Skocz do zawartości
Wodz Tabletek

Prośba o porównanie aparatów Lenovo P2, Motorola G5 plus.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stoję przed dylematem wyboru godnego następcy mojej wysłużonej Motoroli Moto G2 2014.

Mój wybór padł na Moto g5 Plus, lecz w sklepie w oko wpadł Mi również telefon Lenovo P2. 

Wybór motki G5+ był imho niby oczywisty z mojej strony. Pomimo perypetii serwisowych z moją G2 pod względem działania stereofonicznego, ów telefon uważam za na prawdę udany, a można mi wierzyć lub nie, ale przeżył dużo i kilka telefonów kolegów/znajomych.

Tak sobie czytam internet i w zasadzie o G5+ nic nie ma, macałem ją dzisiaj w X-komie i na serio bardzo fajny telefonik, wykonanie bdb, posiada jednak w porównaniu z P2 trzy minusiki:

- mniejsza bateria

- mniejsza ilość pamięci RAM

- Bateria

Lecz w P2 podobno aparat jest do... zły :) . 

I teraz pytanie odnośnie nieszczęsnego aparatu 13Mpx:

- Czy ów aparat w P2 jest na serio taki niedobry?, np. w porównaniu do aparatu 8Mpx w Moto G2 2014? Czy ktoś mógłby się odnieść do tego organoleptycznie?, G2 udało mi się strzelić parę na prawdę fajnych fotek i wolałbym jednak, aby nowy telefon nie był w tym gorszy. Posiadam lustrzankę, ale czasami w podróżach nie ma miejsca na targanie sprzętu z dodatkowymi szkiełkami.....

Dodatkowo, z tego co czytam, to występują problemy z działaniem internetu w roamingu w macierzystej sieci PLAY? - tutaj niestety nie przeskoczę tematu, gdyż mam abonament w tej sieci... :/ .

Edytowane przez awygo
    Zmieniłem tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Może troszkę bardziej rzeczowo? :sleeping:

A to czytałeś?

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@awygo tytuł wyedytowałem. 

Co do linka od Ciebie, tak przeczytałem i moim zdaniem nie rozwiązuje to moich wątpliwości.

Nakreślając temat aparatu, nie opcji kręcenia filmów, pytanie z mojej strony powinno brzmieć:

Czy aparat, w P2 jest lepszy, czy będzie gorszy jak w Motoroli G2 2014?

Zapewne i tak będzie lepszy od tych 8Mpx?, ale dużo ludzi pisze, że generalnie jest bee, ale w porównaniu do?, no właśnie do czego? :) .

No i pozostaje kwestia braku internetu z PLEYa w roamingu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Wodz Tabletek  zależy w jakich warunkach robisz zdjęcia, teraz latem jak jest słoneczny dzień to na zewnątrz wychodzą dobre foty ale gorsze światło i jakość się pogarsza, jakimś znawcą nie jestem ale robiłem testy między p2 a galaxy s5 i s5 wygrywa minimalnie przez mniejszą ziarnistość przy słabym świetle

za to szybkość działania bije każdy inny telefon w tej klasie, tak jak i bateria bo ładuje go co 3-4 dni codziennego oglądania yt i przeglądania neta

Edytowane przez sosza6pl
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę Ci wysłać na priv kilka tysięcy zdjęć wykonanych moją P2 w każdych warunkach, to sobie ocenisz. (Specjalne testowe zdjęcia, ale 15 linkami wolę nie zaśmiecać tematu, już wielu osobom je pokazywałem)  G5+ ma jeszcze tę zaletę, że prawdopodobnie otrzyma bez problemu Androida O za rok, gdzie P2 prawdopodobnie nie otrzyma. Aparat w P2 jest beee, jeśli wezmę w podobnej klasie urzadzenia A5 2016 (bo ma OIS), jak i Zenfone 3 (nie tylko OIS, ale sama jakość zdjęć jest spoko). w warunkach innych niż dobre. Generalnie w P2 chodzi o warunki inne, niż dobre dzienne lub mocne sztuczne oświetlenie (czyli zimą od zmierzchu do świtu, czyli przez większość doby, aparat wypadnie bez rewelacji). Pytaniem jest: gdy przymkniemy na to oko + obecnie nie jesteśmy w Play przez problem z roamingiem krajowym, i nie boli nas prawdopodobny brak Androida O, natomiast ważniejsze jest, aby telefon działał zamiast powiedzmy 4-7 h na ekranie, bez problemu 8-16h (a czasami to i w pobliże 20h można się zbliżyć), to wtedy można rozmawiać o P2.

Edytowane przez Chlastek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up z tymi 20 h sot to żeś nieźle pojechał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmumia

Trochę tak :P ja miałem 12,5h sot'u najwięcej na samym WIFI i niskiej jasnośći auto ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również bym poprosił o zdjęcia. Po południu jadę dokonać wyboru i mi osobiście namieszał Zenfon 3 3/32Gb...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Edi999

Jak chcesz dobry aparat to znacznie lepszy ma Asus Zenfone 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi