Skocz do zawartości
piotrzet23

Play Kolejne ograniczenia w roamingu krajowym

Rekomendowane odpowiedzi

alfabet

Reklamowali ale zmieniła się koncepcja. Nie lubię hejtowania dla hejtu. Uzywalem Play od początku. Problem z roamingiem jaki jest to nie to że wyłączają. Można zgłosić i włącza. A ograniczenie do 1,5Mb/s. I to jest ok do używania tel ale w Play nie ma gwarancji tej prędkości a jedynie do. I runda schody. W miejscu mojego zamieszkania nie ma Play. I używanie T przy średniej prędkości 300, 400 kB/s graniczy z cudem.
    Wiem że w innych lokalizacjach jest podobnie.
    Mogli wyłączyć roaming a pozostawić 3Mb/s. Rozbudowują sieć i tragedii nie ma. Jest słabo na granicy zasięgu a takich miejsc jest jeszcze trochę. Ograniczenie prędkości dyskwalifikuje dla mnie używanie sieci. Jestem zmuszony do zmiany opa chodź lubię Play. Szkoda.

Mam teraz T na kartę i też cukierkowo nie jest. Ograniczenie do 15Mb/s prędkość.

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers

Hejt dla hejtu? To jest po prostu nabijanie ludzi i tyle po co reklamować coś czego się nie ma albo nie jest pewnym będę im to wypominał do końca tak jakbym to robił każdej sieci. Różnica jest taka że na 15 Mb/s spokojnie obejrzysz film w FullHD i inne rzeczy swobodnie też natomiast na 1,5 Mb/s praktycznie nic bo będzie trzeba czekać. A z tego co słyszalem to podobno nie każdy ma to ograniczenie 15/15 ale ile w tym prawdy nie wiem

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

To akurat prawda. 15 Mb/s nie ogranicza w niczym usług a 1,5Mb/s już może i w praktyce ogranicza. Jako router nie da się używać netu w kompie.

W T wg regulaminu na kartę jest ograniczenie 15 Mb/s. Ja natomiast nie wnikam kto i co ma. Jestem tylko klientem, nie mam do tego dostępu.

Link do regulaminu https://90dnizadarmo.pl/regulamin.pdf  i drugi bez przenoszenia numeru http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/documents/doc_00008/D_007_0014115.pdf

"2.10. Transmisja danych w ramach usługi 10GB Internetu mobilnego będzie naliczana za każde rozpoczęte 100 kB, oddzielnie za dane wysłane i odebrane na poziomie protokołu internetowego (IP) 1 kB = 1024 B. Po zakończeniu sesji dane są zaokrąglane w górę do pełnej jednostki taryfikacyjnej 100 kB. Korzystanie z transmisji danych w ramach usług odbywa się z prędkością do 15Mb/s dla pobieranych i wysyłanych danych. . Transmisja danych realizowana jest w technologiach mobilnych 2G/3G/LTE (w zależności od wykorzystywanego urządzenia, dostępności danej technologii w danym terenie). W ramach niniejszej Oferty dostęp do sieci LTE aktywowany jest automatycznie i nie ma możliwości jego dezaktywacji. Korzystanie z technologii LTE możliwe jest tylko w oparciu o szczególnego rodzaju Kartę SIM – kartę USIM. Technologia LTE jest dostępna w niektórych miejscach w Polsce. Jej zasięg będzie powiększany. Orientacyjna mapa zasięgu Sieci, w tym technologii LTE w ramach Sieci oraz informacje dotyczące technologii LTE dostępne są na stronie www.t-mobile.pl. Dane niewykorzystane w bieżącym Cyklu Rozliczeniowym nie przechodzą na kolejny cykl i są automatycznie kasowane. Jeżeli w trakcie transferu danych w okresie ważności usługi nastąpi wykorzystanie środków z pakietu internetowego 10GB oraz jednocześnie Użytkownik nie będzie posiadał środków z żadnej innej oferty, to dalsza część transferu będzie realizowana bezpłatnie z prędkością do 16 kb/s do końca okresu ważności usługi".

Edytowane przez rakers
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers

Tak ja wiem i znam ten regulamin i wiem że jest zapisane w nim że jest takie ograniczenie natomiast czytam na forach i niby niektórzy nie mają tego ograniczenia nie wiem ile w tym prawdy i w ogóle dla mnie to co jest zapisane w regulaminie jest święte i tego się trzymam jeśli ktoś ma lepiej to po prostu ma szczęście. Fakt faktem że ja sam korzystam z oferty abonamentowej więc mnie to w ogóle nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Wg regulaminu jest LTE a w praktyce po przeniesieniu numeru LTE jest na karcie sim wyłączone. Ciekawe jaki maja w tym cel aby nie udostępniać LTE. Może zwyczajnie błąd przy przenoszeniu albo świadome ograniczanie usługi.

Ja tylko na kartę albo umowy na czas nieokreślony, miesięczne, ewentualnie taryfa biznesowa sama sim. Nic innego nie biorę pod uwagę.

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers

Jest to chyba  błąd systemu z tego co wiem SMS po VoWifi nie są udostępniane w bilingu i w taryfie no limits data tej z telefonem jest problem u niektórych z lejkiem 1 Mb/s po prostu jest mniejszy i tak samo trzeba to zgłaszać. Także to chyba błąd systemu zwykły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Edi999
    Dnia 30.06.2017 o 13:12, Monitkowa napisał:

W żadnym regulaminie nie ma wzmianki o minimalnej prędkości internetu w RK. 

Ale jest wzmianka o liczbie sieci w roamingu.

Była mowa o 3 a teraz zmienili na 1.

Co jest zmianą na niekorzyść abonentów i podstawą do odstąpienia od umowy bez płacenia kar.

Edytowane przez Edi999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

@Edi999 i znowu wprowadzasz ludzi w błąd. Znajdź w regulaminie taki zapis że to zmiana świadczenia. Sprawdź temat dobrze i nie pisz bzdur.
    Masz dalej roaming i możesz włączyć 3. Wystarczy tel do BOK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers

Włączyć można natomiast nie wiadomo czy za jakiś czas nie będzie trzeba kolejny raz dzwonić bo wyłączą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Ale to proces, kwestia czynnosci. Mnie chodzi o to że@edi999 podaje bzdury bo mu się tak wydaje. I to jest kolejny przykład czegoś takiego. Ludzie myśleli że będzie to podstawa i będzie można na to się powołać. A tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi