Skocz do zawartości
WitoldGTR

Wgrywanie softu za pomocą Odina

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA! Wszystko robisz na własną odpowiedzialność! Nie odpowiadam za żadne szkody spowodowane poniższym tutorialem.

Procedura jest podobna do Galaxy S2, w razie potrzeby można się udać do działu z nim powiązanego po wskazówki.

Potrzebne będą:

-Odin w wersji 1.85 -> klik

-Plik PIT (jak nie jest dołączony w paczce z softem) -> klik

-Soft jednoplikowy -> np. N7000XXLSZ lub trzyplikowy -> np. N7000XXLA3

-Telefon

-Kabel USB dołączony do zestawu

-Sterowniki USB (gdyby te z KIES'a nie wystarczyły) -> klik

Ok, potrzebne rzeczy mamy, więc bierzemy się do roboty. Zalecam całkowite wyłączenie KIES'a, antywirusa, ponieważ mogą przeszkodzić w procesie wgrywania oprogramowania. Wskazane jest również wyciągnięcie karty SD i SIM.

Procedura dla softów jednoplikowych:

1)Uruchamiamy Odina 1.85, ukazuje nam się okno:

tut.jpg

2)Zaznaczamy tylko Auto Reboot oraz F.Reset Time (już od razu powinno być zaznaczone przy uruchomieniu)

3)Klikamy PDA, wybieramy interesujący nas soft (posłużymy się najnowszym softem N7000XXLSZ, czyli plik KIES_HOME_N7000XXLSZ_N7000OXALSZ_906407_REV02_user_low_ship.tar.md5)

tut2.jpg

Softy mają format pliku .tar (nie rozpakowywać!), ale może się zdarzyć z końcówką .md5, jak w tym przypadku.

4)Przechodzimy w download mode, czyli wciskamy (na wyłączonym telefonie): vol. down+home+power button, trzymamy przez chwilkę i pojawi się informacja co nam to nie grozi w przypadku wgrywania nielegalnego oprogramowania, wciskamy teraz vol.up

5)Podłączamy telefon do komputera. W Odinie powinna się pojawić informacja o podłączeniu telefonu (added) i jedno z pól ID:COM zaświeci się na żółto.

tut3.jpg

6)Klikamy start, możemy obserwować postęp wgrywania naszego softu.

7)Po wyskoczeniu napisu PASS! możemy odpiąć telefon.

tut4.jpg

Procedura dla softów trzyplikowych:

1)Uruchamiamy Odina 1.85, ukazuje nam się okno:

tut.jpg

2)Zaznaczamy Re-Partition, Auto Reboot oraz F.Reset Time

3)Teraz wybieramy następująco (posłużymy się już dość starym N7000XXLA3):

-PIT: Q1_20110914_16GB.pit

-PDA: CODE_N7000XXLA3_CL880036_REV02_user_low_ship.tar.md5

-PHONE: MODEM_N7000XXLA3_REV_05_CL1095424.tar.md5

-CSC: GT-N7000-MULTI-CSC-OXALA3.tar.md5

tut5.jpg

Tutaj podobnie, softy mają format pliku .tar (nie rozpakowywać!), ale może się zdarzyć z końcówką .md5, jak w tym przypadku.

4)Przechodzimy w download mode, czyli wciskamy (na wyłączonym telefonie): vol. down+home+power button, trzymamy przez chwilkę i następnie wciskamy vol.up

5)Podłączamy telefon do komputera. W Odinie powinna się pojawić informacja o podłączeniu telefonu (added) i jedno z pól ID:COM zaświeci się na żółto.

tut6.jpg

6)Klikamy start, możemy obserwować postęp wgrywania naszego softu.

7)Po wyskoczeniu napisu PASS! możemy odpiąć telefon.

W taki oto sposób możemy np. zdebrandować telefon lub go po prostu aktualizować. Odin jest bezpieczniejszy niż KIES, a uszkodzenie telefonu jest bardzo rzadkie.

Listę softów znajdziemy w tym temacie -> http://forum.android.com.pl/f129/spis-chronologiczny-107975/

Edytowane przez WitoldGTR
    Aktualizacja i małe poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nowy57

super tutek

przyda sie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam jedno pytanko, a mianowicie zawsze wyrwałem soft 3 plikowy , jednak wiązało się to z konfigurowaniem poczty itd. Dzisiaj wgrałem 1 plikowy i nie musiałem nic ustawiać. Czy zatem wszytko robię prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 plikowy rom to tak jakbys wgrywal Kiesem , a nie zaleca sie tego robic , poniewaz soft naklada sie na drugi dobitnie mówiac i po czasie moga zaczac sie problemy. Lepiej zrobic wipe , wgrac 3 plikowy rom , wipe a nastepnie 1 plikowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko fajnie tylko plik z romem jest spakowany zipem, a przy rozpakowaniu woła o hasło! Jakie hasło mam wpisać?

Ok. Już wiem.

HASŁO: samfirmware.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Wszystko fajnie, ale chyba nie wszystko tutaj rozumiem. Kupiłem Nota, oczywiście z Plusa. Wkurzają mnie śmieszne aplikacje i intra niczym z matrixa. Telefon sam updateowal sie do 2.3.6 . I czy teraz wystarczy ze zrobie wipe tym programikiem i wrzuce czysta wersje 2.3.6, czy musze instalowac po kolei 2.3.3 - wipe - 2.3.5 - wipe - 2.3.6 ?. I czy te pliki które udostępniacie, są w wersji PL ?. Thx.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla swietego spokoju wipe , 3 plikowy i wtedy najnowszy rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, chodzi pięknie. Co najważniejsze bez tego całego shitu od plusa !!.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomSy

Skad pobrac najnowszy 2.3.6 trzyplikowy?Czy zawsze należy podawać PIT odpowiedni do softu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi