Skocz do zawartości
RookieSquatter

Custom Rom - czy sa jakies na nasz model?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam  mam do was pytanie. Czy są już dostępne jakieś custom romy na j3 2016? 

Edytowane przez dszymek
Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
melis

Trzeba by popatrzeć na forum XDA. Z tego co wiem, do tej pory nic takiego się nie pojawiło.

Są różne tweaki dostępne, ale przerobiłem wszystko co możliwe i ostatecznie wróciłem do czystego stock'a wraz z disablerem pro i niczego więcej w mym przypadku, nie potrzeba mi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
melis

Też widziałem to coś o czymś. Bez sensu moim zdaniem. Takie bicie piany.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lipa trochę, ponieważ ta sprawa toczy się już 3-4 miesiąc, a końca jak i efektów jeszcze nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
melis

Pojawiło się coś na XDA niby o lineage os. Temat umarł tak samo szybko jak się pojawił. Jest też a'la custom rom na j320f wykonany jako kopia przez twrp. Wycięto TW i wstawiono Nova Luncher. Wygląd systemu jakby czysty android. Zainstalowałem na próbę, ale usunąłem. Dla mnie brzydki. Poza tym nie wiadomo co tam zostało namotane. Prawda jest taka, że na ten model nikt nie będzie niczego tworzył bo się zwyczajnie nie opłaca. Inna sprawa, że tel chodzi i tak w porządku i nie potrzeba więcej majstrować jak kilka modów w build.prop i xposed.

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3553175

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
melis

https://drive.google.com/file/d/0B35NGYJEHn3cM3ZfUUhlQUlZN2s/view coś jednak poszło do przodu. To dla modelu FN. Ale wpierw dobrze wczytaj się w temat, bo zdaje się że jakieś bugi występują.

Na pewno nie działa bt, slot sim oraz występują znaczne lagi. Tak więc na ten moment, nie zbyt użyteczny jest rom. Pewne jednak jest to, że na innych modelach też będzie działał. Trzeba trochę dać czasu koledze z XDA. Rom oparty jest na androidzie  6.01, więc ciekaw jestem jak będzie z wewnętrzną pamięcią.

Edytowane przez melis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 11.05.2017 o 17:02, melis napisał:

Są różne tweaki dostępne, ale przerobiłem wszystko co możliwe i ostatecznie wróciłem do czystego stock'a wraz z disablerem pro i niczego więcej w mym przypadku, nie potrzeba mi.

A co rozumiesz przez "Czystego Stocka"? Odbrandowanego z softu operatora czy bez aplikacji/softu producenta czyli Samsunga?

Interesuje mnie w szczególności, jak wgrać na J3 (2016) czystego najwyższego możliwego androida (najpewniej 5.1.1.) z możliwością ustawiania kont użytkowników/profili. Aktualnie mój  (zakupiony w Saturnie) takiej funkcjonalności nie posiada - podobno to wina właśnie softu Samsunga.

Ktoś w tym temacie coś wie? Z dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
melis

No na tym tel nie ma możliwości ustawiania profili. I nie sądzę aby to była opcja zależna od systemu, bo na tablecie mego syna t235 bodajże, zainstalowałem mu 5.1.1 - nie potrzebnie zresztą - i ma funkcję konta gościa np. A czysty stock to miałem na myśli oryginalne nie modyfikowane niczym, oprogramowanie xeo. Ale, że zabrakło mi jednak kilku funkcjonalności, to nazat zrootowalem i wgrałem xposed i tak już zostaje. Chyba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, melis napisał:

No na tym tel nie ma możliwości ustawiania profili. I nie sądzę aby to była opcja zależna od systemu

Sprawdziłem jeszcze raz i w wielu miejscach na forach jest właśnie mowa, że nakładki Samsunga do smartfonów na 5.1.1 nie dają możliwości ustawiania kont użytkowników (nie wiem jak z tabletami).

Ale jeszcze pytanie nt. XEO. Ponizej piszą, że PDA: J320FXXS0AQA1 CSC: J320FXEO0APH1, to najnowsze XEO dla J3. I takie właśnie mam w moim J3 (z softem i apkami Samsunga jak się domyślam). Moje pytanie: jak zainstalować/ jesli w ogole czystego Androida 5.1.1. jaki np.chodzi na Nexusach, bez tego badziewia z Samsunga.????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi