Skocz do zawartości
guzikstunt1

Nie idzie dzwonić ani odbierać połączeń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem dotyczy tego, że wczoraj kupiłem używanego huawei p8 lite, wszystko jest ok, ale najważniejsza funkcja czyli wykonywanie połączeń nie działa. Telefon widzi sieć, orange, t-mobile, plusa niestety nie szuka, ale do sedna nie zależnie czy oragne czy t-mobile łączy się z operatorem, sygnał jest, ale w momencie wybrania połączenia do biura obsługi lub do obojętnie kogo telefon na starcie kończy połączenie, a gdy ktoś próbuje do mnie dzwonić, to tak jakbym miał wyłączony telefon. Co dziwne telefon łączy się z sięcia lte, 3g itp i internet normalnie działa z transmisji danych. Dzwoniłem do sprzedającego, a ten twierdzi, że wykonywanie połączeń działa tylko w sieci Play, nasuwa się pytanie czy telefon ma simlock? Otóż nie, bo łączył się z orange oraz tmobile bez problemu. Pytanie moje do speców, jak sprawdzić czy telefon jest brandowany? Być może to wina softa, próbowałem sciągnać rollbacka do andka 5.0 ale w chwili instalowania przy 5% wyskakuje komunikat software install failed, próbowałem na 2 różnych rollbackach i to samo, więc może jest tu jakiś dobry fachowiec i podpowie mi jak wgrać poprawnie nowy soft :) od a do z. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@guzikstunt1

Wejdź do informacji o telefonie i podaj numer kompilacji.

Jak poznać brand? Po śmieciach od operatora :D (no i po numerze kompilacji, bo to tak naprawdę wersja softu)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No co dziwne nie mam jakiegoś logo startowego, ale mam w standardzie Twój T-mobile, książki play, kiosk play, filmy play, muzyka play. 
    Nr kompilacji ALE-L21C150B584
    Co dziwne telefon ma 2 numery imei XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo dual sim to ma 2 numery IMEI.

Zrob jeszcze przywracenie do ustawień fabrycznych.

Wysłane z ALE-L21C432B598 Mod Sokkoban

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@guzikstunt1
    Brand ale od t-mobile. Te apki z play w nazwie są od google i są związane ze sklepem google play.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem 2x factory reset i nic nie dało, wkładałem też karte z tmobile i nie działa dzwonienie, myślę nad wgraniem nowego softu przez tego rollbacka, ale huawei zastrzega, że ten rollback dla niebrandowanych, więc co tu począć? Pomogło by to wgranie innego softu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@guzikstunt1
    Na stronie huawei jest soft z brandem tmobile. Trochę starsza wersja niż masz ale 6.0 więc powinna przejść.
    Ale nie wiem czy to pomoże. Dzonienie to powinno działać na każdym sofcie...
    Żeby wgrać niebrandowany musiałbyś odblokować bootloader i kombinować z fastboot. W teorii to oznacza utratę gwarancji jeśli ją masz w praktyce to zależy od serwisu.

Masz od niego papiery? Jak tak to najwyżej jest gwarancja... albo możesz mu go oddać.

Wysłane z Resurrection Remix OS ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma gwarancji żadnej, a chłopaczek nie odbiera telefonu. No skoro łączy się z netem, to część mechaniczna jest ok, bo antena jest ta sama od rozmów i internetu, więc wina leży w oprogramowaniu. 
    Mógłbyś podać mi link do tego softu i powiedzieć w skrócie jak to wgrać? Będę mega wdzięczny!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@guzikstunt1
    No fakt antena jest na pewno sprawna skoro się łączy z siecią.

Tu masz link:
    http://download-c1.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=91974&siteCode=pl

W środku powinieneś mieć instrukcję pdf. Genetalnie to musisz plik update.app przenieść do folderu dload. Instalowałaś rollback a to się robi dokładnie tak samo.

A tu stronę gdzie Huawei publikuje softy:
    http://consumer.huawei.com/pl/support/mobile-phones/p8lite-pl-sup.htm

Jest też w sklepie bardzo przydatna apka o nazwie firmware finder ale to nie nadaje się na brand.

Wysłane z Resurrection Remix OS ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Okej wielkie dzięki, a jak mam tą wyższa wersję kończącą się na B584 to nie muszę nic czarować instalując starsza B564? Tylko wpakować to do dload i uruchomić telefon kombinacją volume + - power?

I drugie pytanie czy mógłbyś mi podać jakiegoś sprawnego rollbacka i andka 5.0? I czy ten 5.0 też musi być od Tmobile?

Edytowane przez guzikstunt1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi