Skocz do zawartości
baggus

Polskie literki na wbudowanej klawiaturze

Rekomendowane odpowiedzi

baggus

Jak w Milestonie wygląda wprowadzanie polskich znaków na klawiaturze? Tak jak na G1 czyli długie przytrzymanie danej literki po czym zmienia się na inna? Czy może jak na komputerze tzn. alt+literka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prot

Alt + literka lub Alt i po nim literka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z altem to chyba znaki specjalne (oznaczone na klawiaturze na złoty kolor), a polskie ogonki wstawia się przytrzymując daną literę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sprite
    Alt + literka lub Alt i po nim literka.

Mylisz się kolego - w domyślnym sofcie taka kombinacja daje znaki specjalne np Alt + S daje !...

Przytrzymując długo klawisz otwiera się okienko ze znakami specjalnymi, wtym polskimi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krzysq

Polskie znaki mamy tylko w klawiaturze ekranowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieprawda. Na sprzętowej też są. Tak jak wcześniej wspomniano wystarczy dłużej przytrzymać klawisz aby pokazała się tabelka z róznymi, narodowymi znakami i polskie też tam są.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prot
    Mylisz się kolego - w domyślnym sofcie taka kombinacja daje znaki specjalne np Alt + S daje !...

Racja, pokręciło mi się. Alt wywołuje złote znaki specjalne.

Są na fizycznej (jak napisał nockeer, wystarczy dłużej przytrzymać klawisz), ale tylko wtedy, gdy jako metoda wprowadzania wybrana jest klawiatura Motoroli (która nie korzysta z polskiego słownika). Jeśli wybrana została inna metoda (np. klawitura HTC), to dłuższe przytrzymanie klawisza skutkowało będzie wielokrotnym wprowadzeniem tego samego znaku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

mam pytanko. Chodzi o klawiaturkę sprzętową.. jest jakiś skrót klawiszowy dla akcji kopiuj-wklej? Odkryłem zaznaczanie tekstu: przytrzymać klawisz dużych liter i razem d-padem możemy zaznaczać text. Po zaznaczeniu można przytrzymać pole tekstowe na ekranie i tam zazwyczaj są opcje kopiuj-wklej, ale skrót klawiszy też by się przydał.

druga sprawa to jak można mieć polski słownik podczas pisania i korektę wyrazów podczas pisania na sprzetowej/i ekranowej qwerty? instalacja polskiej klawiatury programisty czy cos innego? przydałby się słownik polski..

co więcej szukanie znaku zapytania na sprzętówce zajęło mi chyba godzinę, bo szukałem pod górnymi symbolami, :D a tutaj jest w normalnych znakach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Kopiuj/wklej/wytnij jest pod menu+c/v/x . Menu to ten przycisk z 4 poziomymi kreskami. Obok prawego alt'a. Sam to dzisiaj dopiero znalazłem.

Odkrył ktoś może TAB? Na g1 był.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka
    Kopiuj/wklej/wytnij jest pod menu+c/v/x . Menu to ten przycisk z 4 poziomymi kreskami. Obok prawego alt'a. Sam to dzisiaj dopiero znalazłem.

no u mnie ta kombinacja właśnie nie działa, bo szukałem i ludzie piszą że taka (jak w g1) u mnie nie kopiuje, jak zaznaczałmi używam sprzętowe "menu+c" to zamiast zaznaczonego tekstu pojawia się "c" jakbym nacisnał tylko literkę bez menu.

tab nie znalazłem, a jak jest z polskimi podpowiedziami podczas pisania. Przeportowana klawiaturka ekranowa HTC tylko zostaje? Jak na razie w motce brak obsługi polskiego języka? :( szkoda.. ale da się przezyć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi