Skocz do zawartości
piotrzet23

Play Kolejne ograniczenia w roamingu krajowym

Rekomendowane odpowiedzi

Chudybws

Wystarczy napisać na play24 i odblokowują T-Mobile i Orange bez najmniejszego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Chudybws

Zgadza się natomiast ciekawe w ogóle czemu zaczęli blokować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matisi

@piotrzet23 Na stronie informującej o roamingu krajowego ( Link ) pojawiła się taka informacja:

Zmiany listy partnerów roamingowych w ramach ww. sieci nie podlegają procesowi udzielenia zgody przez Klienta i mają zapewnić jeszcze lepszy stopień świadczonych przez Play usług. Partnerzy roamingowi oznaczają sieć T-Mobile, sieć Plus oraz sieć Orange. Lista partnerów roamingu krajowego nie jest elementem umowy i może ulec zmianie. W chwili obecnej udostępniamy Tobie możliwość korzystania z sieci co najmniej jednego, wybranego przez nas partnera roamingowego.

Zapewne zaczęli stosować się do tej informacji i blokują dostęp do reszty partnerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chudybws

@piotrzet23 słyszałem wersję że były jakieś prace techniczne i 'się poblokowały' a prawda jest pewnie taka że wyłączyli pewnie te z których akurat nie używałeś w ramach testu czy są ci potrzebne. Większość pewnie nie jest świadoma i nawet nie zauważyła a oszczędność jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Chudybws

To akurat nie jest prawda że wyłaczyli te których się mało używa. Sądząc po komentarzach na forum to te które się najbardziej własnie używa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Edi999
    Dnia 7.06.2017 o 11:13, rakers napisał:

Wg regulaminu nowego Play gwarantuje jednego partnera roamingowego. Wygaszą Orange i Plusa. Z T nie zrezygnują. Te video w T to tez lipa bo za 5 masz jakość słabą. Jak chcesz HD to więcej to kosztuje. Czasy przejrzystych ofert dobiegły ostatecznie końca.

I tak się cieszmy bo mamy najtańsze w UE usługi. kto by pomyślał że w zasadzie wszystko nolimits do 30 pln (nawet jak są ograniczenia).

Wcześniej w starym regulaminie gwarantowali 3 partnerów roamingowych i zasięg 4 sieci. 

Odwrotnie, wyłączają Orange i T-Mobile, zostawiają Plusa.

dodana zawartość

Dnia 14.06.2017 o 20:11, Chudybws napisał:

Wystarczy napisać na play24 i odblokowują T-Mobile i Orange bez najmniejszego problemu :)

Ale tylko na jednym nadajniku w twojej lokalizacji.

dodana zawartość

Dnia 14.06.2017 o 21:08, piotrzet23 napisał:

A wcześniej w starym regulaminie gwarantowali 3 partnerów roamingowych i zasięg 4 sieci. się natomiast ciekawe w ogóle czemu zaczęli blokować?

Tną koszty.

dodana zawartość

Dnia 14.06.2017 o 21:49, matisi napisał:

@piotrzet23 Na stronie informującej o roamingu krajowego ( Link ) pojawiła się taka informacja:

Zapewne zaczęli stosować się do tej informacji i blokują dostęp do reszty partnerów.

Czyli zmienili regulamin na niekorzyść klientów,  co jest podstawą do odstąpienia od umowy z winy operatora czyli bez płacenia kar.

dodana zawartość

Dnia 9.06.2017 o 17:44, Monitkowa napisał:

Bzdura. BOK nie może Ci zaproponować odblokowania Orange ale na Twoje wyraźne życzenie zrobią to - bo muszą.

Czytałam te komentarze na fb playa i nie mogłam ze śmiechu. Ludzie dostali coś ZA DARMO, czego nie ma u innych operatorów. Nie jest to ujęte w ogóle w regulaminie świadczenia usług ani w umowie, a wylewają pomyje. Rozumiem, że wkurzać mogą się mieszkańcy dziur zasięgowych ale Ci, którzy mieszkają w większych miastach piszą "zmienię operatora" pod postem o prędkości w RK, bo to widocznie takie modne - skoro wszyscy to i ja.

Ależ jest ujęty w regulaminie i jest częścią umowy, bo to zobowiązanie wobec klientów.

I nie jest bezpłatny tylko w ramach abonamentu.

Edytowane przez mobopx
    wycinam linki do konkurencyjnych portali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    16 godzin temu, Edi999 napisał:

Ależ jest ujęty w regulaminie i jest częścią umowy,

W żadnym regulaminie nie ma wzmianki o minimalnej prędkości internetu w RK. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mp107

Wydaje się, że bardziej bazowali na zasięgu sieci w lokalizacji danego użytkownika niż na częstości używania danego partnera roamingowego.

Mi wyłączyli zasięg T-Mobile, który wcześniej miałem ustawiony "na sztywno".

Dnia 29.06.2017 o 20:33, Edi999 napisał:

Dnia 14.06.2017 o 20:11, Chudybws napisał:

Ale tylko na jednym nadajniku w twojej lokalizacji.

Nieprawda.

Mogę się logować do któregokolwiek nadajnika w danej sieci chcę.

Przynajmniej jeśli chodzi o używany przeze mnie zasięg T-Mobile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Contif

Każda sieć ma swoje za uszami .....

Dopóki "siedzę" w domu i w okolicach, czyli krótko mówiąc w mieście i telefon siedzi na nadajnikach play - jest ok, nie narzekam. Ale gdy gdziekolwiek wyjeżdżam to trafia mnie .......... (wpiszcie co chcecie). Ok, rozmawiać można ale mam nawet problemy ze sprawdzeniem poczty. Szczególnie jak się przemieszczam. Aero2 z pakietami już lepiej działa. Prawda jest taka, że co wyjazd to klnę i obiecuję sobie migrację, a po powrocie znowu działa ok i zapominam, aż do następnego wyjazdu .....

Kolejne ograniczenia nakładane przez sieć P4 spowodują tylko mocniejszą mobilizację to przeniesienia numeru.

Edytowane przez Contif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Contif

Każda ma owszem. Ale to co zrobił play to kpina z klientów tak reklamowali że mają zasięg 4 sieci i jacy są przez to super a teraz co sami go wyłączają. Prawda jest taka że nie dość że tak zagrali tym roamingiem krajowym to i oferte mają również najgorszą, a pomyśleć że kiedyś byli najlepsi. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi