Skocz do zawartości
tuthenhamon

Jak przywrócić IMEI wraz z systemem?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Kupiłem po okazyjnej cenie w/w telefon - w aukcji było ze nie czyta karty sim plus'a - kobieta pisała ze kupiła od gościa telefon jednak ze to była aukcja prywatna nie mogła go zareklamować i telefon leżał w szufladzie, pisała ze jest zielona w tych sprawach i nie ma czasu zanieść go do serwisu. OK - kiedy zacząłem się wgłębiać w telefon okazało się że prawdopodobnie ktoś  nieumiejętnie go zrootował i wykasował numery IMEI co było przyczyna ze modem nie czytał kart. Wgrałem oryginalny rom ze strony producenta jednak nie miałem możliwości wejścia w opcje recovery. Wgrałem inny rom i ta opcja już była. Romy DO MOJEGO MODELU dostępne na stronie NEEDROM. Kiedy chciałem zrootować telefon okazało sie iz nie mogę poniewaz pokazuje sie coś takiego : --->>> Connect to device <<<---
     --- ERROR  :  --- TotalBytesPerChunk Not Found. Set default Page/Spare=2048/64 !!!
     --- Unknown ROM structure, backup NOT possible!
    ATTENTION!  File /system/recovery-from-boot.p which restore factory recovery in case of phone switching on in a normal mode Is Found. I jak nazwę to kulturalnie pupa. Dodatkowo w programie  Mtk_Droid_Tool_v2.5.3 pokazuje sie coś takiego : zdj1 i 2 po podłączeniu telefonu. Może coś robię źle - proszę o podpowiedz bardziej doświadczonych użytkowników zielonego cośka:-). Naoglądałem się YT ale nic nie działa.

Spoiler

1.thumb.png.1241f81bf908d062a49df368324cd278.png2.thumb.jpg.6e65ce5de252dbf585d0fef499e6be0c.jpg

Edytowane przez adagio
    Doprecyzowałem/am tytuł wątku, aby był bardziej czytelny. Proszę się z nim zapoznać i proszę stosować się do regulaminu i grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler tag. http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

He he - rooot ogarnąłem :-)

Już miałem otworzyć balkon i ......... ale się udało!

Teraz tylko apka do przywrócenia nr IMEI.

Dzięki dzidexx za pokazanie co już widziałem jednak przez przypadek naprowadziłeś mnie na odpowiedni trop:-)

Mam ze strony producenta custom rom v1.06 - do tego zapodałem ze strony NEEDROM wersje TWRP v109. Podmieniłem programem (SP_Flash_Tool_v5.1712_Win) po załadowaniu stockowego ten v109. Pózniej instalacja przez recovery SuperSU 2.65 i poszło. Fona zrootowałem Mtk_Droid_Tool_v2.5.3.Zapodałem Root Checker i potwierdził ze mam roota!!!! I faktycznie jest bo moge te chińskie aplikaciones wyjeba*  w powietrzos:-)!!

Edytowane przez tuthenhamon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)

Imei - mtk droid tools - musisz poszukać "how to".

@tuthenhamon

Edytowane przez dzidexx
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi