Skocz do zawartości
Asaris

Bateria - wady, usterki, problemy - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie chce tylko powiedzieć, że jest zielony w temacie smartphonów.

Mam problem z moim S6 edge, a mianowicie:

telefon ma ok. roku, w nocy bateria rozładowała się, więc z rana naładowałem go ładowarką indukcyjną do 100% i tutaj zaczynają się problemy.

Telefon zawiesza się na ekranie uruchamiania (tym gdzie wyświetla się napisać Samsunga), nie pali się dioda w żadnym kolorze, próbowałem najpierw zrobić soft reset, który kompletnie nic nie wniósł, później wszedłem do Android Recovery żeby spróbować zrobić wipe cache partition, które po włączeniu i czekaniu około godziny prawdopodobnie nawet się nie zrobiło, bo nie miałem powrotu do głównego menu recovera, to samo było przy próbie zrobienia wipe date/factory reset. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to to, że w głównym menu Android Recovery mam wypisane takie komunikaty:

No Support SINGLE-SKU

Supported API: 3

dm-verity error...

Na telefon nie były wgrywane żadne aplikacje z zewnętrznych źródeł, ani instalowane aktualizacje systemu, wszystkie aktualizacje były robione z poziomu samsunga po wyskoczeniu okienka o aktualizacji. Kto jest w staanie coś poradzić, walczę już z tym od rana i nie mam pojęcia co mogło się stać 0

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby były krótkim streszczeniem poruszanego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Serdecznie, 

Czy ktoś może polecić jakieś rozwiązanie odnośnie telefonu, który posiadam. Mam Samsunga Galaxy S6 Edge od nowości, czyli od czasu premiery i dostępności, czyli już prawie 3 lata. Nie było z nim żadnych problemów - tylko jeden, zaraz po zakupie, ale to była głośna akcja serwisowa Samsunga pewnej partii modeli. 

Dzisiaj rano (po całonocnym ładowaniu baterii) telefon nie uruchamia się i nie daje oznak życia (prawie). Telefon rano pokazywał jeszcze stan naładowania baterii 100%, odpiąłem ładowarkę i chciałem uruchomić go ponownie aby przeszedł do systemu i niestety już nie dał oznak życia. Nie działają żadne tryby i kombinacje klawiszy aby gdziekolwiek przejść, do menu serwisowych i innych ukrytych funkcji. Po podpięciu do komputera również nie ma żadnego sygnału (różne komputery i różne systemy). Telefon rozebrałem aby sprawdzić napięcie na baterii i jest. Po podłączeniu baterii z powrotem przy pierwszej próbie uruchomienia pojawia się na chwilkę jasna dioda powiadomień i znika. Przy kompletnie pierwszej takiej próbie na kilka godzin świeciła się bardzo jasna dioda powiadomień, później zmieniła się ona na czerwoną i zgasła. 

Czy są jeszcze jakieś sposoby na uruchomienie "trupa" ? Autoryzowany serwis odmówił naprawy stwierdzając, że oni nie zajmują się telefonami pogwarancyjnymi. Serwis pierwszy lepszy z brzegu nie podejmuje się naprawy tego typu telefonów (gustują jeszcze w starych "nokiach" jak zauważyłem). Kombinacje klawiszy nie działają, podpięcie do komputera nie generuje żadnego sygnału, na ładowarki telefon nie reaguje, wibracji żadnej również nie generuje. 

Telefon wygląda jak nowy, nigdy nie upadł, nie był zalany ani cokolwiek dlatego szkoda mi go zmieniać tym bardziej, że czekam na premierę S9 ;)

Ewentualnie zna ktoś dobry serwis w Toruniu/Bydgoszczy telefonów? Autoryzowany serwis odpada, nie chcą telefonu (przynajmniej ten w Toruniu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam Serdecznie, 

Czy ktoś może polecić jakieś rozwiązanie odnośnie telefonu, który posiadam. Mam Samsunga Galaxy S6 Edge od nowości, czyli od czasu premiery i dostępności, czyli już prawie 3 lata. Nie było z nim żadnych problemów - tylko jeden, zaraz po zakupie, ale to była głośna akcja serwisowa Samsunga pewnej partii modeli. 

Dzisiaj rano (po całonocnym ładowaniu baterii) telefon nie uruchamia się i nie daje oznak życia (prawie). Telefon rano pokazywał jeszcze stan naładowania baterii 100%, odpiąłem ładowarkę i chciałem uruchomić go ponownie aby przeszedł do systemu i niestety już nie dał oznak życia. Nie działają żadne tryby i kombinacje klawiszy aby gdziekolwiek przejść, do menu serwisowych i innych ukrytych funkcji. Po podpięciu do komputera również nie ma żadnego sygnału (różne komputery i różne systemy). Telefon rozebrałem aby sprawdzić napięcie na baterii i jest. Po podłączeniu baterii z powrotem przy pierwszej próbie uruchomienia pojawia się na chwilkę jasna dioda powiadomień i znika. Przy kompletnie pierwszej takiej próbie na kilka godzin świeciła się bardzo jasna dioda powiadomień, później zmieniła się ona na czerwoną i zgasła. 

Czy są jeszcze jakieś sposoby na uruchomienie "trupa" ? Autoryzowany serwis odmówił naprawy stwierdzając, że oni nie zajmują się telefonami pogwarancyjnymi. Serwis pierwszy lepszy z brzegu nie podejmuje się naprawy tego typu telefonów (gustują jeszcze w starych "nokiach" jak zauważyłem). Kombinacje klawiszy nie działają, podpięcie do komputera nie generuje żadnego sygnału, na ładowarki telefon nie reaguje, wibracji żadnej również nie generuje. 

Telefon wygląda jak nowy, nigdy nie upadł, nie był zalany ani cokolwiek dlatego szkoda mi go zmieniać tym bardziej, że czekam na premierę S9

Ewentualnie zna ktoś dobry serwis w Toruniu/Bydgoszczy telefonów? Autoryzowany serwis odpada, nie chcą telefonu (przynajmniej ten w Toruniu).
    Ccs online też nie chce naprawić ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 minut temu, jacekc1982 napisał:

Ccs online też nie chce naprawić ?

Na razie tylko lokalnie próbowałem w serwisach, nie szukałem jeszcze w sieci z nadzieją, że ktoś będzie miał jakieś wyjątkowe rozwiązanie. Ale dzięki za trop, jeśli nic się nie znajdzie to z nimi się skontaktuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie tylko lokalnie próbowałem w serwisach, nie szukałem jeszcze w sieci z nadzieją, że ktoś będzie miał jakieś wyjątkowe rozwiązanie. Ale dzięki za trop, jeśli nic się nie znajdzie to z nimi się skontaktuję.
    Lokalnie odradzam ccs ma autoryzację więc powinni ogarnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kajrol

Cześć, mam problem z telefonem, ponieważ nie ładuje sie do 100% przez kabel, tylko do jakichś 86%. Gdy ładuję telefon na ładowarce indukcyjnej, to bateria jest normalnie ładowana do 100% . Robiłem  już restart telefonu ale nic nie pomogło :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może coś z kablem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kajrol

zmieniałem kable i ładowarki :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zmieniałem kable i ładowarki :/
    To wyślij go do CCS może być uszkodzone coś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sobol

Cześć 

Mam problem tel się rozładował dziewczynie nie reaguje na ładowanie z sieci, komputera. Testowałem różne ładowarki i kable niestety nic. Próbowałem vol down + power niestety nic się nie dzieje. Macie jakieś pomysły?

S6 edge

Edytowane przez Sobol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi