Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć. Ja pisze w sprawie innego telefonu a dokładniej: Huawei Ascend G620S-L01 (android wersja: 4.4.4 , wersja EMUI: 2.3 , wersja jądra/kernela: 3.10.28-g6b49849 [email protected]) Tym razem ja ze sprawą pewnej karty pamięci: Micro SD-HC 32GB class 10. O co chodzi?: Posiadam kartę MicroSDHC w domu i ta mi nie działa lub coś się stało z jej modułem wykrywania w urządzeniach typu smartfony, laptopy,komputery, i aparaty. Jakby była martwa...

Jak włożę tą kartę SD do jakiego kol wiek smartfona(Nokia 500 albo Huawei Ascend G620S-L01) to telefony w ogóle nie pokazują/nie wykrywają wcale.W moim aparacie: "Fuji Finepix S5800(Po włożeniu tej microsd do adaptera i z adapterem w środku aparatu) po uruchomieniu urządzenia apratu...na ekranie widnieje komunikat: Błąd karty! Gdy chcę ją sformatować to potwierdzam komunikaty formatowania i potem pojawia się czarny ekran. W Laptopie siostry ( Fujitsu LifeBook A series AH530)(Z Windowsem 7) po włożeniu karty SD z adapterem do czytnika kart pamięci,laptop z systemem w ogóle nie wykrywają tego.Jedynie jest komunikat dźwiękowy w który wykrywa sam adapter czy jest włożony do gniazda lub wyjęty a samej karty nic a nic, ni widu.

Próbowałem jeszcze(przy smartfonach) podłączać przez kabel USB ale też żadnej reakcji z ich strony bo jak nie wykrywa to jak ma po podłączeniu pod USB cokolwiek widzieć.Próbowałem przetrzeć styki jakimiś środkami typu tonik albo amol( tak wiem śmieszne) ale też nic to nie dało.Po prostu grobowa cisza.
    Czy ta Karta MicroSd jest martwa? Czy aby na pewno?
    Może da się jeszcze coś zrobić a może nie? 
    Słyszałem o sposobie kopiowania całej karty(stery+pojemność) (musi być taka sama i działająca by na tą martwą wkleić obraz tej działającej) w tedy może ożywię kartę Micro.
    Bardzo prosiłbym o podanie poradnika do wykonania procedury kopiowania bym mógł krok po kroku go sam wykonać.
    Czekam na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

PS (I). Ten drugi telefon o którym piszę jest mego ojca i (no muszę powiedzieć) jest z rootowany przed gwarancją.

PS (II). wiem że na tym forum ten temat(tej karty) był wałkowany po tysiąc kroć ale nie ma żadnej odpowiedzi do tego co z tym fantem zrobić.Jeśli już są tematy założone takie same lub podobne to prosiłbym o przeniesienie samego postu napisanego prze ze mnie(bez nazwy tematu)do działów z tym tematem i doklejenie go do reszty odpowiedzi innych użytkowników bym mógł uzyskać konkretną i profesjonalną odpowiedź w tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie.

Karta MicroSDHC.jpg

Edytowane przez JakubAmatorAndroidów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Możesz kartę wyrzucić lub reklamować u sprzedawcy.

Programy(PC) mini tool partition wizard, h2testw, killdisk, recuva itp. może dadzą więcej informacji.

@JakubAmatorAndroidów

dodana zawartość

Ps

Sądząc po screenie - "no name" - raczej do wyrzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dzidexx ta karta microsd jest u mnie wiele lat więc nie ma mowy o zareklamowaniu jej u sprzedawcy.

Co do programów to jak mam tą kartę sprawdzić zanim ogólnie potwierdzę że nie działa? Chodzi tobie o sposób z włożeniem jej do adaptera u bym u siostry sprawdził czy da jakieś informacje prze te programy?

A co z możliwością sposobu zrobienia klonowania dysku micro sd i ożywieniem jej? Bo może to też zadziała!...

Jeszcze znalazłem na internecie (na YT) taki filmik (mam nadzieję że mogę posłużyć się tym liunkiem do tego filmu by dać go jako przykład pokazania pewnego sposobu jak inaczej można odzyskać dane z MicroSD): https://www.youtube.com/watch?v=jUtlcybCM5U tu na tym filmiku jakiś koleś odzyskuje dane z takiej martwej karty micro sd no tylko że ten cały proces bawienia się w styki druty i lutowania itd itp to nie dla mnie bo ja nie umiem czegoś takiego zrobić a po za tym się nie znam i nie mam takiego sprzętu naprawczego a zależy mi na tym bo albo chcę to wyrzucić albo przywrócić do życia i używać.Jeśli można wiedzieć wiedzieć... gdzie w Krakowie lub w jego okolicach naprawiają takie pierdoły i czy opłaca się to robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Przywrócić do życia raczej się nie da.

Jak użyjesz wspomnianych programów to się dowiesz więcej. Wywróżyć się nie da.

Mini tool pokaże co na niej jest - partycja, rozmiar itd. H2testw zrobi test zapis i odczyt, danych po jego użyciu raczej nie odzyskasz.

Jeśli ci zależy na danych - sam możesz użyć Recuva. Możesz też szukać firmy "odzyskiwanie danych".

@JakubAmatorAndroidów

Ps.

Karta 32gb(porządna) kosztuje 60+ zł - sam oceń co ci się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No szkoda że się nie da a tak byłem przekonany że coś zdziałam... No nic mówi się trudno.

Niestety wszystkie programy wspomniane przez ciebie Panie @dzidexx nic nie wykryły/nie pokazały!(dodam że włożyłem tą pamięć do slotu SD a telefon zero reakcji na kartę.Kompletne zero.Kiedyś działało ale cóż nie wiem co mogło być przyczyną takiego uszkodzenia).

Uruchomiłem te owe programy na komputerze z włożoną kartą micro do telefonu +aplikacja(USB Mass Storage Watcher) i tam pierwsza opcja z góry (Mount USB Mass Storage Automatically) (potem po podłączeniu Telefonu przez kabel USB wyświetla się komunikat z metodami połączenia USB i tam pojawia się opcja:Nośnik pamięci USB,tylko że tego niema przy wadliwej pamięci sd).Karta MicroSDHC 32GB Class10 oficjalnie przyznam że jest martwa i nie działa na 100% i nic już z nią nie zrobię :(

Tu jeszcze raz dodaje kompletne zestawienie zdjęć karty microSD w tym odwrotna jej strona.

Zauważyłem przy literach "MM" że jest małe uszkodzenie i mi się wydaje że z tego właśnie powodu to ustrojstwo nie działa!

Tą SD po prostu wyrzucę do kosza.Jak będę potrzebował to kupię sobie podobną kartę albo lepszą.

Czekam jeszcze na odpowiedź od użytkownika@dzidexx . Jeśli dostane to wtedy napiszę post o zamknięciu tematu bądź go ukryciu bo wszystko prawie jest wyjaśnione.

Spoiler

IMG_20170522_122033.jpgkarta microsd.jpg

Edytowane przez dszymek
    Grafika w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

K.sd musi być w czytniku a nie w fonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krick94

Karty no-name tak mogą mieć. Kup markową, np Sandisk to nie będzie problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@dzidexx teraz to już się czepiasz... Napisałem wszystko co trzeba a ty nie dość że nie przeczytałeś wszystkiego tylko to co chciałeś to jeszcze się czepiasz szczegółu.Nie znasz się w temacie to nie pisz proszę więcej bo wykonałem wszystko co trzeba by sprawdzić czy karta rzeczywiście jest martwa!

Jeszcze raz przeczytaj proszę wszystko dokładnie a potem się wypowiadaj. Taka rada na przyszłość :) @krick94 Spoko.Rozumiem.Dzięki wielkie.Jak coś to kupię sobie i będę pamiętał że to ma być karta kingstone albo jak będzie lepsza to inną zakupie.

Temat proszę o zamknięcie bo został on rozwiązany i wyczerpany.

Pozdrawiam.

Edytowane przez JakubAmatorAndroidów
    Chciałbym prosić o zamknięcie posta w tym temacie ponieważ został wyczerpany i wszelkie możliwości naprawy karty okazały się zbędne bo karta SD jest zepsuta.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Nie czepiem się.

Karta w fonie nie jest zamontowana(bo jej nie czyta) więc i na pc nie będzie dostępna.

Mini tool i inne nie miały prawa jej widzieć. 

Jeśli o mnie chodzi - dwie karty już reklamowałem - wiem o co chodzi.

@JakubAmatorAndroidów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dszymek

@JakubAmatorAndroidów Tematow nie zamykamy. Moze ktos bedzie mial podobny problem i znajdzie tu rozwiazanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi