Skocz do zawartości
Asaris

Bateria - wady, usterki, problemy - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Asaris

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem telefonu Samsung S6 Edge. Niestety mam z nim problem. Telefon kupiłem używany w komisie w moim mieście, wygląda jak nówka. Telefon śmiga jak szalony, ale bateria to spory problem. 2h SOT to maksymalny czas jaki jestem w stanie zrobić. I to bez Facebooka i Messengera, bo po próbie zainstalowania tych aplikacji, jestem w stanie bez problemu rozładować baterię w dwie godziny. Dodatkowo od mniej więcej 40% procent naładowania, mogę już szukać ładowarki bo ucieka 1% na minutę, i to gdy telefonik leży nie używany. Próbowałem już ustawień fabrycznych i wgrania na nowo oprogramowania, lecz nic to nie zmieniło. Wersja Androida to 7.0 najnowsza, bo soft XEO. Niestety nie mam jak wrzucić screenów baterii. Z prądożernych rzeczy mam tylko pogodynkę i ciągłą synchronizację po LTE, ale w poprzednim telefonie przy tych samych ustawieniach, nie było aż takich problemów. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zajrzyj do mojego tematu. 

Moze uda nam się jakoś wspólnie rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbyszekk

Spróbuj zajrzeć do tematu kolegi dest w dziale dyskusja ogólna > Optymalizacja S6 Edge, czyli co warto zrobić, aby bateria z nami współpracowała. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam, mam telefon Samsung galaxy s6 edge. W telefonie prawdopodobnie jest uszkodzona bateria, przerwany jest wychodzący od niej przewód. Natomiast kiedy była jeszcze podłączona telefonu nie dało się włączyć, a podłączony do ładowania włączał się na chwilę, pokazywał że bateria naładowana jest do 90%~ i po chwili sam z siebie się wyłączał. Jak myślicie kupić nową baterię i ją podłączyć czy oddać telefon do serwisu żeby zdiagnozowali co jest nie tak.

Edytowane przez dszymek
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbyszekk

@vic8787

Myślę,  że to drugie rozwiązanie jest lepsze. Ja oddalbym do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączam się do pytania, lecz w moim przypadku jest trochę inaczej. Kupiłem telefon na allegro gdzie właściciel powiedział że telefon działał lecz bateria się z jakimś czasem nie odpowiadała. Telefon działa jedynie w przypadku gdy podłącze go od ładowarki, myślałem że to nowe oprogramowanie wystarczy, lecz nic nie dało bo jak się restartował by załadować system brakowało mu energii, więc stwierdziłem że to bateria i jak otworzyłem go bateria była już wybrzuszona. Dzisiaj kupiłem nową baterię i podłączyłem ją i zaczęło działać, zrobiłem 2 zdjęcia i wszystko było ok, lecz po chwili śrubka wleciała na magnes i znowu się powtórzyło to co było na początku. Więc mam pytanie, czy to znowu bateria, czy to coś z płytą główną, czy też z taśmą usb. Bardzo was proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Votius

@JakubCeglarek W serwisie dość często wymieniają Baterię wraz z całym gniazdem USB, gdyż samo gniazdo może być dość mocno wyeksploatowane np. Jakieś zwarcie i stąd mogą występować problemy, warto też sprawdzić na samej płycie głównej czy nie ma gdzieś śniedzi (Białej poświaty na stykach) Możliwe, że telefon był zalany.. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam od pewnego czasu mam nastepujacy problem. W moim galaxy na godzinę schodzi około 10-12% baterii kiedy telefon nie jest używany. 5 minut korzystania z internetu zabiera jakieś 10%. Ogólnie telefon wytrzymuje około 7godzin normalnego użytkowania. Bateria jest zoptymalizowana i powylaczane aplikacje w tle. Czy to wina baterii? Jeśli tak obejmuje to gwarancja? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    puter

Odświeże trochę tam, mam problem jak kolega wyżej telefon na baterii wytrzymuje około 8h. Mam go od nowego prawie dwa lata czy bateria mogła się porostu już wyeksploatowac jest sens ja wymieniać?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WuuHacz

Podpinam się do pytania @puter na jaką wymienić oryginał NOWA, oryginał z demobilu czy jakiś zamiennik? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi