Skocz do zawartości
zako

Note 3 wersja CSC XSI - jak wgrać odinem oryginalny rom XEO

Rekomendowane odpowiedzi

zako
    Napisano (edytowane)

Witam wszystkich użytkowników forum.Mam pewien problem, który postaram się opisać.Przebywam obecnie za granicą.Ostatnio rozbiłem w pracy swojego HTC M7, a że potrzebuję być cały czas w kontakcie, wracając z pracy kupiłem galaxy note 3.Telefon jest odnawiany.CSC jest to XSI Zjednoczone Emiraty Arabskie.Telefon jest oryginalny -sprawdzone aplikacją samsung info.Jest to model SM-N9005.Produkt name z download mode to SM-N900T.Wersja androida to 4.4.2.

Chciałem wgrać odinem oryginalnego roma XEO pobranego z Sammobile wersję 4.4.2

Telefon zrootowałem CF Auto rootem dla mojego modelu.Postępuję zgodnie z poradnikami z tego forum,ale niestety nie mogę wgrać żadnego romu.Odin prawidłowo wykrywa telefon jednak przy próbie wgrania softu mam "FAIL".Romy  na Polskę mam trzy tj.dwie wersje 4.4.2 i jedną 5.próba wgrania jakiejkolwiek kończy się fiaskiem.Wyskakuje informacja "secure check fail:sbl1".

Z istotych informacji knox nabity na 1.Tak było ,nie przeszkadza mi to.

Zauważyłem,że po wgraniu Auto roota nie mogę wejść w recovery wyświetla "recovery is not seandroid enforcing".Poza tym telefon się uruchamia normalnie,i jak już napisałem odin go "widzi".Pomoże ktoś krok po kroku wgrać XEO 4.42? Jakoś się odwdzięczę.

Edytowane przez Camulos
    uszczegółowienie wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam bardzo podobny problem jak kolega wyżej, z tą różnicą, że mój jest bardziej uciążliwy. Kupiłem swojego Galaxy Note 3 (SM-N9005) będąc w Holandii i na początku nie działo się z nim nic złego, ale po niedługim czasie zaczęły pojawiać się z nim problemy. Pierwszym objawem było to, że telefon nagle przestał wysyłać wgl sms-y. Do mnie sms-y docierały normalnie, ale przy każdorazowej próbie odpowiedzi, czy wysłania sms-a do kogoś, za każdym razem pokazywał (i pokazuje do tej pory) błąd. Od razu zaznaczę tutaj, że środki na koncie są, centrum wysyłania mam wpisane prawidłowo i metodę wpisywania Alfabet GSM ( na Auto albo Unicode też nie działa). Udało mi się chyba tylko ze 4 razy chwilowo sprawić, że jednak telefon wysłał tego sms-a, ale za każdym razem robiłem co innego. Raz pomogła zmiana trybu pracy sieci na WCDMA/GSM, za drugim razem wyczyszczenie danych aplikacji Wiadomości oraz OMACP i BadgeProvider w Menadżerze Aplikacji i ostatnim sposobem który się powiódł był hard reset przez recovery. Po wysłaniu jednego, max 2 sms-ów problem powracał. W tej chwili nawet hard reset nie pomaga.

W międzyczasie do tego doszły jeszcze bardzo uciążliwe problemy z zasięgiem i "android process media został zatrzymany". Po podłączeniu go do komputera ciężko było wejść w jakikolwiek folder, a próby skopiowania czegokolwiek kończyły się fiaskiem i w.w komunikatem.

Moją uwagę zwróciła jedna rzecz, mianowicie przy próbie aktualizacji oprogramowania z poziomu telefonu wyskakuje komunikat "System operacyjny na urządzeniu został zmodyfikowany w nieautoryzowany sposób. Spróbuj pobrać aktualizacje oprogramowania przy użyciu programu Samsung Kies na komputerze lub przejdź do centrum obsługi klienta". Po zainstalowaniu na telefonie aplikacji Phone info zrozumiałem istotę problemu.

Knox Warranty Void: 0x1

Kod produktu: Not Active
    Oryginalny kod CSC: XSI
    Kod CSC oprogramowania: XSI
    Aktywny kod CSC: XSI
    Dostępne kody CSC: XSI
    Kraj kodu CSC: UAE / AE

Wersja modułu ładującego: N900KKKU0GOC4
    Wersja systemu: N9005XXUGBOEA
    Wersja CSC: N9005OJVGBOE4

Wersja Androida: 5.0 / SDK 21 (Lollipop)

Sprawdzanie oryginalności: Gratulacje! Twój telefon jest ORYGINALNY. INFO: Flaga 'KNOX Warranty Void' została nabita'

Poczytałem trochę o tym i próbowałem już wgrać odinem najnowsze XEO 

ale niedługo po starcie procesu wyskakuje mi błąd:
    <ID:0/003> aboot.mbn
    <ID:0/003> FAIL! (Auth)
    i cały proces jest failed. Pobrałem nawet program Samsung Tool Pro żeby jakoś się z tym uporać, ale przy próbie jego uruchomienia wyskakiwał mi komunikat "Karty nie odnaleziono".

Robiłem to pierwszy raz, może popełniłem gdzieś błąd, nie znam się na tym 😕  Bardzo proszę o pomoc, zależy mi na tym, żeby uratować jeszcze jakoś ten telefon i mam nadzieję, że ktoś się wypowie jeszcze w tym wątku.
    Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz
    Napisano (edytowane)

To jest telefon na emiraty arabskie. Nie pamiętam czy z nimi jakichś pronlemów nie było. 

Próbujesz wgrać starszy niż masz, Pobierz najnowszy XEO. Wysxedł miesiąc temu. 

A w ogóle, to chyba na europę był 9005 i taki jest XEO, a na araby był 900 i to ma inny soft - bez XEO. 

Zmień kabel. Port USB. Reboot kompa. Starszy ODIN. 

Edytowane przez frrancuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

XEO który pobrałem jest z 29.11.2018, PDA N9005XXSGBRI2, CSC N9005XEOGBRJ1. Co do modelu to na naklejce jest model N9005 i Phone INFO też pokazuje SM-N9005. 

Generalnie to poszedłem dzisiaj do jakiegoś serwisu i streściłem mu ogólnie problem (tutaj jeszcze zapomniałem napisać, że osoby dzwoniące do mnie słyszą przegłos/echo przy rozmowach ze mną). Powiedziałem mu o tym, że ten kod CSC jest z Emiratów i że tel był rotowany. Coś tam sprawdził i stwierdził, że soft i tak jest europejski a w 90% to wina płytki na dole telefonu, która odpowiada za ładowanie i coś tam jeszcze. Polecił mi poszukanie takiej płytki w internecie.

Cóż.. będę jej szukał, może uda mi się kupić takową. W wolnym czasie spróbuję jeszcze tak jak mówisz jeszcze raz wgrać XEO na starszym ODIN-ie, pod innym kablem i portem USB. Gdy tylko coś się zmieni to napiszę, ale dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam temat, ponieważ zakupiłem niedawno wyżej wspomnianą płytkę, a dokładniej moduł/złączę USB z taśmą do modelu Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005

Podczas montażu kupionego podzespołu moją uwagę zwrócił fakt, że płytka która była w telefonie miała zielony kolor i oznaczenie SM-N900K USB 21PIN REVO.6 natomiast zakupiona oznaczona była jako N9005 i miała kolor niebieski. Mimo to zamontowałem ją, poskładałem mojego note'a, włączyłem telefon i mimo, że uruchomił się normalnie, to nie działa dolny głośnik (loud speaker). Wgl nie daje żadnego znaku, sprawdzałem na wszelkie możliwe sposoby, w test menu itp. Hard reset nie pomógł.

Postanowiłem zroot'ować tel, pierwsza próba skończyła się fiaskiem po tym, jak pobrałem root pod model N9005 i tel zatrzymał się na okienku ODIN download mode (vol- + power + home) i tel przy każdym następnym włączeniu od razu wskakiwał na to okno z komunikatem 'Can't do normal boot'. Zmartwychwstał dopiero gdy wrzuciłem mu:
    - CF-Auto-Root-hlteskt-hlteskt-smn900s.zip
    - unofficial_philz_touch_6.25.0-n900LSK_kitkat.tar - czyli recovery
    Dlaczego akurat takie? Ponieważ poczytałem o tym trochę i w download mode wyświetla mi model SM-N900K a poza tym pierwsze okno od DL mode (zaraz po włączeniu kombinacją, gdzie trzeba dać vol+ żeby kontynuować) mam w jakimś dziwnym języku, prawdopodobnie po koreańsku... Telefon wstaje normalnie, recovery jest standardowe (chociaż wgrywałem Philz), ale głośnik nadal nie działa i nie wiem co z tym faktem zrobić, bo na 100% nie jest to wina kupionej płytki (myślałem, ze to wada podzespołu, ale po zakupie i montażu drugiej takiej samej sytuacja jest identyczna), a nie sprawdzałem nawet jak działa z kartą SIM, bo problemem w nim największym był zasięg i błąd przy wysyłaniu SMS.

Czy da się to jakoś jeszcze naprawić, żeby działało jak trzeba? Wrzucę screeny z niego z niektórymi informacjami, to może ktoś z was wpadnie na pomysł jak mi pomóc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    Napisano (edytowane)

a czy na tej płytce/module usb jest taka sama wersja., oznaczenie powinno się gdzieś znajdować na laminacie, jaką miałeś oryginalnie w fonie?

Edytowane przez Camulos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W telefonie po rozebraniu go miałem płytkę koloru zielonego z dużą literą K, natomiast nad nią po prawej stronie pisze: 

SY SM-N900K
    USB 21PIN REVO.6
    LF-A G NF 1333

Moduł, który zamontowałem ma oznaczenie: 
    CT N9005
    CT1811H
    BS160316-1
    LTE

Po zroot'owaniu go Phone INFO pokazuje mi:

Ogólne
    Typ urządzenia: hlte
    Nazwa produktu: hltexx