Skocz do zawartości
c8888

[Rozwiązany] Spontaniczny brick - padł NAND?

Rekomendowane odpowiedzi

c8888

Zaciął mi się dzisiaj telefon, po czym nie chciał się włączyć ponownie - stał na tle Samsung galaxy note 2 i nie szło dalej. Nie był flashowany od 2 lat. Jedynie kiedyś miałem problemy z bootloopami, więc wymieniłem baterię na chiński (jedyny dostępny w krakowie) zamiennik andida.

Próbowałem zrobić wipe w recovery TWRP - bezskutecznie, bo nie potrafi zamontować żadnej partycji. Recovery jak i tryb download działają.

Odin nie daje rady na czteroplikowcu N7100XXDLJ2_OXA_FACTORY. Flashowanie samego PIT albo samego bootloadera kończy się błędem. Wgrywanie wszystkich na raz też wywala FAIL. 

Podejrzewam, że mogła paść pamięć flash. Co sądzicie na ten temat? Może to wina baterii?

Planuję wymianę płyty głównej i sprawdzenie, czy właśnie flash jest problemem, ale wolę najpierw spytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@c8888 nawet nie próbuj częściowego wgrywania ROM'ów. Pokaż screen z Odina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    c8888
    Napisano (edytowane)

@the_naturat_com

Pomysł z postawieniem samego bootloadera z partycjami nie jest mój: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2154890

Screeny z odina: z PITem i bez. 4-plikowy ROM. Na 1-plikowym podobnie jak 4 bez PITu.

Próbowałem Odin 3.07, 3.09, 3.11.1 na win 8.1, win 10. W virtualboxie na winXP odin wywalał BSOD, a na win7 nie wykrywało sprzętu poprawnie mimo instalacji dobrych sterowników. Z innych wieloplikowych ROMów próbowałem też N7100XXUEMK4_N7100ODDEMK1_N7100DDEMJ9_INU.

Jak w recovery robię wipe to wywala wiersze: E:Unable to mount '\*' gdzie * to nazwy wszystkich partycji. No i pokazuje internal storage jako pustą z pojemnością 0MB. Przez adb nie da się żadnej z nich zamontować. Był natomiast nieuszkodzony plik z rozpisem która partycja ma jaki adres (/etc/fstab ....), nie pamiętam dokładnie nazwy a już nie mam jak tego sprawdzić.Ogólnie zastanawiam się jaka jest szansa, że to NAND padł. Otworzyłem pierwszego lepszego PDFa z internetu, zacięło się, a potem już nie wstał.

Spoiler

1.png

2.png

Edytowane przez Camulos
    Proszę stosować się do regulaminu i grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler tag. http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@c8888 wszystko jest jasne. NAND Write Start Fail. Uszkodzona pamięć eMMC.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    c8888

W takim razie wymieniam płytę główną i powinien podziałać jeszcze trochę. Możliwe, że to od słabej jakościowo baterii? Np. w PC dyski twarde psują się od kiepskiego zasilacza, sam miałem taką przygodę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@c8888 niestety Note 2 i model bliźniaczy SGS3 są podatne SDS (sudden death syndrome). Czasem coś "nie pyknie" (a raczej pyknie) i po eMMC. Pewnie nie sprawdzałeś nigdy czy chip jest podatny?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    c8888

@the_naturat_com

Coś o tym słyszałem, ale nigdy nie sprawdzałem. Bardzo możliwe, że to było przyczyną, choć działał trzy lata. 

Znalazłem używaną płytę główną za stówkę, więc mój budżet bardzo nie ucierpi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@c8888 w takim razie może tylko życzyć powodzenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    c8888

@the_naturat_com

Płyta główna wymieniona (5min prostej roboty), telefon działa :) Do zamknięcia

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi