Skocz do zawartości
ankhazam

[Nieaktualne] Gear S3 - Aplikacja Android Wear w telefonie wpływa na działanie aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

EDIT:

Samsung coś zmienił i instalowanie Android Wear JUŻ NIE JEST konieczne ;)

Stary:

Zainstalujcie sobie na telefonie android wear ... polecam... sprawia, że appki android wearowe działają o wiele lepiej na Gear S3... to nie żart... 

Mając Android Wear >>>zainstalowane<<< na telefonie można na Gear S3 normalnie, z poziomu klawiatury zegarka, odpowiadać na wiadomości Hangouts.

Bez appki AW na telefonie da się jedynie kliknąć polecenie odpowiedzi/wyświetlenia wiadomości >>z poziomu telefonu<<<

Ważne:

Nie należy próbować parować Gear S3 z użyciem konfiguratora w aplikacji Android Wear. Aplikacja Android Wear musi jedynie być zainstalowana na telefonie.

PS

Powiązany temat na forumku międzynarodowym [XDA] Android Wear App on phone boosts notifications on your Gear S3

Edytowane przez ankhazam
rozszerzono opis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem tej aplikacji i nie mogę się połączyć, wykrywa ale komunikat że nie może się połączyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie apka nie widzi zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bani42
Zainstalujcie sobie na telefonie android wear ... polecam... sprawia, że appki android wearowe działają o wiele lepiej na Gear S3... to nie żart... z Android Wear na telefonie można normalnie na Gear S3 odpowiadać na Hangouts, bez tego tylko wyświetlić wiadomość

Jakim cudem udało Ci się połączyć u mnie nie wykrywa zegarka!!!!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie powiedziałem, żeby ją uruchamiać bo to nie ma sensu. Ma być tylko zainstalowana na telefonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bani42

To napisz co dzięki temu zyskam w zegarku bo nie jarze po co mi w telefonie A.W. mając zegarek z tizenem???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spec-naz1
Napisano (edytowane)

Przecież to bzdura totalna jest a wy jemu wierzycie, sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy można korzystać z aplikacji które są napisane na całkiem inny system instalując tylko apke do łączenia się z zegarkiem? Nie przyszło nikomu do głowy że jeśli tak by było, to dawno było by głośno w internetach?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Daniel.
korekta tekstu. Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
23 godziny temu, bani42 napisał:

To napisz co dzięki temu zyskam w zegarku bo nie jarze po co mi w telefonie A.W. mając zegarek z tizenem???

@bani42, napisałem w poprzedniej wiadomości wyraźnie, patrz cytat poniżej:

Dnia 12.05.2017 o 23:21, ankhazam napisał:

Zainstalujcie sobie na telefonie android wear ... polecam... sprawia, że appki android wearowe działają o wiele lepiej na Gear S3... to nie żart... z Android Wear zainstalowanym na telefonie można normalnie na Gear S3 normalnie z zegarka odpowiadać na Hangouts, bez tego tylko kliknąć wyświetlenie wiadomości na telefonie.

Kolego @spec-naz1, dla mnie to też była bzdura, za co zjechałem na Insiderach GearS3 i chciałem go oddać. Potem testowałem swojego LG Watch Urbane i wróciłem do Gear S3 mając zainstalowany appkę do AW na telefonie. Jakież było moje zdziwienie, że nagle z poziomu zegarka miałem pełną integrację w Hangouts z dyktowaniem odpowiedzi, pisaniem na klawiaturze i emotkami... Coś czego bez tej aplikacji na telefonie w zegarku się nie da zrobić

Stąd zamiast pisać takie wiadomości może sprawdź najpierw samemu, zobacz że działa, przeproś i postaw piwo.

Podsumowując... podejrzewam, że appka od Samsung Gear na telefonie może się podpinać pod API powiadomień Android Wear na telefonie i wyłapywać część z nich (działa to na niektórych aplikacjach, które w sklepie Play mają tę małą ikonkę integracji z AW (sprawdzono z Google Hangouts)). Oczywistym jest, że Gear S3 ma Tizena i nie da się go w AW podpiąć ale niezaprzeczalnym jest, że z tą appką na telefonie nasz GearS3 nagle dostaje nowe funkcjonalności.

Pozdro,

Ankhazam

Edytowane przez Daniel.
Nie cytujemy poprzedzającego postu w całości wystarczy @up bądź opcja @wspomnij

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adam K
Napisano (edytowane)

@up 
A może nagraj jakiś filmik i pokaż jak to u Ciebie działa

Edytowane przez Daniel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@up 
Po co mam sobie rekonfigurować telefon/zegarek, skoro u mnie działa a wystarczy:

1) nie mieć AW na telefonie,

2) odebrać jakąś wiadomość na Hg, zobaczyć co możemy z tym powiadomieniem zrobić z poziomu zegarka,

3) zainstalować AW na telefonie, odpalić aplikację choć raz ale nawet nie próbować nie dodawać zegarka (bo się nie da)

4) odebrać jakąś wiadomość na Hg, zobaczyć jak wiele więcej możemy z tym powiadomieniem zrobić z poziomu zegarka.

Myślę, że mój post o tym odkryciu powinien być przypięty ale co tam, z forumowymi trollami nie będę się przepychał. Kto potrzebuje i sprawdzi ten wygra, a reszta dalej potwierdzi, że trolle są wśród nas.

Edytowane przez Daniel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi