Skocz do zawartości
piotrzet23

Play Kolejne ograniczenia w roamingu krajowym

Rekomendowane odpowiedzi

PLAY kolejny raz obniżył prędkość internetu w roamingu krajowym. Teraz prędkość została obniżona do 1.5 Mbits. A teraz najlepsze komentarz Gruszki :D

"Zachęcamy gorąco klientów do korzystania z naszej własnej sieci, gdzie czeka na nich LTE, którego nigdy nie proponowaliśmy w roamingu. Owszem ograniczyliśmy prędkość, ale do poziomu, który ciągle pozwala na korzystanie ze smartfonu, w tym ogladanie wideo w jakości DVD. Przypomnę, że podobną jakość oferuje inny operator w ostatnio zaprezentowanej ofercie."

On chyba nie wie w ogóle o czym gada. Po 1 w T-Mobile mogę w ogóle nie wykupować tej usługi. Po 2 mogę zdecydować o prędkości jaka ma być. A po 3 jeśli już wykupię to ograniczenia mam tylko w tych aplikacjach które objęte są usługą. Wcale bym się nie zdziwił gdyby ich całkowicie wywalili w końcu mają powiększać pojemność sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Transmisja danych została nam ograniczona na początku do 3 a teraz do 1,5 MB/s.

36a13bc5bdf812493ca9c88ec88a1eca.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers

Ciekaw jestem czy planują kolejne? Bo np na LTE nie mają w ogóle wpuszczać w roamnigu krajowym. Po za tym to jest śmieszne kiedyś byli chellengerem a teraz co najdroższa i najgorsza sieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Nie dajmy się wciągnąć w gó**o burzę. Większość klientów nie zauważy nigdy zmiany. Zmiana jest podyktowana tym że ruch kierują na nadajniki Play które są już naprawdę niezłe. Część na tym zapewne straci. Co do oferty np. na kartę mają najdroższą ofertę. Do Orange daleko im.

Ponieważ te ograniczenie to testy, nie jest to podstawa do rozwiązana umowy. Zapisy w regulaminie są bardzo swobodne. Ja sam jeszcze używam Play i obiektywnie nie mam nic do zarzucenia. Ale o ile 3Mb/s nie odczuwałem, tak 1,5 już jest słabo. Do Messengera ok ale jako router do kompa już nie. Każdy op ma swoje wady. Ale komunikacja w tej kwestii jest słaba. Widać jakąś nerwowość.

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers

Niestety ale to nie jest ruch fair. Kiedyś chwalili się że mają zasięg 4 sieci i w ogóle jacy są super a teraz te śmieszne ograniczenia. W play moim zdaniem jest sporo użytkowników których ma o tym pojęcie i jak tylko się skończą umowy przeniosą się do konkurencji. Wystarcz spojrzeć na forum play, fb czy inne ile jest na to narzekań. Nie tylko oferta na kartę jest słaba ale i abonament tak samo a patrząc jeszcze na te ograniczenia gdzie sam play nie ma dobrego zasięgu i jakie są cyrki z tym przełączaniem że nie raz to i wywala z zasięgu play to jest to po prostu kaszana. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Może tak być jak mówisz. Mogą stracić bardzo. Ale mało ludzi tak naprawdę siedzi na forach, nie zorientuje się. Ja w żadnym wypadku nie bronię Play, byłem u Nich od początku jak można było przenosić numer za co zapłaciłem kiedyś 120 pln. Teraz śmigam do Orange ale nie dlatego że to super sieć ale mam ok warunki na kartę.

Tak jak z Uberem, niech ludzie decydują z czego chcą korzystać.

ps. Do orange już w Play się nie zalogujesz, nawet po zgłoszeniu do BOA. Wyłączyli.

tu jest wątek który założyłem tam :)  https://forumplay.pl/showthread.php/45067-Play-obciął-mi-transfer-w-T-Orange-i-Plus-do-1-5M-s-Opinie-użytkowników-nt-zmiany

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers

Jeszcze chwila i tak samo zrobi T-Mobile a play jak zwykle zostanie z ręka w nocniku. I kto wie czy tak samo plus nie zrobi teraz jak dali inni RLAH to każdy będzie szukał cięcia kosztów. No i T-Mobile jeszcze ma pakiety nolimits video więc też muszą mieć większą pojemność sieci żeby wszystko ładnie działało. Na forach nie ale jest FB a tak samo tam jest pełno postów na ten temat. Zresztą jak ktoś będzie miał problemy to zajrzy też i na fora wpisując problem w Google.

Edytowane przez piotrzet23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Wg regulaminu nowego Play gwarantuje jednego partnera roamingowego. Wygaszą Orange i Plusa. Z T nie zrezygnują. Te video w T to tez lipa bo za 5 masz jakość słabą. Jak chcesz HD to więcej to kosztuje. Czasy przejrzystych ofert dobiegły ostatecznie końca.

I tak się cieszmy bo mamy najtańsze w UE usługi. kto by pomyślał że w zasadzie wszystko nolimits do 30 pln (nawet jak są ograniczenia).

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers

Tak tylko w T-Mobile można po testować co komu pasuje. Nikt nie karze ci w ogóle wykupywać tego pakietu a korzystanie z tego nie jest narzucone jak w play ograniczenia. 5zł to nie jest dużo a na telefonie te 480p niektórym starczy. A jak stać go żeby dopłacać 5 zł i jakość mu nie będzie odpowidać a dużo ogląda to i kupi ten pakiet za 15 zł. Taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Niech klienci decydują za co chcą i gdzie płacić. Znam takiego co kolor logo już wystarczy aby uznać że coś jest git. Ponieważ jestem w 50% na nadajniku T a i używam tel jako router ograniczenie z 3 do 1.5 mnie dotknęło, stąd zmiana. Już w ndz nie mogłem swobodnie na kompie działać. Natomiast jak Orange popsuje przeniosę tam gdzie będzie  danej chwili lepiej. Nie przywiązuję się do marki koloru i nikt mnie nie zmusi do abo. Chyba, że będą umowy 30 dniowe i warunki świetne ale nie spodziewam się już obniżki cen.

Na ten moment mam propozycję reply w Play za 30 pln wszystko nolimits (wiadomo są ograniczenia), shomaxx i tidal. Ale umowa na 24 miesiące i transfer na T ograniczony przekreśla tą ofertę chodź obiektywnie jest najlepsza z abo. Zostaje karta.

Zawdzięczamy p. Streżyńskiej i Play obniżkę usług. I dzięki temu mamy powiedzmy tanio. Mam też kartę słowacką bo tam jestem też na zasięgu jakiś czas. I nie jest tak tanio jak w PL.

ps. Ja nie kupię pakietu za 15 do YT itd. Ale to moja ocena tego pakietu. Będę miał za 28 pln 23 GB + 1GB co miesiąc. teraz mam zużycie na poziomie 9-12 GB i oglądam co i jak chcę bez szastania jakością.

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi