Skocz do zawartości
ronaldo008

Potrzaskany wyświetlacz - odzyskanie danych możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, posiadam Huawei P9 Lite w wersji 3GB RAM. Potrzaskał mi się wyświetlacz, nic się na nim nie wyświetla, a miałem wprowadzony wzór blokady. Po podłączeniu do komputera folder telefonu wyświetla się, ale przez wzór blokady nie widać plików. Próbowałem różnych programów, ale wymagają one włączenia debugowania, co teraz nie jest możliwe. Czy da się jeszcze jakoś odzyskać moje pliki lub chociaż je usunąć bez sprawnego wyświetlacza?

Ewentualnie - czy opłaca się sprzedaż tego telefonu na części? 
18518563_1342175675836595_1418699936_n.j

Edytowane przez ronaldo008

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozesz probowac przez kabel otg podlaczyc myszke i jakos kombinowac ale ciezko bedzie skoro nie widac ekranu. Ale moze jakos ci sie uda wyczuc. Zjedziesz do jakiegos roku i proboj trafic :P Nic innego nie pomoze.

Co do samego usuniecia danych nie mam pojecia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gwozdek

Usunąć pewnie, że się da. Trzeba wejść do stockowego recovery i "na czuja" zrobić factory reset. W recovery można nawigować klawiszami fizycznymi, więc uszkodzony wyświetlacz nie stanowi aż tak dużego problemu. Trzeba tylko znać na której pozycji znajduje się czyszczenie do ustawień fabrycznych. Sprawdź na YT, jak wygląda i jak się dostać do recovery w P9L.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaloguj się przez komputer do Google,, znajdź na liście swoje urządzenie i zdalnie je przywróć do ustawień fabrycznych.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Gwozdek Próbowałem, ale chyba się nie udało, skoro dalej folder zamknięty po podłączeniu po USB, po omacku chyba nic nie zdziałam...
@FilipeG  Niestety nie ma go na liście urządzeń, gdy się zaloguję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gwozdek

@ronaldo008 niekoniecznie. Po factory reset i uruchomieniu telefonu jest konfiguracja wstępna. Nic dziwnego, że nic się nie wyświetla, skoro nastąpiło czyszczenie danych. Dodatkowo, samo podłączenie kabla USB do komputera nie wystarcza. Wtedy w panelu powiadomień trzeba zaznaczyć transmisję plików, żeby zawartość telefonu była wyświetlana na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Aleksander_Mazurkiewicz Tylko ten program HiSuite nie widzi telefonu jak jest zablokowany, niestety 
Albo inaczej - trzeba wcisnąć coś na ekranie, żeby podłączyć poprawnie telefon.

Edytowane przez ronaldo008

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi