Skocz do zawartości
To-Masz1980

Zuk z1 problem z siecią internetu

Rekomendowane odpowiedzi

A no to gratuluje, udanego zakupu ;)  Ja z X KOMu miałem, ale zauważyłem na allegro nówkę zapakowaną zalakowaną o 200zł tańszą i zaraz wymieniłem bo akurat miałem widełki 15 dniowe. Jak dla mnie mega zakup, rozważałem jeszcze dołożenie do HTC 10/SG7/Edge ale to już prawie dwa razy tyle by mnie wyszło. IMO Zuk1 świetny tel. Używaj 3G o wiele stabilniej działa np. u mnie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie wiem co tem gościowi nie pasowało. U mnie na karcie plusa 3G działa bez problemu.Gdy miałem ustawienie LTE internet też działał.  Wgrywam właśnie rom lineage 14.1. Czy możesz ewentualnie wskazać jakiś najlpeszy rom do zuk z1? Tak bym nie dochodził do tego metodami prób i błedów. Czy wgranie gapps pico jest wystarczające? Miałem gapps full ale tam mnóstwo śmieci jak dla mnie.

dodana zawartość

Na forum zuk fans jest opis jak rozwiązać problem z siecią LTE. Na razie coś stronke nie wchodzi ale ktoś mi odpowiedział co i jak zrobić i telefon musi działac w każdym zakresie internetu.

Edytowane przez To-Masz1980

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie gadaj....to faktycznie okazja jak za tyle kupiłeś.

Wgraj LOS > https://download.lineageos.org/ham

+ pico gapps.

Tego romu bym się trzymał, sam go wgrywam.

Kraj pochodzenia nie ma kompletnie znaczenia. 

Edit: Pamietaj tylko o full wipe , kompletnie pełny.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem ten rom. Czy to normalne że muszę włączyć "komórkowa transmisja danych" by karta była aktywna? Dziwne bo taka opcja w innych telefonach znaczy transmisje danych dla internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie , to nie jest normalne. Pokaż zdjecie jak to wygląda bez włączonego neta.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zakładka uzycie danych- transmisja komórkowa dnaych-card1. Tutaj musze odchaczyć opcję bo jak wyłącze to w zasiegu pojawia się krzyżyk i brak jest połączeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrywając rom oparty na 7.1.2 musisz najpierw wrać 6.0.1 obojętnie jaki ale musisz poprzedzić instalację 7.1.2 właśnie 6.0.1

Ja generalnie siedzę na 5.1.1 IMO najstabilniejszy miałem przez chwilę 6.0.1 ale właśnie rozłączał mi karty SIM. Szkoda, że nie ma linków do BLISS ROMu bo tego bym chętnie przytulił. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten 6.0.1 to może podęlsesz link? Nie wiem który to rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A nie przechodziłeś przypdakiem z 6.0.1? Z tego co pamiętam z aukcji tam był wgrany jakiś rom? Obojętnie jaki sobie weź oparty na 6.0.1 np. NucleaRom [Android 6.0.1_r74]

Zrób sobie pełen wipe, poza pamięcią wewnętrzną wgrać rom + gappsy, po wgraniu romu i gappsów zrób znów wipe tym razem z pamięcią wewnętrzną uruchom rom, 

wrzuć sobie LOS i zainstaluj. Wtedy powinno być ok. 

Kolego wyżej LOS jest stabilny? Ma jakieś błędy, fochy? MI generalnie nie zależy na jakimś super nowszym romie jak na razie ale gdyby ten LOS był już w miarę mocno stabilny to czemu nie... 

Edytowane przez Przemi06
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wszystko niby ok. Mam większy problem. Zainstalowałem wskazany przez Ciebie rom. Wszystko ok. Pojawiła mi się aktualizacja, pobrałem i rozruch telefonu i ciagle telefon ładuje TWRP. Wgrywałem 3 różne softy i wszsytko przebiega dobrze. Po każdym rozruchu przechodzi w TWRP. Czyściłem wipe+format data i po kolejnej instalacji romu telefon przechodzi w TWRP? co jest nie tak? Czy teraz muszę wgrac stock rom na nowo? Jak to zrobić? Czy jest jakiś inny sposób instalacji romu oprócz TWRP?

dodana zawartość

Edytowane przez awygo
    Usunąłem zbędną treść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi