Skocz do zawartości
jeronimo

[7.0] S7 Edge [G935F] - G935FXXS2DRAH - TPL [T-Mobile] [08.02.2018]

Rekomendowane odpowiedzi

Yanos

@the_naturat_com robiłem aktualizację OTA. Śmieszne wchodząc do RECOVERY też wywalił błąd jakiś No Command a póżniej dopiero wszedł i wyczyściłem Cache. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Yanos a tyle się czyta o błędach po OTA.. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@Yanos
    Przecież "no command" pojawia się za każdym razem gdy wchodzisz w Recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ELM0

@Artii89 w wątku z tym romem kolega pisze że aparat na plus.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yanos

@cholek3 heh szczerze to w Recovery byłem raz w styczniu jak robiłem debrand. Myślałem że to błąd.

@the_naturat_com no ale bez przesady. To przecież tylko mała aktualizacja a nie jakaś nowa wersja systemu. Zawsze robię OTA i nigdy nie miałem żadnego problemu. Jak poczytałem w necie to ludzie się skarżą że WLD i GSam przestaje działa przez majowe poprawki zabezpieczeń.

Tapnięte z S7E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@Yanos

Robienie aktualizacje poprzez OTA to tak samo jakbys wgrywał przez Odina soft jednoplikowy co skutkuje tym, że nowy soft naklada sie (nadpisuje) na stary i czasami zdarzaja sie błędy podczas takiej aktualizacji. 

Wgraj sobie soft jako 4plikowca wtedy dopiero sprawdź czy to wina softu czy jednak aktualizacji przez OTA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Tylko odpowiedź sobie na pytanie ile osób tak robi? Jeżeli instalacja OTA jest taka zła to dlaczego stosował ją np cyanogen który przecież nie był adresowany dla laików? Ludzie robią rooty, naczytają się poradników  (nie twierdze że złych) mieszają ze sobą modyfikację, zmieniają ustawienia, instaluja różne aplikację a wszystkiemu jest winne OTA i brak wipe...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Nie mówię, że wszyscy mają z tym problemy, ale czasami sie zdarzają. Ja nigdy nie robie aktualizaji przez OTA tylko wole wgrac nowy soft na czysto i nie miałem nigdy problemów z dzialaniem nowej wersji, a niektorzy mają a to z zasiegiem, z aparatem, drenażem baterii itd. Czasami tez czytałem jesli chodzi o cyanogen, tez zdarzaja sie jakieś problemy, wiec uwazam że nie jest to globalne, ale moze sie zdarzyc, cos źle sie nadpisac( zastapić) i juz jest problem.

Popatrz nawet na liste ostatnio wydanych aktualizacji dla różnych regionów Europy, maja ten sam changelist, a co region ma inną wersje BL, AP, czasami CP itd. Przeciez to nie znaczy ze jest tylko zmiana zabezpieczen na majowe. Jesli by tak było to wersje na Europe miałyby ta sama wersje bootloadera jak poprzednio, a tutaj raptownie ukazuja się z koncówką DQEI, DQEA, DQEF

Edytowane przez jeronimo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yanos

@jeronimo zrobilem wipe cache poczyscilem wszystko co mogłem i powiem tyle bateria chodzi dobrze. Na pewno nie ma takich wakelockòw bo przez noc zeszlo 1%. Nie działa WLD i nie można nadać praw przez adb dla GSam ale na XDA piszą że to wina majowych poprawek bezpieczeństwa. Nie widzę więc sensu wgrywania całego softu Odinem. Zresztą mam zdanie jak kolega powyżej. Rozumiem debrandowanie itp ale żeby za każdym razem walić nowy soft to jakieś nieporozumienie.

Tapnięte z S7E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Oki zgodzę sie z toba, ale ja poprostu tylko proponuje, aby sie upewnić na 100%.

Druga sprawa to może nalezy poczekac na aktualizacje WLD. Przeciez też zdarzyło sie jak ukazała sie wersja softu 7.0, że nie dzialała licencja dla Packade Disabler Pro i nie mozna było uruchomić, więc nalezy sie wstrzymać do aktualizacji apki.^^ Samsung tez chce sie jakos bronić(chronić).;)

Edytowane przez jeronimo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi