Skocz do zawartości
mihu124

Pomoc w wyborze ROMU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Zetki. Niby wszystko gra, ale od razu po uruchomieniu podpadły mi aplikacje typu Twitter, Peep, systemowa latarka itd. Więc pomyślałem: Nowy ROM! Wygląd stockowego podoba mi się, sense też jest ok. Zależy mi na szybkości działania, jak najmniejszej ilości irytujących błędów no i wybudzaniu telefonu za pomocą touchpada. Najodpowiedniejszy wydaje się Virtuous Unity. Jakie wrażenia macie na jego temat? Może coś lepszego byście mi polecili?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BeatMod BlissSense Hybrid na sense 3.5 tez jest dość dobry, jak chcesz coś szybszego na bazie oryginału to polecam Virtuous Sense

w przygotowaniu jest Virtuous Trentacinque :)

a apki zintegrowane z romem zawsze można usunąć za pomocą Titanium Backup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DeTeMoto

No tak - w moim topiku jest parę spraw wyjaśnionych. Ja powiem tak, z mojego krótkiego, co prawda doświadczenia, z ROM-ami.

Jeśli masz czas i możliwości, żeby tolerować niespodziewane zawieszanie się słuchawki, restarty i oczekiwanie na przejścia pomiędzy programami to wybierz coś z SENSE (polecam VU - chyba najmniej problematyczne) ale jeśli chcesz mieć szybki telefon to CYANA (ja używam wersję ILWT) a jak jesteś fanem jabłuszka to MIUI :).

To moja, oczywiście SUBIEKTYWNA, propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam sie w zupełności z DeTeMoto :)

Virtuous Unity to najlepszy rom z Sensem, ale brakuje mu troche ramu w Zetce(czasami potrafi sam zamknac np. odtwarzacz muzyki), a swap nie rozwiazuje problemu, poniewaz psuje wyświetlanie niektorych widgetow.

Ja od siebie także polecam MIUI oraz CM7.

Miui jest ładne same w sobie i można je dopasować idealnie pod siebie, Cyanogen Mod to taki goły android z wieloma dodatkami ktoremu musisz poswiecic troszke czasu aby go sobie przystosowac, niemniej jednak jest to obecnie najwydajnieszy rom jeśli chodzi o testy wydajności :)

Ja proponuje pobrac kilka romow i wgrywac sobie po kolei i samemu wybrac najodpowiedniejszy do wlasnych potrzeb :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli mam rozumieć, że przewyższa on stockowy ROM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nv-

Ja natomiast polecę Virtuous Sense. Jest to najlepsza opcja dla DZ ze wszystkich romów zawierających w sobie sense.

To po prostu poprawiony stockowy rom. Działa szybko i bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja natomiast polecę Virtuous Sense. Jest to najlepsza opcja dla DZ ze wszystkich romów zawierających w sobie sense.

To po prostu poprawiony stockowy rom. Działa szybko i bez problemu.

Miałem go przez pare dni u siebie i faktycznie jest całkiem spoko, brakuje tylko blokady ekranu z pogoda z sense 3.0, gdyby nie to, to pewnie mialbym go do dzis :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sabur

ROMy Virtuous Sense mają wybudzanie za pomocą touchpada ? W sumie chyba jedyna rzecz, która "dość mocno " przeszkadza w ori sofcie. Na resztę potrafię przymknąć oko. Kwestia porównania, poprzednio była avila więc desire z jest mega ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nv-

Romy Sense oraz Unity posiadają wybudzanie trackpadem. W g-lite i becie 3.5 (jeszcze) nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi