Skocz do zawartości
Gość

Downgrade Nvidia Shield

Rekomendowane odpowiedzi

Po wejściu w twrp - adv.wipe - cache, system, data - napraw system plików mam wyświetlony system plików = ext4
    Nie mogę wyczyścić partycji (żadnej), wgrać nowego twrp, czy też kernela. Ciągle dostaje albo "Failed to mount data partition", itp." lub "unable to mount storage".
    Nic nie mogę zrobić. Jedynie to przez fastboota mogę uruchomić inną wersję twrp lub inne recovery ale po restarcie tableta znów mam stara wersje twrp, która działa bardzo powoli i się "zacina".

Historia Tab'a jest taka, że odkupiłem go za kilka stówek bo był to tablet z wadliwą baterią. Był już wgrany tam ten (obecny) soft AICP - ale działał i nie wnikałem. Po jakimś czasie (pewnie po jakiejś aktualizacji) zrestartował się i już pojawia się tylko w zapętleniu logo AICP.
    Na parę miesięcy temat zostawiłem bo nie miałem czasu a teraz próbuje coś z tym zrobić bo trochę mi go szkoda.

Kilka dni poświęciłem na szperaniu w necie jakiegoś rozwiązania. Próbowałem różnych sztuczek ale i tak nic nie mogę zrobić (ciągle komunikaty failed to mount data itp). Czytałem jeszcze ogólnie nt andka i napraw związanych z tworzenim partycji od nowa na karcie SD a pozniej ładowanie z nich systemu i ostatecznie podmiana z właściwym, ale to chyba za duża zabawa.

Wydaje mi się, że chyba nic już nie zdziałam ale dzięki za zainteresowanie.
    Chyba jesteś jedyną osobą, która przegląda tu jakieś posty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    6 godzin temu, cartertom napisał:

bo był to tablet z wadliwą baterią.

Szkoda, że od tego nie zacząłeś.

Wersje z wadliwą i niewymienioną baterią miały być zdalnie popsute.

Custom rom był w zasadzie jedynym ratunkiem.

Nie zagłębiałem się w lekturę(mam k1), może znajdziesz jakiś ratunek dla swojego:

https://forum.xda-developers.com/shield-tablet/general/kill-kill-switch-shield-tablet-xx-t3179489

https://forum.xda-developers.com/shield-tablet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grossvs

Niestety tablet został uceglony, szkoda że robiłeś tą aktualizację bo ona była odpowiedzialna za wgranie pliku tegraOTA który dezaktywował tablet. Podobnie jak ty mam wersję lte z wadliwą baterią i po każdej aktualizacji systemu przez twrp zawsze wgrywam plik nomoreota z xda który kasuje tego szpiega w tablecie. Dziwne tylko że wciąż możesz wejść w recovery. Tak czy inaczej szkoda tableta bo pewnie by jeszcze długo posłużył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi