Skocz do zawartości
Dzidzia_2

Debranding Samsung Galaxy S8

Rekomendowane odpowiedzi

Dzidzia_2
    Witam wszystkich!

Ponieważ brakuje tematu o debrandingu S8 a wszystkie informacje na ten temat są zawarte w różnych postach postanowiłem napisać instrukcję krok po kroku dla wszystkich, którzy chcą mieć czyste XEO...

Ważna informacja... Jeśli ściągałeś/aś wcześniej simlocka kodem bo miałeś np. telefon z angielskiej sieci to po wgraniu XEO nic się nie zmieni i simlock nadal będzie nieaktywny, więc można wgrywać bez obaw ;)

Oczywiście sposób nie nabija flagi KNOX

Potrzebne Pliki:

1. Odin
    2. SamFirm
    3. Smart Switch - Opcjonalnie w przypadku braku sterowników samsung w komputerze (ja nie miałem do s8)
    4. Rom XEO (do ściągnięcia przez SamFirm)

Do zdebrandowania softu w wersjiOero 8.0 należy pobrać 

najnowszą wersje  Odin v3.13.1. (obsluguje pliki Iz.4)

Linki Do Plików:

Zaczynamy:

1. Jeśli nie wiesz czy masz zainstalowane sterowniki do swojego telefonu w systemie Windows to proponuję zainstalować najpierw program Samsung Smart Switch dostępny w plikach do pobrania powyżej i po instalacji podłączyć swój telefon do komputera. Po kilku minutach sterowniki od s8 powinny być już zainstalowane.

2. Ściągamy za pomocą programu SamFirm odpowiedni dla naszego modelu ROM w wersji XEO. Dla większości urządeń s8 model to SM-G950F, nieliczne modele pochodzące spoza polskiej dystrybucji mogą różnić się oznaczeniem ostatniej litery. Ustaw Program jak na zdjęciu poniżej a następnie kliknij "Check Uptade" oraz po załadowaniu danych "Download"

Ustawienia SamFirm:

Spoiler

samfirm8.jpg

- Po ściągnięciu pliku wypakuj archiwum (otrzymasz 5 plików). Utwórz nowy katalog i skopiuj plik, którego nazwa zaczyna się od CSC. Wklej skopiowany plik CSC w nowym folderze i zmień rozszerzenie skopiowanego pliku z .md5 na .rar a następnie wypakuj powstałe po zmianie nazwy archiwum.

- W otrzymanym wypakowanym folderze znajdziesz plik z rozszerzeniem .pit, którego potrzebujesz

- Uprzedzam pytanie, dlaczego trzeba skopiować plik z nazwą CSC... Oryginału będziesz potrzebował w dalszej części do flashowania.

3. Teraz wypakuj archiwum Odin'a i uruchom program. Można już podłączyć telefon do komputera (dzięki temu w programie zobaczymy czy został wykryty poprawnie telefon) a jeśli nie to w ciągu kilku minut zainstalują się sterowniki dostarczone wcześniej z programu Smart Switch

Odin Poprawnie Wykrył Urządzenie:
    Spoiler

odin0.jpg

- Teraz dodajemy pliki z wypakowanego wcześniej ROMa w odpowiednie pola programu ODIN tzn. plik zaczynający się od BL w pole BL w Odinie i analogicznie lecimy tak ze wszystkimi polami programu.

Spoiler

odin1.jpg

- Klikamy zakładkę "PIT" a następnie OK w oknie z ostrzeżeniem, które nam wyskoczy.

Spoiler

odin2.jpg

- Ładujemy plik PIT w okienku po lewej stronie. Nazwa Pliku PIT: DREAMLTE_EUR_OPEN.pit

Spoiler

odin3.jpg

- Wchodzimy w zakłądkę "OPTIONS" i zaznaczamy opcję:

- Auto Reboot

- Re-Partition

- F. Reset Time

Spoiler

odin4.jpg

- Wracamy do zakładki "LOG". Odłączamy telefon od komputera i wyłączamy telefon przyciskiem zasilania na obudowie.

- Włączamy telefon w trybie Download Mode poprzez jednoczesne przyciśnięcie trzech klawiszy (POWER + BIXBY + VOLUME DOWN)

Spoiler

downloadmode1.jpg

- Telefon włączy się teraz w trybie download i zobaczymy komunikat

Spoiler

downloadmode2.jpg

- Możemy teraz podpiąć telefon kablem do komputera (w tej chwili Odin jeszcze nie będzie widział urządzenia) a po jego podłączeniu wcisnąć klawisz Głośności do góry (Volume UP) na obudowie urządzenia

- Czekamy, aż ODIN doda telefon (w polu "LOG" pojawi się napis ADDED! oraz pojawi się port, do którego jest podłączony telefon)

- Klikamy "START" w Odinie a program zacznie łądować pliki na telefon

Spoiler

odin5.jpg

downloadmode3.jpg

- Czekamy cierpliwie, aż wszystko się nagra a w Odinie pojawi się powiadomienie PASS

Spoiler

odin6.jpg

Teraz telefon uruchomi się ponownie do ekranu powitalnego i należy go skonfigurować według własnego uznania ;)

Czasami na ekranie powitalnym może pojawić się komunikat o konieczności wykonania RESETU urządzenia, oczywiście zgadzamy się na to.

U mnie się pojawił, ale nie zdążyłem doczytać bo przez przypadek wcisnąłem reset :/ Ma to jakiś związek albo ze zmianą CSC albo ze zmianą karty operatora. Mój telefon był z angielskiej VODAFONE i simlok był ściągany kodem a używam karty z PLAYa. Nie mniej jednak po RESECIE, którego domagało się urządzenie wszystko działa prawidłowo i nie wyskakują już żadne komunikaty ;)

4. Kolejny krok nie jest konieczny, ale ja zawsze po nagraniu wszystkiego na nowo robię jeszcze Full Wipe :) Mam wtedy pewność, że wszystko gra jak należy a robię to już z przyzwyczajenia bo wiem, że w taki sposób nigdy nie miałem żadnych problemów z nowym ROMem.

- Wyłączmy telefon przyciskiem na obudowie

- Włączamy telefon w trybie RECOVERY kombinacją klawiszy (POWER + BIXBY + VOLUME UP)

Spoiler

hardreset1.jpg

- Zjeżdżamy klawiszem głośności i wybieramy przyciskiem POWER Opcję Wipe Data/Factory Reset

- Wybieramy teraz klawiszem głośności opcję REBOOT SYSTEM NOW i zatwierdzamy przyciskiem POWER 

- Telefon uruchomi się ponownie a my cieszymy się XEO bez śmieci operatora ;)

Nie odpowiadam za wszelkie uszkodzenia telefonu. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność jak zawsze ;)

Edytowane przez jeronimo
    uaktualniono informacje dotyczacą uzycia Odina
    • Piwko! 17
    • Lubię to! 15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za świetny poradnik, przydał się, pytanie brzmi czy po wgraniu nowego firmware dostaje się aktualizacje Anroida przez OTA?

Pozdrawiam

Edytowane przez carson20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzidzia_2

Oczywiście, że aktualizacje będą działały. Zmieniasz kod CSC, ale w dalszym ciągu jest to oficjalny soft a aktualizacje będą dostarczane OTA zgodnie z wygranym CSC

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejny browarek dla Ciebie :) Czy mógłbyś mi jeszcze w kilku słowach wyjaśnić od czego jest ten skrót XEO? Czy to wersja tego oprogramowania?

Pozdrawiam

Edytowane przez carson20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

XEO - wersja oprogramowania na Polskę, bez brandingu operatora

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wygląda temat gwarancji po takim wgraniu tego softa jeżeli mam telefon z sieci plusa?

Przed chwilą zakończyłem rozmowę z konsultantem samsunga i powiedział że 

Zgodnie z postanowieniami Karty Gwarancyjnej nieautoryzowana ingerencja w oprogramowanie wiąże się z bezpowrotną utratą gwarancji.

dodał jeszcze że 

Może wykonać to autoryzowany serwis, bezpłatnie. Wymagana jest jednak zgoda operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie wgrywanie softu nie narusza warunków gwarancji gdyż wgrywane jest nie modyfikowane oprogramowanie Samsunga

Edytowane przez camdell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov

Czy wszystkie te czynności wykonam na macbook pro ( os sierra ) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noroo

Witam.

Miałem wersję XEH, zrobiłem całą procedurę jak jest opisane włacznie z full wipe. lecz nie zmieniło na XEO.

Pomogło dodatkowo zrobienie Wipe cache partition. tak jak jest opisane w punkcie 4. I już mam XEO a nie jakieś Węgierskie znaczki :P

Dzięki za porządny poradnik :)

Pozdrawiam

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi