Skocz do zawartości
neo33

Jak cofnąć root ?

Rekomendowane odpowiedzi

jeronimo

W tej chwili masz stockowe recovery, które zapodałes w screenie.

Masz nabita flage Knox, wiec Samsung Health wykrywa to jako zrootowany telefon( czyli ingerencja w oficjalnym systemie i złamanie zabezpieczen Knox) Nie musisz juz posiadac roota, ale masz nabita flage, więc nie działaja zabezpieczenia KNOX.

Jesli flaga jest nabita to zabezpieczenia Knox nie działają, a co za tym idzie niektóre aplikacje też nie będą działać.

Tak wogole to nie rozumiem ciebie wogóle, jesli chcesz nie miec roota to po diabla instalujesz SuperSU. Samo posiadanie SuperSU nie oznacza, że jest root na telefonie, więc po co ci ta aplikacja.

Edytowane przez jeronimo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neo33

Zainstalowałem bo znalazłem gdzieś że w tej aplikacji jest opcja usunięcia roota,ale ta aplikacja nie wykrywa roota.Czyli wgrywanie nowego oprogramowania nic nie da bo mam nabitą flagę i dlatego aplikacje pokazują że telefon jest zrootowany?

Więc rozumiem że już nic nie da się zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jestem ciekaw jak sobie z tym poradzić, bo mam identyczny przypadek. Root nieprawidłowo wgrany. Próbowałem Kingo root i na końcu wyskakuje Root failed. Zaktualizować oprogramowania też nie mogę bo jest problem z tym rootem. 

A zaczęło się od tego że bodajże w super su, chyba nie jestem pewien, była opcja coś w stylu usuń roota - jakoś tak. Więc to dałem, aplikacja się usunęła i ponoć root też został usunięty, a gó**o, niby jest niby go nie ma. Samsung health też mi nie działa, bo coś tam z Knoxem jest. 

Szukam wszędzie rozwiązania, jak znajdę i uda mi się to zrobić to dam znać. Aczkolwiek było by super jeżeli ktoś by się tu udzielił z pomocą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Pozbyć się root możesz przez wgranie romu za pomocą Odin'a.

Nabitej flagi nie odkręcisz.

@Sylwester Szumski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Ostatecznie na nie działający Samsung health jest sposób, ale znowuż tylko z prawami root, gdyż należy edytować plik build.prop i w linijce ro.config.tima=1 zmienić na 0

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    43 minuty temu, melis napisał:

należy edytować plik build.prop i w linijce ro.config.tima=1 zmienić na 0

A gdzie ten plik znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tego trzeba mieć zrootowany telefon. A ja mam właśnie jak autor tematu, niby roota nie ma, a jak próbuje zrootować to na koniec wyskakuje root failed. W jednej aplikacji jest napisane, że root jest nieprawidłowo wgrany. I nic nie zrobie, nie usunę roota, bo ponoć nie ma, nie wgram roota bo ponoć jest źle wgrany. To jest jakieś chore. 

Teraz ściągam najnowszego softa i wgram odinem. Zobacze co wtedy będzie.

Edit.   Jednak po wgraniu softa nadal ten sam problem. Chyba że jeszcze może pomóc wipe? Co o tym myślicie, usunie roota? Nie chce próbować bez pewności, bo nie mam zamiaru od nowa wszyskiego robić, ustawiać itp.

Edytowane przez Sylwester Szumski
    aktualizacja posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi