Skocz do zawartości
mihu124

Pomoc w wyborze ROMU

Rekomendowane odpowiedzi

Uri0550

Nie testowałem MiUi. Moim zdaniem CM z trzeciego linku chodzi lepiej niż Sensei

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Panowie :zdrowko:

wgrałem [ROM][09/03/14] AlterNdromadus CM10.1 | Android 4.2.2 [sTABLE] - xda-developers

i jestem zaskoczony jak dobrze ten telefon działa na czystym Androidzie :ok:

Tym co mają jeszcze Zetkę polecam czystego Andka - poprostu telefon działa 1,5 raza szybciej niż na zamulonym MIUI czy Sense... Nawet animacje są płynne. Jestem zadowolony. Widzę, że nie ma to jak czysty android.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
as007

Zainstaluj sobie do tego Nova launcher i animacje będą jeszcze płynniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testował ktoś zasięg wifi w romach SENSEI i jakimś z andkiem 4.2+ ? bo faktycznie CM10.1 wydaje się być szybszy, ale u mnie zasieg wifi jest słabszy średnio o 10dbm niż na SENSEIu i zastanawiam się czy tak po prostu już jest czy coś mam skopane ?

Radio 26. 13.04.19 M

Hboot 85 0005

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zainstaluj sobie do tego Nova launcher i animacje będą jeszcze płynniejsze ;)

Miałem Novę ale właśnie chociażby animacja menu lagowała dość.

No powiem, że CM latał dobrze na czysto i przez pierwszy dzień. Drugiego dnia mimo, że za wiele nie miałem tylko Google Maps i Yanosika to zamuła kompletna. Z tego nie da się w ogóle korzystać. Zresztą stock nie lepszy. To nie HTC One jednak. A chciałem Androida przynajmniej ICS, bo mi parę apek nie działa inaczej. Muszę się jeszcze pomęczyć. Miałem niezłe numery ale to opiszę w dziale z problemami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
as007

@up

To ja nie wiem w takim razie dlaczego tak tobie zamula. Robiles wymagany wipe? Jeszcze jedno-zainstaluj greenify i zamroź wymagane aplikacje.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem zetki ze starym, oryginalnym androidem. Jednakże zaczął już trochę przymulać i zastanawiałem się nad zmianą systemu na nowszy, lepszy oraz szybszy. Jaką wersję androida polecacie? Chciałbym aby telefon działał płynnie i nie zawieszał się zbyt często.

Podczas przeszukiwania internetu natknąłem się na >ciach<Proszę o opinie odnośnie tego systemu.

Proszę wraz z nazwą systemu podać mniej więcej lokalizację gdzie znajdę instrukcję do instalacji oraz potrzebne pliki. Jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o systemy operacyjne dla smartfonów.

Pozdrawiam, Patryk

Edytowane przez kiler73
3.7. Na forum panuje bezwzględny zakaz podawania adresów oraz reklamowania stron konkurencyjnych .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

jaki polecacie ROM + aplikacje żeby zwiększyć wydajność naszej poczciwej już Zetki? Aktualnie siedzę na ROMie pobranym od użytkownika coolos, jest to ten rom: http://forum.android.com.pl/f244/sensei-1-3-1-sense-4-0a-lite-ics-4-0-3-odex-fast-aroma-352270/

Czy jest jakiś sposób żeby zwiększyć wydajność i podkręcić procesor?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Patryk Bojarski

Mam nadzieję, że telefon masz zrootowany bo bez tego ani rusz, poradnik łap tu, co do systemu to nie polecam z własnego doświadczenia nic z Android 4+, bo po chwili zaczynają strasznie zamulać. Do codziennego użytku polecę Ci Miui v3, ewentualnie ten system co masz tylko z rootem.

@Up

Tu też chętnie poleciłbym Miui v3 bo jeśli chodzi o romy z Sense, gdzieś czytałem, że podkręcanie procesora nie jest dobrym pomysłem bo czasem działa gorzej jak bez kręcenia. Możesz spróbować wyczyścić telefon programem Clean Master na Sklepie Play za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
as007
Witam,

jaki polecacie ROM + aplikacje żeby zwiększyć wydajność naszej poczciwej już Zetki? Aktualnie siedzę na ROMie pobranym od użytkownika coolos, jest to ten rom: http://forum.android.com.pl/f244/sensei-1-3-1-sense-4-0a-lite-ics-4-0-3-odex-fast-aroma-352270/

Czy jest jakiś sposób żeby zwiększyć wydajność i podkręcić procesor?

Tak, bez problemu można zwiększyć wydajność poprzez podkręcenie procesora. Polecam aplikację CPU Master https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.CpuMasterFree&hl=pl. Ja swój telefon mam podkręcony do 1,2GHz i chodzi stabilnie oraz nie "zżera" zbytnio dużo prądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi