Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

DaRaSWGM

Android Wear 2.0 na Moto 360 2-gen. już dostępny.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy przywrócenie ustawień fabrycznych w zegarku spowoduje poprawienie czasu pracy na baterii. Na starym systemie byłem bardzo zadowolony, zegarek bez problemu wytrzymywał 3 dni. Zdarzało się nawet, że wytrzymywał blisko 4 dni, jeśli był eksploatowany mniej intensywnie. Teraz jedyne co udało mi się osiągnąć to 2,5 dnia. Przy bardziej intensywnym użytkowaniu tak jak wspominał kolega @DaRaSWGM jest problem z osiągnięciem 2 dni.

Jeszcze w ramach eksperymentu wyłączyłem w ustawieniach zegarka opcje: Lokalizacja (Z teleonu), która w AW 2.0 jest domyślnie włączona. Na starym systemie nie było takiej opcji, oraz wyłączyłem wszystkie uprawnienia dla aplikacji Google Fit, bo tez na AW 1.5 jej nie miałem. Zobaczymy czy czas pracy na baterii wydłuży się po tych zmianach...

Edytowane przez todomnie28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zawsze robię Full Wipe po każdej większej aktualizacji jakiegokolwiek urządzenia, tak samo było z Moto i mogę stwierdzić że po aktualizacji czas pracy na baterii to porażka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@stomqx czyli nie jestem jedyny, u którego czas pracy na baterii jest gorszy po update :( Jeszcze jedna rzecz przychodzi mi do głowy, która może mieć wpływ na krótszy czas pracy na baterii, a mianowicie to, że jest teraz lato i chodzę ubrany w koszule z krótkim rękawem, przez co zegarek jest zawsze odkryty i w momencie uruchomienia ekranu, czujnik światła ustawia dużo wyższy stopień podświetlania, niż wtedy gdy zegarek miałem przykryty rękawem koszuli czy swetra. To też może mieć wpływ na szybsze zużycie baterii...

Edytowane przez todomnie28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem jeszcze za bardzo czasu żeby nauczyć się nowego systemu ale na ta chwile zegarek jest dla mnie bezużyteczny. Chodzi o możliwość odpowiadania na wiadomości i ilość kroków i kliknięć jakie trzeba przejść jest nie do zaakceptowania. Wcześniej wszystko działo się samo za jednym przesunięciem teraz jest masakra łatwiej wyjąć telefon i odpowiadać. Mam nadzieje ze to tylko moja nieumiejętność i brak poznania funkcji bo jeśli tak jest to zegarek będzie bardziej do odczytywania wiadomości niż odpowiadania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    23 godziny temu, todomnie28 napisał:

Jeszcze w ramach eksperymentu wyłączyłem w ustawieniach zegarka opcje: Lokalizacja (Z teleonu), która w AW 2.0 jest domyślnie włączona. Na starym systemie nie było takiej opcji, oraz wyłączyłem wszystkie uprawnienia dla aplikacji Google Fit, bo tez na AW 1.5 jej nie miałem. Zobaczymy czy czas pracy na baterii wydłuży się po tych zmianach...

Chyba to co napisałem wyżej pomogło. Zegarek zdjąłem z ładowarki 3.06.2017 ok. godziny 23:00. Następnego dnia około 12:00 wyłączyłem lokalizację w zegarku i wszystkie uprawnienia dla aplikacji Google Fit. W tej chwoli mam 65% baterii, poprawa jest :)

@InfinityFX masz rację. Wcześniej większość rzeczy robiła się automatycznie, jak np. wysłanie wiadomości SMS po jej zarejestrowaniu w systemie głosowym. Teraz wybór numeru z książki (jeśli jest więcej niż jeden) czy samo finalne wysłanie wiadomości trzeba potwierdzać poprzez kliknięcie odpowiedniej funkcji. Też mi się to nie podoba...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawa rzecz z Messengerem Facebooka, w nowym Android Wear 2.0 obsługa tego komunikatora wymaga oddzielnej aplikacji na zegarku, to na plus, ale w podstawowym widoku można tylko lajkować i wysłać naklejkę, nie ma opcji odpowiedz z automatu, ale jakby ktoś był rozczarowany, to opcja ukryta jest w rozmowie głosowej, po wybraniu tego punktu na zegarku pojawi się słynne 3 ikonki, mikrofon, rozpoznawanie tekstu lub klawiaturka i odpowiadać można.

dodana zawartość

Wpisujcie tutaj różne tricki, które uda Wam się odnaleźć, przyda się ... po 3 dniach użytkowania zaczynam się powoli przyzwyczajać i jest nieco lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie mam problem, jeśli wyjdę z zasięgu bt i zegarek znów połączy się z telefonem to chcą się na nowo parować :/ macie podobnie?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na lenovo forum piszą o tym dużo więc nie jestem sam z problem, ogólnie bateria już lepiej trzyma i dobija do 2 dni pracy. Jednak denerwuje mnie potwierdzanie SMSa przy wysłaniu głosowym oraz brak " zegarka nocnego" podczas ładowania, no i to nieszczęsne parowanie zegarka na nowo po utracie połączenia. Mam nadzieję W wydadzą jakaś aktualizację i wszystko będzie dopracowane jak AW 1.5

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o "zegarek nocny", to wystarczy w opcjach programisty włączyć tą funkcję,

ba42aeb75d1796a0d5028ae33f5d0851.jpg

Edytowane przez Daniel.
    Zdjęcia i grafiki umieszczamy w tagu spoiler, pkt 4.11 regulaminu. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi