Skocz do zawartości
krissthefish

Huawei P10 Lite - Folia / Szkło hartowane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie z racji upływu czasu chciałbym zapytać czy ktoś z posiadaczy p10 lite ma może zabezpieczony cały ekran zakupiłem telefon i ciężko coś znaleźć konkretnego bardzo prosze o pomoc w wyborze odpowiedniej folii bo jak sądzę szkło nie wchodzi w rachubę

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arkadiush
    Dnia 4.03.2018 o 16:36, najuch.bartek napisał:

jak sądzę szkło nie wchodzi w rachubę

czemu nie ? Moim zdaniem jest to najlepsza opcja zabezpieczająca ekran przed upadkiem. Wystarczy kupić dobre szkło i będziesz zadowolony.

Folia dobra jest na rysy a szkło da jaką gwarancję że przy upadku nie zbije się ekran 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkło nie wchodzi w rachubę, bo nie pokrywa całej powierzchni ekranu (zagięte krawędzie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może ktoś z posiadaczy p 10 lite używa cos godnego polecenia i sie podzieli jakimś linkiem lub nazwą

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam dalej nad tym mysle i nic nie wymysliłem.Folie na rysy ok ale jaką:( na cały ekran /Szkło dodatkowo na środek taki pomysł mam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkło 3D miałem i ma jedną zasadniczą wadę - wpływa na jakość obrazu, jest on taki bladszy (?). Nie zaobserwowałem żadnego pękania. Brud się oczywiście zbiera, ale pod czarnymi ramkami, więc nie jest on widoczny (zauważyłem go dopiero po odklejeniu). Ma ono też takie półprzezroczyste punkty, dzięki którym łapie dotyk, są one widoczne pod słońce. W mocno jasnych pomieszczeniach widać też efekt tęczy, ale to bardzo bardzo rzadki widok.

Najbardziej chyba polecę folię na cały ekran albo zwykłe szkło hartowane, ale niestety nie pokrywa ono całego ekranu.  Lepszego rozwiązania do tego telefonu nie ma. P10 Lite nie ma żadnej ochrony wyświetlacza, więc jednak mimo wszystko lepiej czymś zabezpieczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Folia mogła być ale wszystkie kończą się daleko od krawędzi czy ktoś ma może folie na cały ekran? Może podrzuci ktoś jakieś linki lub nazwę

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adam-T

Co prawda dotyczy to mate 10 lite ale zerknij tutaj (post #43)

są fotki jak to wygląda po naklejeniu folii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Na Nokii 6 miałem folię z MediaMarkt. Droga, 89 zł, ale:

1. Pokrywa niemal cały ekran (profil ekranu jest chyba dokładnie taki sam jak w Huawei P10 Lite), w połączeniu z porządnym etui typu "plecki" ekran jest zakryty całkowicie.

2. Folia ma dożywotnią gwarancję: jeśli się zniszczy, trzeba zgłosić się (z fakturą i uszkodzoną folią NA EKRANIE) do najbliższego MediaMarkt - wymienią.

Przy naklejaniu trzeba wyegzekwować idealne położenie folii. Jest dość elastyczna i troszkę rozciągliwa, więc nie każdy pracownik potrafi zrobić to naprawdę dobrze. Jak sknocą - powtarzają.

Na wyłączonym ekranie widać delikatną "morkę", ale to jest normalne w przypadku tej folii. Zauważyłem, że w dużym stopniu naprawdę sama się regeneruje. Mikroryski znikają po 24h.

Można też założyć taką folię na tył. Podobną usługę oferuje też Saturn.

Spoiler

3.thumb.jpg.d2b36a35704bcd99979048dfdcaefcb5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    W dniu 1.06.2017 o 12:44, bartos38 napisał:

miałem folie 3mk ARC i przylega idealnie

Niestety w przypadku P10 Lite trzeba się zdecydować: 3mkARC, albo etui dobrze chroniące telefon. 3mk gwarantuje, że folia nie odklei się tylko przy użyciu ich etui.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi