Skocz do zawartości
Charles Rubiks

podczas rozmowy ekran gaśnie i nie można ponownie go włączyć-Jak wyłączyć czujnik zbliżeniowy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć. Jak wyłączyć czujnik zbliżeniowy w LG? Jest coś z nim nie tak hardwerowo bo dziś pękł ekran i pęknięcie przechodzi przez to miejsce gdzie on jest(chociaż osoba która go używa wcześniej się skarżyła, że coś nie działa poprawnie). próbowalem skalibrować aplikacją z google play nic nie dało. Czy gwarancja nadal jest dostępna gdy jest potłuczona szybka? Chcę wyłączyć ten czujnik bo podczas rozmowy ekran gaśnie i nie można ponownie go włączyć (trzeba wyjąć baterię) Pozdrawiam i liczę o jak najszybszą pomoc!

Edytowane przez dszymek
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma opcji na gwarancję. Może jest jakiś moduł do xposed, aby wyłączyć ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@kamil79123 Nie przyjmą z powodu potłuczonego digitizera?

dodana zawartość

@kamil79123 a jest może jakaś aplikacja (telefon) w której można było by wyłaczyć ten czujnik? Może rozebrać telefon is psrawdzić czy w środku wszystko ok? Po wymianie ekranu powinno byc okey?

Edytowane przez Charles Rubiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem jasnowidzem. Najlepiej zapytać na xda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Charles Rubiks Po wymianie powinno być ok.

Natomiast jeśli chcesz oddać na gwarancję to od razu u nich musisz wymienić szybkę/digitizer lub co tam jest skopane. Inaczej nie przyjmują na gwarancję - sam miałem podobny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@Lysolus @kamil79123 włączyłem w ustawieniach ułatwienia dostępu "przycisk zasilania kończy rozmowę" no i nie wiem czemu, ale jak naduszę ten przycisk to nie kończy rozmowy. Nawet zrobiłem hard reset i nadal niekończy

Edytowane przez Charles Rubiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Charles Rubiks Nie pamiętam dokładnie, ale chyba przycisk zasilania kończy rozmowę jeśli nie masz telefonu przy uchu. W twoim przypadku telefon "myśli" że jest cały czas przy uchu. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otóż ostatnio wymieniałem ekran w swoim telefonie (na własną ręke). Wszystko spoko po za tym, że czujnik zbliżeniowy jest rzekomo przysłonięty. Podczas dzwoniena mam czarny ekran i nie mg nic zrobić póki mój rozmówca się nie rozłączy... Nie wydaje mi się żebym go uszkodził. Podejrzewam, że przyczyną jest wykorzystanie ekranu z LG G4c (identyczne obudowy, tyle że G4c ma Gorilla Glass 3, ponadto wyszło troche taniej). Wie ktoś czy właśnie to jest problemem i czy można ten czujnik jakoś "wyregulować" bądź całkowicie wyłączyć? Dodam że telefon działa na LineageOS 14.1 (Android 7.1) zrootowany. Dla Android 7 nie ma obecnie Xposed...

Wysłane z mojego h502f przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi