Skocz do zawartości
ArmenVanLasso

d7 No 1 d7 - nie da się zainstalować FunFit na tel ani na tablecie

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj smartwatch No 1 d7. Niestety nie mogę zainstalować aplikacji FunFit FunFit z google play ani na telefonie ani na tablecie. Pisze, że twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją. Czy da się coś zrobić, żeby zainstalować ja w inny sposób? Muszę sobie zainstalować kilka aplikacji, a z poziomu smartwatcha się nie da z google play, bo nie che się wczytać zawartość. 

Telefon to Doogee Valencia2 y100 pro, a tablet to Aries 101v2 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NLJ

Skorzystaj z jakiegoś downloadera typu apkpure.com przerzuc aplikacje na zegarek/tablet i zainstaluj np przy pomocy managera plików.
    Jak się pobawisz trochę to daj znać jak się sprawuje ten zegarek (zwłaszcza bateria).

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jeśli sprawdzisz NO.1 Blog, dowiesz się, że istnieje Funfit apk. Możesz go pobrać tam. Nie sądzę, abyś mógł go używać przez więcej niż jeden dzień..

Edytowane przez holdonsam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Więc tak - ściągnąłem i zainstalowałem na telefonie i na tablecie z innego źródła. Aplikacja się otwiera, ale w ustawieniach jak próbuję podłączyć do zegarka to ją wywala do ekranu głównego telefonu/tabletu albo nie da się połączyć. 

Zegarek sam w sobie fajny. Nic się nie przycina. W słońcu widać nie najgorzej to co się na nim robi, aczkolwiek trzeba mieć ustawione podświetlenie na maksimum (poziom 3/3). Przy ustawieniu automatycznego wyłączania ekranu po określonym czasie (min. 15s, max 30min) i automatycznego włączania gdy patrzymy na zegarek czasami taki sposób włączania nie działa. 

Pulsometr, kompas i krokomierz działają bez zarzutu, ale już np barometr potrzebuje już tak jak pogoda czy facebook dostępu do internetu (pogoda dodatkowo gpsa. Musi być sygnał, żeby pobrały się informacje. Niestety mimo włączonego gpsa i 3g nie udało mi się nic z nią zdziałać). 

Można pobierać bezpośrednio aplikacje na zegarku z google play. Wpisywanie czasami trochę zajmuje czasu jak ktoś ma grube palce (najlepiej pisać małym). Instalowałem już kilka aplikacji takie jak endomondo, gopay, ipko oraz endomondo. Gopay się uruchamia, ale po zalogowaniu się zamyka. Przy ipko nie wiem jak jest, bo jak chciałem się zalogować, to pisze, że przekroczyłem dozwoloną ilość zarejestrowanych urządzeń. Endomondo się uruchamia i działa normalnie, jednak jeszcze z nim nie próbowałem trenować. Samsung health działa również poprawnie. Nawet łapie gpsa, który jest dokładny i szybko łapie fixa  (wracałem z nim dzisiaj z pracy przy dużej ilości chmur i lekkim deszczu). 

Można dzwonić z tego zegarka. Od wczoraj dzwoniłem kilka razy. Niemniej jak to w smartwatchu jest tylko tryb głośnomówiący, przez co wyschnięciu do okoła słyszą o czym się rozmawia (można do niego podłączyć słuchawkę bluetooth albo bezprzewodowe słuchawki. Czy również da się przez nfc to nie wiem, bo w specyfikacji pisze, że posiada on taki moduł. Nawet jest filmik pokazany jak odblokowują alarm). 

Co do baterii - w specyfikacji jest napisane, że trzyma 5 dni przy karcie sim i korzystaniu z niego tylko jako zegarka. Czy tak faktycznie jest to nie wiem. Niemniej jednak od naładowania przy wyłączonym 3g i GPS oraz włączonym samsung health (tylko krokomierz) i włączanym ekranie (w sumie ok. 30 min na drugim stopniu podświetlenia ekranu) bateria trzyma tylko kilka godzin. 

Jak jeszcze coś przetestuję to napiszę. 

dodana zawartość

Może podasz link? Bo nigdzie nie widzę. 

dodana zawartość

Ok już nie musisz podawać. Udało mi się ściągnąć dobrą wersję. Teraz szukam albo  aplikacji na telefon, która połączy się ze smartwatchem i będzie odczytywać dane z pulsometru w trakcie treningu lub aplikacji bezpośrednio na smartwatch, która monitoruje jednocześnie przebytą trasę lub kroki i puls jednocześnie. 

Edytowane przez ArmenVanLasso
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi