Skocz do zawartości
daro.hell

Opinie o Galaxy tab 10.1

Rekomendowane odpowiedzi

hylu

Bawię się tabletem od 2 dni. Wgrałem 3.2 ii jest naprawdę dobrze.

Działa szybko.

Problemy mam 2:

1.swype mi trochę haczy:(

2.tapety mam w slabej jakosci, tzn system kadrowania tapet sprawia, ze nawet dobrej jakosci zdjecie, po ustawieniu jako tapeta, wyglada slabo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tapet polecam aplikację Tapety tła zdjęcie 170.000+:

https://market.android.com/details?id=com.srsdev.wallpapers&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zcnNkZXYud2FsbHBhcGVycyJd

Na tablecie super wyglądają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kekes

Tapety musza miec rozdzielczosc jak tab wtedy super wygladaja czyli 1280 * 800 pozdrawiam:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hylu

Hej, zawsze biore tapety 1200 x 800 a i tak gdy odpalm to specjalne kadrowanie, wygladaja one dosyc slabo:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kekes

1280 * 800 :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wiking

Witam,

Mam nadzieje ze tu mozna zadac pytanie.

Tak wiec mimo iz jeszcze 6 miesiecy temu zarzekalem sie ze tablet nie dla mnie odkrylem ze tablet plus akcesoria (dokladnie klawiatura) moga mi wielce ulatwic zycie, i pozwolic odpoczac moim plecom.

Tak wiec szukalem informacji przeczytalem dziesiatki watkow na tym forum jesli chodzi o tablety...

i pojawilo sie drobne zawachanie... juz prawie mialem ipada w koszyku ale sie opamietalem ;)

Widze ze tablety mimo iz nie tanie jednak maja pewne niedociagniecia i wady i to wieksze nizli telefony ale do rzeczy.

1. czytalem o plamie na wystwietlaczu w Galaxy Tabie - czy byla to jakas wadliwa seria czy dalej jeszcze mozna trafic na taki walniety egzemplarz?

2. czytalem rowniez na tym forum ze tablet bez powodu potrafi przestac reagowac, i ze zazwyczaj trzymanie przycisku zasilania go ozywia - jak czesto jako uzytkownicy borykacie sie z tym problemem?

Co co mnie ladnie przekonuje do taba to fakt ze mimo to nie Prime to mozna zrobic z niego dualne urzadzenie, przy pomocy: Klawiatury ze zintegrowanym etui BKC-1B1 - czy sa wsrod uzytkownikow forum takze uzytkownicy tego wynalazku i jak sie spisuje.

Kolejna rzecz dostepnosc, jestem zainteresowany tabem z 3g (to nie problem) ale wersja 32 lub 64GB. A tych to jakos nie znalazlem poza moze jedna oferta na serwisie na A. Chyba tutaj jedynie mail do samsunga moze wyjasnic sprawe.

Nie ukrywam ze tab + klawira to cos dla mnie - z tego co widzialem na filmach w necie wyciaganie samego taba nie jest jakies drastycznie silowe, na codzien do uzytku tablet, w razie potrzeby wraz z klawiatura. Brak mozliwosci wetkniecia karty zmusza mnie jednak do poszukiwania sporej ilosci wbudowanej pamieci.

Jesli ktos ma opinie nt moich watpliwosci ktore wyrazilem w poscie bede za wszystkie wdzieczny

Pozdrawia

Szukajacy tabletu na miare swoich potrzeb

Wiking

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kekes

Wiking :-) co do :

1.mam samsung galaxy tab10.1 od wrzesnia i zadnej plamy niemam niewidzialem :-) wiec moze i byla seria wadliwa ale tego tak naprawde nikt niewie jak to sprawdzic zawsze mozna dac na gwarancje.

2. Wszystko sie wiesza i czasem wylacz :-) a przytrzymanie 10 sekund wylacznika poprostu restartuje taba :-) osobiscie zrobilo mi zdwa razy tak.

3. Niestety nie mam nieposiadam klawiatury fizycznej i niemam pojecia jak to dziala, lecz klawiatura wirtualna dziala milo tylko sa problemy z polskimi znakami jak sie szybko pisze dlatego nieuzywam polskich znakow :-)

4. Mam taba 16 Gb dla uzytkownika jest 13,11Gb ale uzywam przejsciowki i pamieci usb flash :-) i chmurki :-)

5. Ogolnie polecam tablety tylko musisz zastanowic sie do czego bedziesz go uzywal czy do gier czy do neta i e-gazet e-pubow czy tez do biurowych spraw :-)

Osobiscie malo gram uzywam go do neta do e gazet do ogladania filmow i podlaczam go do telewizora do kina domowego i slucham muzy przez amplituner dziala tez jako pilot i nawet pisalem na nim pisma urzedowe :-)wiec dziala :-) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TimiG

Podczepie się pod przedmówcę:

1) mam tablet od listopada (ale chyba tu bardziej decyduje data produkcji a tej nie znam) problemu nie uświadczyłem, pomimo że tablet działa codziennie od 6 do 10 godzin.

2) restart robiłem również chyba ze 2 razy jak do tej pory, ale chyba poprostu dlatego że chciałem za dużo i za szybko.

3) klawiatury raczej nie kupię, do pisania mam laptopa i stacjonarny + stacjonarny w pracy. Posty, komentarze i maile jak najbardziej bez problemu można napisać na ekranowej i z biegiem czasu idzie to coraz szybciej (w przyspieszeniu pojawiania się polskich znaków pomaga zainstalowanie hacker's keyboard, ale chyba każdy tablet ma podobne problemy).

4) po mału 16 gb okazuje się maławo ale to pewnie dlatego że zainstalowałem dużo gier w które i tak nie gram :). przejściówka jest już w planach zakupowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wiking

@kekes, @TimiG:

Dzieki chlopaki!!

widac, jak pojawi sie watek moj tab przestal reagowac to jego lektura negatywnie na mnie podzialala.

Uzytkowanie - no wlasnie lubie miec duzo na raz - jesli chodzi o rzeczy na urzadzeniu. przykladowo ipod classic 120GB nie wystarcza bedzie trzeba kupic 160GB (ponad 19K utworow, a w bibliotece 25K).

Glowne wykorzystanie:

- skype, gtalk

- mail (glownie czytanie, ale jesli pisanie to przy dluzszych wiadomosciach jednak ekranowej sie boje)

- kalendarz

- gry (glownie proste niezbyt duze ktore mnie juz urzekly jak gram na ARC)

- aplikacje: ebooki (drugie po skypie glowne zadanie), dropboxy, menadzer plikow, jakies photo art i podobne, mapy, g.translate.

- filmy (tutaj cieszylo mnie to ze samsung wspiera out of the box wiele formatow - ale ostanio przekonalem sie ze ARC z MX video player radzi sobie z xvidem - seriale) wiec glownie seriale w lozku z tabletu.

- przegladanie stron - wiadomo

- mozliwe ze OnLive for Android (granie w chmurze)

- jak tylko wyjdzie to OnLive Desktop for Android (jest wer. na ipada - zdalny pulpit windowsa w chmurze + office) glownie do przegladania docow ewentualnie malej korekty (np prezentacji - zmiany w tekscie, zmiana formatowania)

- jako netbook w podrozy (!) zamiast targac 3kg lapciaka, zasilacz - tab + klawiatura, (3g - bo wifi moze gdzies nie byc).

Wiem ze tablet nie koniecznie jest zastapieniem laptopa, mam taki i ten bedzie mi sluzyl, ale jesli moge mozliwie wiele zrobic lezac, siedzac w lozku zamiast przy kompie z wielksza wygoda i mniejszym ciezarem urzadzenia to cos dla mnie.

Dlatego myslalem o transformerze, niemniej ze wspomniana przemnie klawira Samsung chyba bedzie moim typem.

Tak wiec szczegolnie na wyjazdy lubie miec nascie filmow... nie ze bede wszystkie ogladal ale zeby miec wybor... dlatego bede szukal 32GB wer z 3G.

Pytanie: czy 3.x ma podobnie jak 2.3.x obsluge SIP do rozmow przez net - na Arc uzywalem easycall sprawdzalo sie. Po prostu forma obnizenia rach przy rozmowach zagranicznych.

Aktualnie 490Eur za 16GB+3G lub 790Eur za 64GB+3g (wer 23GB chwilowo brak) - sklepy do ktorych mam zaufanie.

Klawiature dokupie w PL bo chce miec standard US z racji ze i tak glownie uzywam ang.

Tak wiec uspokoiliscie mnie i jak tylko bede mial Taba to podziele sie moimi spostrzezeniami, mam nadzieje ze jakos w ciagu miesiaca ciut zejdzie z ceny albo pojawi sie wer 32GB.

Pozdro

Wking

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś może podzielić się opinią na temat SGT ale wersja 8.9 :)

Chodzi mi o to, że... czy to jest ,,to samo", ale pomniejszony ekran czy zupełnie inna wydajność?

Wiem, że można dużo na necie poczytać, ale wole mieć Waszą opinie jako nadrzędną :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi