Skocz do zawartości
daro.hell

Opinie o Galaxy tab 10.1

Rekomendowane odpowiedzi

R2!

A jaka karta SIM wchodzi do tableta? Micro czy zwykla?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwykła, przynajmniej ja taką mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega miał monitor Nokii, TV nigdy nie widziałem. Teraz Nokia zeszła na psy. Wracając do tematu... Nie umiałbym sobie już poradzić bez tabletu. Bardzo się do niego przyzwyczaiłem, chyba ze względu na wygodę. Laptop poszedł w odstawkę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Beson

Jaka jest rzeczywista pojemność Taba w wersji 16GB po odjęciu wszystkich plików systemowych itp.

Ile na starcie mamy do zapchania, 11GB? 12GB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zolo

13,11 gb tyle pisze w ustawieniach ze lacznie jest miejsca, ale jak sprawdzilem analize pojemnosci to wychodzi ze masz okolo 12.5 gb na start wolne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Beson

Ojjj Panowie już sam nie wiem co kupić ponieważ zastanawiam się jeszcze nad Eee Padem od Asusa.

Koledzy na bliźniaczym forum Asusa napisali o Samsungu, że nie ma co go kupować bo to szajs i się strasznie tnie.

Jakie są Wasze opinie o nim?

Tabletu gównie będę używał u klienta do prezentacji ofert, prezentacji zdjęć, stron www, wszelakiej grafiki reklamowej, animacji, prezentacji flash, itp, itd.

Do rozrywki będzie mi służył wyłącznie w domu. Tak więc mój przyszły tablet będzie miał konkretne zastosowanie.

W asusie bardzo nie podoba mi się kalendarz, który jest niesamowicie nieprzejrzysty i trudno po nim nawigować, to jest bardzo duży minus.

W samsungu kalendarz wygląda bardzo przyzwoicie, jest to dla mnie bardzo ważna kwestia bo bez googlowego kalendarza nie istnieje.

No i może 3G mi się kiedyś przyda. :)

Podsumowując.

Asus Eee Pad Transformer 16GB - 1500 zł

+ długa praca na baterii w granicach 9 godzin

+ krótki czas ładowania, ok. 3-4 godziny

+ czytnik kart

+ cena

- brak 3G

- mało ciekawy design

- mało ciekawy interfejs i widgety od asusa

- mało przejrzysty kalendarz

Samsung Galaxy Tab 10.1 3G 16GB - 2200 zł

+ bardzo ciekawy design

+ ciekawy interfejs i widgety od samsunga

+ modem 3G

+ przejrzysty kalendarz

- cena

- brak czytnika kart

- problem z odtwarzaniem niektórych formatów

- krótka praca na baterii w granicach 7 godzin

- długi czas ładowania, ok. 5 godzin

Już sam nie wiem... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zolo

Co do baterii to czytalem ze w samsungu jak zmiejszych jasnosc oswietlenia to podobno wytrzyma 10h, czas ladowania praktycznie ten sam co asus

No i cena w asusie to nie plus,przeciez wiadomo ze bez 3g bedzie tanszy, kup samsunga tylko z wifi to cena beedzie podobna.

Po to jest sytem zeby zainstalowac jakis program do filmow i bedzie odtwarzal wszystko, kwestia 2minut.

No i nie wiem z kad masz dane o ladowaniu, bo 5 godzin to przesada.

No i ludzie, co to za sens kupowac tablet bez 3g? Przeciez zaleta taba jest jego mobilnosc i korzystanie z niego np w autobusie, kupujac taba bez 3g jestes strasznie ograniczony.

cena tez kosmosu, bo ja za 3dniowego taba dalem 1800zl ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Beson

Wiesz ja raczej z nim nie będę wychodził żeby się pobawić na mieście tylko przeważnie będę szedł z nim do klienta,

więc 3G mimo wszystko nie jest aż tak niezbędne, oczywiście wiadomo, że lepiej mieć niż nie mieć. ;)

Rozumiem, że 1800 to dałeś na Allegro od prywatnej osoby? :)

Ja chyba jednak wolałbym kupić w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zolo

Ale po co przeplacac? Przykladowo ja kupilem za 1800, mam paragon z T-mobile, wiec gdyby cos sie syplo to ide do t-mobile i nie widze problemu.

Zawsze lepiej miec 3g bo nigdy nie wiadomo kiedy sie przyda, no ale o tym juz musisz sam zdecydowac.

A co do przycinania sie , to ma tak tylko samsungowy launcher, mialem zainstalowany inny launcher to chodzil jak blyskawica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Beson
    Ale po co przeplacac? Przykladowo ja kupilem za 1800, mam paragon z T-mobile, wiec gdyby cos sie syplo to ide do t-mobile i nie widze problemu.

Chyba faktycznie zastanowię się nad Allegro tym bardziej, że w chwili obecnej są dwie ciekawe aukcje z moich okolic.

A powiedz mi jeszcze czy T-mobile przypadkiem nie wrzucił Ci jakichś swoich aplikacji do Taba?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi