czymś pomóc? Podziękowałem i pogodziłem się, że działać nie będzie. Czytając post kolegi jaroszsz, postanowiłem wczoraj wieczorem spróbować jeszcze raz zgodnie z jego instrukcją. I co? Ano godzinę temu otrzymuję maila, że usługa została aktywowana! Restartuję telefon, wykonuję próbę połączenia... i działa!!! :D

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@andi2012 - Pani w BOK była niedoinformowana. W Orange i nju obydwie usługi (VoLTE i VoWiFi) są dostępne dla wszystkich klientów, zarówno prepaid jak i abo. Różnica jest tylko taka, że w abo WiFi Calling działa na całym świecie, zaś w prepaid tylko w kraju (póki co). 

W T-mobile VoLTE i VoWiFi są dostępne tylko w niektórych abo dla klientów indywidualnych i small biznes. W abonamentach korporacyjnych oraz prepaid/mix tych usług brak.

VoLTE i VoWiFi bywają niekompatybilne z niektórymi usługami. W Orange np. nie da się mieć VoLTE mając włączoną usługę Extra Numer.

Tu lista usług niekompatybilnych z VoLTE w Orange:

- Nowa Orange Strefa
    - Dodatkowa karta SIM (np. dodatkowa karta sim do internetu podpięta pod numer główny)
    - Strefa stacjonarna
    - Ekstra strefa Firmowa
    - Orange ekstra numer

W T-mobile nie da się mieć VoLTE mając następujące usługi:

Usługi Prepaid, Mix, Heyah
    Sieć Firmowa
    Stacjonarny Numer Firmowy
    SIM Tandem

W Play nie ma VoLTE, jest tylko WIFi calling.

W Plusie nie ma VoLTE, zaś WIFi calling jest cały czas w fazie testów, wymaga dedykowanej aplikacji.

Edytowane przez jano1978

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Jak można włączyć połączenia przez VoLTE? Mam taką opcję jedynie w szybkich ustawieniach, lecz po przełączeniu na "tylko LTE" nie mogę wykonywać połączeń oraz wysyłać SMS :/ 

Sieć to Orange, a ROM Gold Eagle (Podczas instalacji zaznaczyłem CSC które miało umożliwić działanie VoLTE)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktywowałeś uslugę w BOK? Nie zawsze działa to z automatu - czasami trzeba ponowić aktywację. Poza tym nie mam pewności czy na romach spoza oficjalnej dystrybucji Samsunga to działa. Dla przykładu VoLTE działa tylko na sofcie na Polskę i dla Orange - w żadnym innym nie ma zaimplementowanych danych pozwalających na korzystanie z takiej opcji.

Ewentualnej pomocy powinieneś chyba szukać w temacie poświęconym temu romowi.

Edytowane przez kuba_bed
    Drobna korekta posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi