Skocz do zawartości
amerb

Jak uratować zalany telefon?

Rekomendowane odpowiedzi

amerb
    Napisano (edytowane)

Witam wszystkich 

Dzisiaj (17/5/2017) kiedy robilam pranie telefon zeslizgnal sie do umywalki i byl calkowicie zalany przez ok. 3-4 sekundy. odrazu po wyciagnieciu telefonu zdjelam klapke wyjelam karte pamieci i baterie, przetarlam, a nastepnie wlozylam go do pojemnika z ryzem  poczekalam 30min i wyjelam telefon wlaczylam go ale kiedy chcialam go odblokowac zawarzylam ze ektan nie reaguje na dotyk.

Edytowane przez Fenek
    Doprecyzowano tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Kłania się serwis. W jaki sposób mielibyśmy Tobie pomóc? 30 min suszenia - wątpliwej jakości - to jednak trochę za mało i, znajdująca się wewnątrz wilgoć zrobiła swoje.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amerb

jak myslisz co moglo ucierpiec i wywolac taki skutek? i czy jesli ostawie telefon w ryzu na noc to cos pomoze czy to tylko mit?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Co mogło ucierpieć, to niech się wypowiedzą spece. Tel możesz rozebrać na części pierwsze i wtedy suszyć. Jeśli nic nie upaliło się - szczerze wątpię - to jest szansa, że wróci do żywych. Co do ryżu to powiem Ci, że mnie interesowały jego wartości odżywcze tylko, tak więc nie wiem

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amerb

rozebrac na czesci pierwsze czyli karta bateria i reszta czy co? niezabardzo sie na tym znam...

czy moge cos jeszcze zrobic aby zwiekszyc szanse na odzyskanie przez komurke pelnej sprawnosci???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69
    Napisano (edytowane)

@up

Telefon został zalany i niestety żadne cuda i czary pokroju wsadzanie go do ryżu tutaj nie pomogą. Oczywiście sama nie będziesz rozbierać tego telefonu, bo się na tym po prostu nie znasz, więc chyba jedynym wyjściem, chociaż nie wiem czy jest sens w ogóle to robić, to oddać telefon do jakiegoś serwisu.  Oczywiście na gwarancję producenta nie Masz co liczyć, więc ewentualna naprawa będzie płatna i pewnie nieopłacalna, ponieważ koszty tej naprawy będą na tyle duże (zwłaszcza, że telefon ten nie jest drogi), że lepiej będzie dołożyć kasy i kupić nowy telefon

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi