Skocz do zawartości
To-Masz1980

Zuk z1 problem z siecią internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Mogę nabyć nowy  telefon zuk z1. Od początku był problem z siecią,połączenia,wif i reszta funkcji działa. Sieć LTE jak i 3g potrafi się rozłączać, bywały komunikaty brak sieci. Ktoś tam wgrał Nuclearom i jest cos lepiej. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Proszę o pomoc.

Edytowane przez To-Masz1980

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nowy ? Fabrycznie z takim błędem czy ktoś kupił - bawił i chce sprzedać ? Wyczuwam customowy kernel albo zabawy z modemem. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Kupiony 2 tygodnie temu, gostek odsprzedał jako nowy kolejnej osobie która stawia sprawę jasno że coś jest nie tak z siecią LTE. Tak opisał problem. Obecny sprzedawca który nie ma zadnego pojęcia dał telefon znajomemu który wgrał wspomniany rom i ponoć jest lepiej ale nadal zasięg pokazuje full a po kilku minutach sieci brak  lub wcale jej nie ma. Jest to do zrobienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabawy dużo , wszystko na granicy śmierci jak ja to nazywam ( możliwość uwalenia basebandu ) ale powinno dać się zrobić. Rozumiem że jak telefon był nowy to problemu nie było ? Chociaż to poprzedni właściciel jest w stanie ustalić ?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego już sie nie dowiem, może faktycznie był od nowości z telefonem problem a może pierwszy właściciel również cos kombinował ze softem. Spytam czy może jesteś w stanie to zrobić? O ile potrafię zmienic rom, wgrac twrp itp sprawy to ten temat może mnie przerosnąć. . . ile taka usługa może mnie kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koszt zależy tylko i wyłącznie od czasu ile nad nim spędzę oraz ilość "maniany" narobionej w tym telefonie ale to już nie jest temat o którym tu będziemy rozmawiać.

Wgraj do niego stockowy rom jeśli masz twrp, zobaczymy wtedy . Na customowych Nougatach jest to częsty problem, nawet K3 Note tak ma.  

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Końcówka romu 320 to najnowsza ale może być ten.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem Twoją ofertę na allegro i powiem Ci, że tanio go oddałeś.... Problem tego telefonu polega na tym iż nie wiem jakim cudem ktoś sprowadził dużą partię tego modelu z Indii. Nawet w X KOM były modele z INDII. Wydaje mi, się że to ma wpływ na to iż słabo z zasięgiem. Sam posiadam ten model, bo w tej chwili w cenie do 1tyś nie ma mowy o tak "spasionym" modelu. Aczkolwiek również doświadczam problemu z zasięgiem, zauważyłem iż 3G o wiele lepiej sobie radzi niż LTE. No i pozostaje  w sumie niedosyt z porzuconego OSa, bo jakoś do CUSTOM ROMu to chyba nigdy się nie przekonam... 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Akurat ja kupiłem telefon nie sprzedawałem, za 350zł. Gośc zjechał z 400zł . . . :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi