Skocz do zawartości
Franek Kimono

Telefon w różnych miejscowościach traci zasięg

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Kupiłem ostatnio S7 edge i niby wszystko jest dobrze ale jak zmieniam miejscowości i telefon zmienia przekaźniki i chwilę straci sieć to jest już cały czas połączenia tylko alarmowe i nie znajduje ponownie sieci i jak chce zadzwonić to pisze że sieć niezalogowana.

Internet lte jest bo przychodzą wiadomości email i 2 kreski pokazuje na antenie dlatego to dziwne. Muszę w każdej miejscowości zresetować telefon i jest ok.

Robiłem reset do ustawień fabrycznych i hard reset ale nic to nie pomogło.

Mam sieć Play i android 7.0.

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby były krótkim streszczeniem poruszanego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Franek Kimono problemem jest Twoja sieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bardzo chyba, bo mam Samsunga a5 2016 i tego problemu nie było nigdy nawet zasięg był lepszy. 

Zmieniłem też kartę na Nowa ale to nic nie pomoglo w s7 ce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobną sytuację miał mój znajomy z S6. Miał w sieci Orange kartę także nie wydaje mi się że to wina sieci. Próbowałem instalować mu inne romy itd ale nie było poprawy. Jak rozmawiało się z nim to jakby był na granicy zasięgu jakieś krzaki. Problemu nie udało się rozwiązać sprzedał go komuś bo nie miał gwarancji by oddać do serwisu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój szwagier miał ten problem z siecią Play. Telefon z uporem maniaka logował się do nadajnika Play, który jest daleko, a nadajnik Plus ma "pod nosem". Zasięg przez to miał tragiczny. Przełączyłem mu na Plus i poleciał browar.. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@Franek Kimono

W przypadku Play jest to ostatnio normalny objaw.

Wejdź w ustawienia i kliknij wyszukaj sieci automatycznie, nastepnie wejdź w roaming i włacz "roaming krajowy"

Poprostu musisz sie juz przyzwyczaić do działan w Play. I nie jest to wina telefonu bo od jakiegos czasu też mam ten problem z Play i czekam na zakonczenie abo.^^

Edytowane przez jeronimo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja miałem ten numer w A5 2016 samsungu i no3 było problemu dopiero w s7edge to się pojawiło. 

Mam ustawione cały czas jak to piszesz i nic nie daję myślę o daniu do serwisu bo tel ma 5 miesięcy.

Edytowane przez Gwozdek
    Usunąłem niepoprawny cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

W takim wypadku oddaj na naprawe gwarancyjną i zobaczysz czy sie polepsz, ale najpierw sprawdziłbym to na karcie innego operatora, bo mozesz otrzymac info że to wina operatora a nie telefonu.^^ 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dziś sprawdzę ale wątpię czy to to. 

Bo wszystko fajnie i pięknie jak już złapie sieć fajnie głośno słychać i rozmowa na Full poziomie. 

Tylko jak mijam przekaźnik inny to kart nie loguję ale to też dziwne gdyż Internet jest i zainstalowałem  program sprawdzający sieć i tak jakby wszystko chulalo na 6 z plusem i nawet zasięg jest hmmm

Edytowane przez Franek Kimono

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chudybws

@Franek Kimno masz zasięg i LTE a telefon jest niezalogowany do sieci?
    Możesz na sztywno próbować ustawić inną sieć, z mojego doświadczenia wynika że T-Mobile ma najlepszy zasięg ale coś ostatnio na ich nadajnikach net z prędkością 0,2Mbps...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi