Skocz do zawartości
niko99

[Milestone/Droid 3] Poprawa zasiegu GSM

Rekomendowane odpowiedzi

zapomniałeś dodać, że trzeba kliknąć przycisk r/w (np. w root explorer), aby możliwy był zapis i odczyt, bo bez tego właśnie nikt nie zmieni parametrów w pliku, oczywiście info dla laików co nie wiedzą o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie sprawa z tym jest jakaś dziwna. W domu, gdzie na innych telefonach miałem zawsze wyśmienity zasięg i 3G chodziło na pełnej mam teraz 1-2 kreski i 3G działa bezproblemowo. Ponadto rozmowy przez telefon przebiegają normalnie, nic nie zrywa itp. Natomiast w pracy gdzie zawsze zasięg w miałem o polowe mniejszy niż gdziekolwiek, na nowej Motce jest normalnie tj. 2-3 kreski. Wychodzi na to że nie ma to wpływu na samą siłę sygnału tylko na jego prezentacje lub po prostu telefon nie "skanuje" sieci pełną mocą. Z reszta jak możecie to podajcie jaka macie moc sygnału (Settings>About Phone>Status>Signal Strength) u mnie jest przy jednej kresce: -97 dBm i 8 asu, a jeszcze tego tricku ze zwiększaniem zasiegu nie robilem. Jestem ciekaw jak to u Was wygląda? Pozdro!

PS. Ponadto ktoś wie co oznacza jak ikonki zasięgu, sieci są białe lub niebieskie?:zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99

Wiesz co to tez duzo zalezy chyba od sieci w jakiej jestes i gdzie ( w sensie jak daleko od nadajnika jakiegos duzego), u mnie jest ogromna poprawa

telefon czesto gubił zasieg przecietny sygnal to 1-2 kreski ( mam karte plusa)

A teraz prawie zawsze 4 kreski lub 5 i bardzo i bardzo malo kiedy 1 kreska lub stracenie zasiegu

przy 4 kreskach mam -83 aBm i asu 15

ps. jesli kreski zasiegu sygnalu gsm / wifi zmienia kolor to znaczy ze jestes "zalogowany" do gmaila / masz dostęp do marketu itd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok nie ważne co wcześniej. doszedłem jakoś. ale inna watpliwość mnie nachodzi bo nie moge zmienic nic w tym pliku. ani skopiować nie moge...gdzie jest ten przycisk r/w es file explorer

Edytowane przez Radexpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99

hej,

pytanie to czy masz roota czy nie, wyskakiwalo ci powiadomienie z odliczaniem na dostep jakiegos programu z uprawnieniami root ? ( trupia czaszka i opcje do wyboru zezwól / odrzuć )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie (wyskakiwał mi bład podczas rootowania w kroku 3 i kazalo odpalic root jeszcze raz. zrobilem tak i bylo success)

mysłalem ze jak juz widze ten plik i system folder to juz mam roota...

Edytowane przez Radexpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99

juz glupieje po woli, najlatwiej to spradzic instalujac root explorera i jesli podczas uruchamiana wyskoczy okienko z pytaniem o zezwolenie na dostep wtedy jest root ,

jak widzisz pliki systemowe i mozesz w nich zmieniac cos np w bulid.prop to sprawa zalatwiona wyedytuj zmien i zapisz i to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zmieniłem! Udało się i...zonk mam 2 (-103dBm i 5ASU-->cokolwiek to znaczy)kreski w Warszawie -_- to jak wroce w rodzinne strony to niczego nie bedzie...a moze da sie cos zmienic jeszcze w tym pliku konfiguracyjnym zeby bylo lepiej?? identyczne phone mode fraza mignela mi tylko z gsm i umts? moze znawcy sie wypowiedza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99

Zeby sie upewnic czy dziala to sprawdz dla pewnosci czy ilosc kresek wskazania poziomu sygnalu zmienila sie z 4 na 5 ( bo zanim sie ustawi max moga byc tylko cztery belki a po zmianie i resecie telefonu jest juz 5 kreskowy wskaznik poziomu sygnalu) bo moze zmiana tak naprawde nie dziala a tylko podejrzales plik zmieniles ustawienia a nie zapisalo zmian.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

posiadam motorole xt862 (global verizon) jest zasię polskich operatorów play orange i wszystko ok poza jednym nie wyświetla sie zasieg 3g w opcjach wifi network jest tylko wybór global gsm /umts cdma nigdzie niema 2g a 3g ,nie laczy sie z internetem ,jakies wskazówki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi