Skocz do zawartości
avoru

Moto Z nie widzi kabla usb-c

Rekomendowane odpowiedzi

avoru

Witam,

niedawno stałem się posiadaczem Lenovo Moto Z, i przed chwilą chcąc podłączyć urządzenie do mojego power banka poprzez kabel USB-USB-c niestety występuje brak reakcji. Sprawdziłem to samo z laptopem, w ogóle nie widzi urządzenia. 

Dodam, że zarówno power bank jak i kabel są sprawne, mój stary Nexus 5x ładuje się za pomocą tego kabla z powerbanka. 

Co może być przyczyną problemu? Czy Moto Z nie wspiera kabli nieoryginalnych? Niestety w zestawie nie było kabla USB-USBc(aż dziwne, jak oglądałem jakiś unboxing(co prawda indyjski), takowy kabel był w zestawie. 

Co można w takim wypadku zrobić by moje Moto Z współgrało z kablem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Chyba nie wszystkie współpracują.

https://forums.lenovo.com/t5/Moto-Z-Force/Usb-c-to-Usb-cables-for-charging-and-data-transfer/m-p/3451118#M1412

Najlepiej sprawdzaj na miejscu w jakimś większym sklepie.@avoru

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avoru

Ehh, nie sądziłem że flagowy telefon może mieć takie problemy. No cóż, poszukam innego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To akurat nie problemy telefonu co z samymi przewodami. Z USB-C jest pewne zamieszanie i na zamienniki generalnie trzeba uwazac. Samemu sprawdzalem oryginalne kable od Nokii, LG i Samsunga - wszystkie dzialaja, osobiscie uzywam przewodu od LG. Jakis zamiennik, ktorego do tej pory uzywalem tez dziala mi spokojnie z roznymi chinczykami, Nexusem 5x, ale ktorys z modeli LeTV/LeEco czy Lumia 950 tez z nim wspolpracowac nie chciala.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
avoru

Dobra, dzięki Panowie, myślę że temat można uznać za rozwiązany - jak kupię kabel jakiejś porządnej firmy(fakt że ten jest firmy której nie znam, ale dałem za niego ponad 30 zł - nie wiem czy to dużo, jak na kabel) i nie będzie współpracować odezwę się w temacie, jeśli będzie też, dla potomnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi