Skocz do zawartości
tracid

Android Nougat [7.0] - Wrażenia i Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Slavix

@wiete

No z czcionką akurat według mnie jest na minus (cienko wygląda), dlatego sobie zainstalowałem SamsungSans z Galaxy Apps. Ale oczywiście wszystko jest kwestia gustu :) No lecą dalej , jest Grecja :D

Ps. Nougat, z tego co widzę, żre więcej ram-u od 6-ki, ale miejmy nadzieję , że z zarządzaniem nią będzie spoko.

Edytowane przez Artur35
Nie cytujemy w całości bezpośrednio poprzedzającego posta (pkt 4.6 Regulaminu). Wystarczy użyć @Wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wiete

Jak SER ma Upday'a i LTE zamiast 4G, to już chyba nie będę do XEO wracał, bo niby jakie jeszcze będą różnice w stosunku do XEO? ITV wkurzał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Slavix

Hehe, naprawdę śmieszne. Softy wgrywam zawsze z repartition i z automatu mam wipe i nie tylko full, ale też ustawione na nowo wszystkie partycje. Upgrade' y do najnowszych androidów nie zawsze wychodzą smartfonkom na dobre, ale to już pewnie wiecie, ja się przekonałem o tym wielokrotnie, szczególnie ostatnio na j5 , który po lillipopie dostał marshmallowa. Siódemka jest dla mnie zwyczajnie zepsutym softem, przynajmniej te pierwsze wersje i na ten model A5. Abstrahując już od tego czy bardziej czy mniej muli, czy gorzej lub lepiej reaguje na dotyk (na marginesie w 6 absolutnie nigdy nie zdarzyło mi się dwa razy dotknąć ikonki, żeby była reakcja), to przyciski w górnym rzędzie rozwijanej belki powiadomień są zmniejszone, przez co trzeba się postarć , żeby będąc w ruchu w nie trafić, właściwie po co też dodatkowa plansza , żeby wejść w zmianę automatycznego sterowania jasnością... Co do apek, to np. manager plików z tą pikselizacją okrągłych obwódek na głównym sprawia wrażenie, jakbym w rękach trzymał galaxy mini ze 120 ppi :) W aplikacji ustawień w marshmallow skróty do najczęściej używanych opcji były naprawdę dobrym rozwiązaniem, w 7 niestety żeby zmienić tryb sieci trzeba pokonać więcej "palcóweczek". :D Czcionka też zrąbana, chociaż można ją zmienić, ale porównując oryginalnie ustawione do andka 6 to nieporozumienie. //Ciach// pełno zbędnych animacji, które rzecz jasna komuś mogą się spodobać, mnie nie. Czy próbował ktoś na 6 i 7 wyłączyć je całkowicie i dopiero potem porównać prędkość otwierania podstawowych apek? Porównaliście działanie autofocus'a na jednym i drugim sofcie? Bo na 7 często mi się przytrafiało, że musiałem ręcznie wyostrzać niestety.  Odpowie ktoś na pytanie jak teraz wyłączyć automatyczną aktualizację do 7 póki jeszcze nie ma jej na OTA, bo niestety moduły odpowiedzialne za to w managerze aplikacji mają nieaktywne przyciski "wyłącz"?

Edytowane przez Artur35
Poprawa czytelności treści posta.
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przecie jest na MM opcja wylaczenia zaplanowanych aktualizacji i pobierania autatycznego, bawisz sie w softy, s nawet nie znasz ich ustawień

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Slavix

Opcje opcjami, ale to i tak nic nie daje, kolego, bo aktualizacje i tak pobierze do pamięci po załączeniu wifi,  masz tylko pozostawioną opcję kiedy zechcesz ją zainstalować. A po co mi zbędne śmieci? Jestem na bieżąco,  samsung od jakiegos czasu blokuje mozliwość ingerencji uzytkownika w to czy chce czy nie, ma byc i już (jest tak chyba od 6-ki wzwyż :D W siódemce własnie jedyne co mi się podobało , to wyłączenie pobierania aktualizacji w ustawieniach programisty ...

Edytowane przez Slavix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie pobierze , ja tylko aktualizuję ręcznie zawsze. Wyłącz obie te opcje.

Edytowane przez Artur35
Poprawa czytelności postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
S5Fan

Czy w 7ce aplikacje typu mail też są w nowszej wersji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zuberek42

Tak, w zasadzie każda aplikacja systemowa jest nowsza choćby z musu przystosowania jej do nowego systemu. Ale że oprócz tego że samsung kolejny raz modyfikuje wygląd systemu, wyglad apek też się zmienia. Część zyskała też pewnie jakieś nowe funkcjonalności.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sondejm

Zauważyłem na 7 inne (dla ITV) w stosunku do 6 następujące apki: telefon, kontakty, aparat, zegar-budzik, muzyka, video, galeria, apki Googla graficznie te same zostały.

Mail nie używam tylko Gmail, jest ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zuberek42

Google prowadzi apki sam sobie, są aktualizowane przez sklep play i nie zależą od wersji androida jeżeli ma się androida wspierajacą aktualizacje apek google.

Samsung aktualizował swoje apki za pomocą OTA lub z nowym systemem. Od wprowadzenia systemu 7, Samsung sukcesywnie dodaje swoje aplikacje do sklepu play
Nie są dostępne do pobrania, ale obecność w sklepie play ma pozwolić na aktualizowanie ich bez wzgledu na OTA i aktualizacje systemu.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Na live update ukazał się pierwszy ROM 7.0 z czerwcową łatką dla A5 2016. Jest to Brazylia ZTO dla SM-A510M. Odstęp czasu bardzo niewielki w porównaniu do poprzedniego wydania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi