Skocz do zawartości
Lysolus

lgup Instalacja oryginalnego oprogramowania za pomocą LG UP z KDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Lysolus

Wszystko opisane w tym temacie robisz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj o tym!

Wątek służy do dyskusji na temat wgrywania oprogramowania, jak i problemów z tym związanych.

Wszystkie pytania o brand i aktualizację będą usuwane, ponieważ są już odpowiednie tematy w dziale Dyskusja ogólna.

Najpierw trzeba się przygotować ;) Oto co będzie potrzebne (wraz z downloadem):

1. Najnowsze sterowniki -> link

2. LG UP oraz UPPERCUT -> link

3. ROM w postaci KDZ -> V10F link

4. LG G6 oczywiście

Przed rozpoczęciem prac zalecane jest wyłączenie oprogramowania antywirusowego i/lub Windows Defender. Programy wykrywają UPPERCUT.exe jako wirusa i blokują jego wykonywanie. Sam plik jest bezpieczny i nie należy się nim martwić.

Część główna, czyli instalacja oprogramowania:

1. Zainstaluj sterowniki.

2. Zainstaluj LG UP 1.14.

3. Wyłączony telefon podepnij pod komputer trzymając VOL_UP. Wejdziesz w tryb Download Mode.

4. Uruchom UPPERCUT aby załadować LG UP.

5. Wybierz urządzenie.

6. W "File type" zaznacz "BIN file".

7. Zaznacz "Upgrade". Refubrish nie działa! Żeby zrobić wipe'a wejdź w stockowe recovery i wykonaj factory reset.

8. Kliknij przycisk "START". Możliwe, że będziesz musiał/ła powtórzyć operację od punktu 4. aby móc wcisnąć przycisk "START".

9. Czekamy na świeży soft.

Nie pisz posta z podziękowaniami. Postaw forumowe piwko ;)

Jeśli macie jakieś uwagi lub propozycje, proszę napisać do mnie PW.

Instrukcja napisana na podstawie tego tematu: https://forum.xda-developers.com/lg-g6/development/rom-h870-10f-rom-imgs-kdz-t3615183

Zakaz wrzucania plików na inny serwer. Autor się na to nie zgadza, więc uszanujmy jego pracę i decyzję. Nie dotyczy to sterowników.

Edytowane przez Lysolus
    Dodanie informacji o wyłączeniu antywirusa.
    • Piwko! 25
    • Lubię to! 17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to wystarczy do ściągnięcia brandu? Nie mam jeszcze telefonu w ręku, a chciałbym się przygotować do tego, żeby sprawnie poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k144a
    Napisano (edytowane)

Witam

Czy metoda jest sprawdzona? Napisałeś że instrukcja jest napisana na podstawie innego postu jak również nie bierzesz odpowiedzialności, więc chciałbym wiedzieć czy działa? Czy osobiście to weryfikowałeś? Czy ktoś z forum to sprawdzał?

Pzdr

Edytowane przez k144a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@k144a

Jak autor zaznaczył, instrukcja jest napisana na podstawie tematu z XDA. Temat ten ma 6 stron, które wystarczy pobieżnie przejrzeć i wyciągnąć wnioski czy metoda działa, czy nie. Widocznie nikt z naszego forum nie próbował tej metody, dlatego jest cisza w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fribus

ja zrobiłem z miesiąc temu i działa filmy na youtubie podglądowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszło za entym razem,robiłem na syf z Play. Ale uwaga brandu to to nie usunęło. Jak wchodzi się do recovery wie ktoś? Jedyne co po tym zabiegu znalazł aktualizacje w Lg Bridge która ma 3gb ,ale i ona nic nie zmieniła odnośnie brandu play. jak wejść do recovery w g6 ??

Hhahah po tej aktualizacji ,doszło jeszcze więcej syfu z play fu.

Edytowane przez LuckyStrike

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leider

@LuckyStrike Nie wiem co Ty zrobiłeś ale dziś od razu za pierwszym razem udało mi się wywalić branda z play :) trwało to może z 10 min :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie możliwe owszem coś tam się usuwa,ale motyw z play zostaje,do tego jak zaktualizowałem przez bridge to cały syf wrócił,tyle tylko że te aplikacje z play mogę teraz odinstalować a wcześniej mogłem tylko wyłączyć,a niektóre odinstalować ale jak pisze motyw play został,i jest on podpisany w motywach jako LG,a i logo startowe play też się skasowało. A czy aktualizowałeś go po tym przez Lg Bridge? Czy zostawiłeś na tym romie v10F? Robie jeszcze raz,bo być może na v10 będzie bez brandu,a aktualizacja przez Lg bridge przywraca brand operatora.

Ok na v10F brand usunięty niema śladu,tylko teraz boje sie aktualizować ,bo znowu play zagości,swoją drogą ciekawe dlaczego aktualizacja przywraca branding??

A i druga dziwna sprawa,że Lg Bridge znajduje cały czas tą aktualizacje,ale ota pokazuje że system aktualny.

https://youtu.be/RsARfk3hwSM

Edytowane przez LuckyStrike

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leider

@LuckyStrike Ja aplikacje z Play wszystkie odinstalowałem - musiałeś dostać jakiś telefon z innego sortu. 
    Ja ściągałem cały OPEN EU 10n ROM i wgrywałem przez LG UP (nawet nie wipeowałem)

Zrób tak jak jest opisane tutaj w 1 poście
    ROM ściągnij stąd - https://lg-firmwares.com/download-file/?fileId=9948

Instalowałem bezpośrednio na soft Play - bez formatu bez żadnego wipe'a

PS. LG Bridge zostaw w spokoju, tym nic nie zrobisz bo będzie ściągał soft taki jaki widzi kod z telefonie - w naszym przypadku P4P - czyli Play

PS2. Masz jak to wygląda u mnie - po Play ani śladu (jedynie wersja oprogramowania no bo tak się pozabezpieczali)

Spoiler

Edytowane przez leider
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. LG bridge przywraca soft operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi