Skocz do zawartości
piotrzet23

Sony Xperia XZ- Bateria - dyskusja, statystyki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wam się sprawuje bateria? U mnie po 1 ładowaniu od 100 do 40% miałem SOT 3h 38 min. Trochę gadałem, trochę fb i msng trochę zdjęć. Duża część na Wifi w porównaniu do mojej starej XZ to jest poprawa bo przy takim używaniu miałem do 40% około 1h lub 1h 30 min krócej SOT-u. A u was jak to wygląda? 

Edytowane przez dszymek
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam jakieś 2-3h czasem 4 SOT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jedrusma

No play masz to się nie ma co dziwić jak ciągle skacze po nadajnikach i sieciach w RK. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć pytanko. Jak mam telefon naładowany do 100proc to przez noc schodzi mi 1 proc baterii. Ale jak mam telefon na przykład ze stanem 50proc to przez noc potrafi zejść nawet 10. Praca na WiFi. 4g oraz dane wyłączone. Dziwne trochę. Czy ktoś powie czy tak może być?

Wysłano z Xperia XZ Premium przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Ok. Chyba znalazłem problem. Włączona lokalizacja. Niestety te ikony są mało wyraźne. Mógłby być inny kolor niż biały i bardzo biały.

Wysłano z Xperia XZ Premium przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gwozdek
    Połączyłem z istniejącym już tematem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem Sony XZ premium.

Niestety od ostatniej aktualizacji androida mam poważny problem z baterią. Wcześniej osiągałem zadowalające wyniki pracy 24h na spokojnie, a teraz mam dość poważny drain. Nie wiem z czego wynika problem, ale aplikacje te same oczywiście robione reset po zmianie wersji systemu. Nic nie pomaga. Proszę o jakieś wskazówki. c7cfb515052efcd8c1c119ffc12bff98.jpg

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wskazówki : sprawdzić zużycie. Nie wiem, co miał ten screen przedstawić, ale na pewno nie informacje, które pomogą rozwiązać problem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Screen ma przedstawiać że mimo używania wielu aplikacji "tryb gotowości w sieci komórkowej" potrafi mieć 23% zużycia energii podczas, gdy innych aplikacji nie ma nawet na liście. Telefon cały czas w ręku. Ekran podświetlony na 70% a i tak ma mniejsze zapotrzebowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ChciwyTaternik Ja tu widzę 5%. Zainstaluj aplikację np. AccuBattery, która dostarczy ci wiele przystępnie przedstawionych informacji, które pozwolą ci znaleźć źródło problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz pięć procent a zobacz teraz a telefon praktycznie nie był ruszany. No nic po prostu moim zdaniem koniec baterii leci w piątek na gwarancję. 16008a2852a4917602eade337d13394a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyczyn może być wiele, ten screen tak naprawdę nic nie mówi. Tak jak mówiłem, proponuję pobrać bardziej specjalistyczną aplikację do monitorowania poboru energii i przeanalizować dane. Jeśli nic ci to nie powie, to proponuję zainstalowanie systemu na nowo. Gwarancja to raczej ostateczny krok, gdy możliwe do wykonania bez anulowania gwarancji metody zawiodą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi