Skocz do zawartości
russso

Uchwyt magnetyczny do samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

russso
    Napisano (edytowane)

Witam wszystkich.

Bardzo Was proszę o podanie jakiegoś dobrego uchwytu magnetycznego do naszego telefonu ( aby dobrze trzymał w trakcie jazdy). I czy blaszka która będzie naklejona na tył telefonu nie będzie kolidowała z ładowaniem bezprzewodowym?

Edytowane przez russso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    Napisano (edytowane)

@russso mniej wiecej na srodku tel jest cewka od indukcji, będzie to kolidowało ale  s8 nie posiadam więc 100% pewnosci nie dam

Edytowane przez dest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slupek
    Napisano (edytowane)

Ja używam już od dawna Kenu Airframe+ - to nie jest uchwyt magnetyczny, ale wciskany np. w kratkę wentylacyjną. 

Sprawdza mi się rewelacyjnie już w drugim aucie i z trzecim telefonem - teraz właśnie z SGS8.

Podpowiadam tylko jako alternatywa.

Edit:

Znalazłem dwie fotki - w uchwycie jeszcze mój stary Xiaomi Mi3:

Spoiler

NnJ7h6x.jpg

Spoiler

264YfEV.jpg

Edytowane przez slupek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hajsiu
    Witam wszystkich.
    Bardzo Was proszę o podanie jakiegoś dobrego uchwytu magnetycznego do naszego telefonu ( aby dobrze trzymał w trakcie jazdy). I czy blaszka która będzie naklejona na tył telefonu nie będzie kolidowała z ładowaniem bezprzewodowym?

Kupilem taki uchwyt za ok. €10 na "straganie" za granica - spisuje sie swietnie. W zestawie byla blaszka do naklejenia na tyl telefonu, ale kolidowala ona z ladowarka indukcyjna wiec ja wyrzucilem, mimo tego telefon na uchwycie trzyma sie calkiem stabilnie i mocno, nigdy podczas nawet ostrej jazdy telefon z uchwytu sie nie odkleil/nie spadl.
    Moge podrzucic pozniej zdjecia uchwytu, z tego co widzialem sa takie same na allegro za pare zlotych, a jak dla mnie jakosc jest zadowalajaca a sam uchwyt zgrabny.
    Wczesniej uzywalem go z S6 - rowniez bez dodatkowej blaszki na tyle i zero problemow.
    Dodatkowym plusem byloby gdybys mial folie na tyle dzieki czemu chwyt bedzie jeszcze pewniejszy i stabilniejszy (wiadomo jakie szklo na tyle S8 jest sliskie) aczkolwiek nie jest to koniecznoscia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem uchwytu magnetycznego aukey. Pytanie jest takie czy taki uchwyt nie uszkodzi pamięci telefonu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem aukey ale on jest mały, kupiłem na aliexpress no name za 2 dolary, cała rodzina już z tym jeździ, używałem przez 2 lata z galaxy note 4, teraz s8, działa aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Metiusx  każdy uchwyt magnetyczny może uszkodzić telefon ale nie musi. Wszystko zależy od tego jak silny magnes zostanie użyty - zazwyczaj są to małe magnesy neodymowe ale mimo rozmiarów mają swoją moc. Ja osobiście ich nie używam, mimo że jeden mam to leży w podłokietniku i łapie kurz.Jeżeli chcesz coś na kratkę nawiewu, to są też uchwyty z łapkami na sprężynach, wiem że magnetyczny jest praktyczniejszy ale może ten "standardowy" też warto rozważyć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie powiem bo fajny, ale wszystko zależy od tego, czego dana osoba potrzebuje. Ja osobiście wole telefon w uchwycie mieć w pionie i w tym przypadku nie dało by się go ładować. 
    Ale tak jak napisałem, wygląda fajnie i choćby dla testów bym go kupił. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jaros
    Dnia 26.05.2017 o 09:14, slupek napisał:

Ja używam już od dawna Kenu Airframe+ - to nie jest uchwyt magnetyczny, ale wciskany np. w kratkę wentylacyjną. 

Sprawdza mi się rewelacyjnie już w drugim aucie i z trzecim telefonem - teraz właśnie z SGS8.

Podpowiadam tylko jako alternatywa.

Edit:

Znalazłem dwie fotki - w uchwycie jeszcze mój stary Xiaomi Mi3:

Ukryj zawartość

NnJ7h6x.jpg

Ukryj zawartość

264YfEV.jpg

Sorry za odgrzewanie kotletów ale dla mnie temat na czasie.

Slupek, mógłbyś powiedzieć czy nie "majta" ci się telefon na boki w zakrętach? Też jeżdżę Focusem ale mam uchwyt magnetyczny do kratki. Coś takiego:

image.png.15ffe4e89ab242eb6326cff43bcbffd2.png

Niestety na zakrętach lubi telefon polatać w prawo i w lewo. Nie jest to kwestia uchwytu a kwestia kratek w Focusie ponieważ wpinamy taki uchwyt w pionowe kratki które regulują się na boki. Ciężko jest to zblokować żeby telefon siedział stabilnie (przynajmniej przy uchwycie takim jak ja mam)

Pozdro

Edytowane przez Jaros
    literówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi