Skocz do zawartości
mihu124

Pomoc w wyborze ROMU

Rekomendowane odpowiedzi

as007

@coolos

Czy bedziesz poprawial dzialanie KK dla zetki?

Wysłane z mojego HTC Desire Z przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cześć wszystkim

Używam Z już parę dobrych lat i stwierdziłem że już czas "aktualizować" system - ile można siedzieć na fabrycznym :muqq:

Czytam wasze porady i tak się zastanawiam że mnie chyba też będzie odpowiadał ROM CM7.2, ale po kolej....

Na początek myślałem o jakimś ROM na najnowszym androidzie albo na takim który będzie długo "działał" - fabrycznie mam android 2.3.3 i niektóre aplikację już na nim nie chcą działać. Do tego nie chce na nim mieć jakiś badziewnych aplikacji, których nie da się usunąć typu facebook,tweter, amazon mp3, peep...

Dodatkowo poszukuje czegoś żeby na telefonie:

-dzwonić

-pisać sms/mms

-obsługiwać pocztę

-korzystać z komunikatów (najwięcej z GG)

-korzystać z GPS

-czasem zrobić zdjęcie (filmów praktycznie w ogóle)

-do tego jakieś sprawdzenie wiadomości, pogody (poprzez aplikację) i internet

(oczywiście zakładam że wszystkie ROMy do Z obsługują klawiaturę i mają "jakiś" słownik?)

Co polecicie dla tak "wymagającego" osobnika ?:)

Co więcej proszę o instrukcję albo jakieś linki do instrukcji:

-Gdzie ściągnąć ROM - w spisie romów nie mam KK?

Edytowane przez kratos87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coolos
    @coolos

Czy bedziesz poprawial dzialanie KK dla zetki?

Wysłane z mojego HTC Desire Z przy użyciu Tapatalka

tak, jak znajdę trochę czasu :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki CyanogenMod na Desire Z możecie polecić jeśli priorytetem jest szybkosc dzialania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uri0550

@UP

Oficjalny CM7 na androidzie 2.3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze strony CM nie działa mi link, możesz to zlinkować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GiS

Jako że to mój pierwszy post na Forum to witam wszystkich serdecznie:)

Przeglądałem od jakiegoś czasu jako niezalogowany i szczerze powiem zgłupiałem od nadmiaru informacji.

Zakupiłem niedawno DZetkę, która powinna dotrzeć za parę dni i chciałbym postawić tam jakiś wyższy rom, niż to co proponuje producent, ale sam już nie wiem jaki...

Czego potrzebuję:

Romu stabilnego i w miarę płynnego w działaniu, koniecznie z sense (siła przyzwyczajeń, korzystam z htc od paru lat i nie wyobrażam sobie już pracy na gołym androidzie). Wydaje mi się, że sens od 3.5 w górę zaspokoi moje potrzeby, gdyż zależy mi na:

ikonach szybkiego uruchamiania na ekranie blokady oraz wyświetlaniu tam informacji (smsy, pogoda, itp.).

Telefon służy mi do pracy: dużo dzwonię i bardzo dużo smsuję (stąd padł wybór na tel. z fizyczną qwerty) oraz wysyłam sporo mms.

Rom musi mieć sprawny: kalkulator, kalendarz, latarkę, aparat foto - zdjęcia i filmy, odtwarzacz muzyki, przeglądarkę i gps. Mile widziany też w miarę sprawny multitasking (zdarza mi się, że np. szukam w internecie adresu, wbijam go jednocześnie do nawigacji, smsa i maila naraz).

Na telefonie, ani nie gram, ani nie oglądam filmów w internecie (co najwyżej to co sam nagram), więc zależy mi przede wszystkim na stabilności i aby słuchawka nie dostawała zadyszki przy codziennym użytkowaniu.

Czy jesteście mi w stanie coś polecić co spełni te wymagania, czy wymagam za dużo od tak starego modelu? Co ew. będzie najbliżej? Bardzo bym prosił o podanie, który rom ma najbliżej do tych parametrów, ew. jakie jądro do niego i jakie dodatkowe operacje wykonać, żeby temat hulał jak należy, tak żeby to zrobić raz i żebym miał święty spokój.

Sam się na tym nie znam, ale mam kumpla oblatanego w temacie, więc jak mu powiem co ma zrobić to On już będzie wiedział jak tylko wolałbym do Niego nie musieć chodzić co drugi dzień, bo coś padło i tel. zaczął mulić:)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam!

GiS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze to faktycznie wymagania dość duże jak na ten telefonik. Z tym sense to może być problem. Spróbuj jakiś ROM z sense 3.0 albo 3.5 bo z wyższymi to nie ma co się pchać, wiem z doświadczenia. Najlepszy pewnie byłby stock. Niestety musisz popróbować różnych i co Ci przypasuje. Jest temat na forum ze spisem romów tam szukaj najlepiej coś jeszcze z androidem GB bo na ICS jest ciężko. Sam używałem miui v3 ale u Ciebie to odpada bo chcesz mieć sense. Takie moje zdanie, że tylko z sense to GB jest najlepszy na Zetke :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, szukam Romu ktory bazuje na podstawowym androidzie 2.3.3 z sense ale chciałbym troszke inny wygląd, lepszy a nie taki staromodny jak to w oryginale :) Obecnie jade na 4.2.2 jelly baby ale jest na nim troche błędów: migawka nie gra ze zdjęciem, słaba jakość, lubi sie zrestować, ale działa szybko, reakcja jest natychmiatowa. Udało mi sie ram zbić i teraz apki wykorzystują tylko 36% ramu :) Jednak coś jest pomieszane z czułością, bo nawet przez spodnie reaguje, czasem sie wybudza mi mi klika w kieszeni. Wygląd super, ale jednach chciałbym wrócić do podstawowego romu, bez utraty S-off i zeby miał poprawki co do wydajnosci i wyglądu. Polecacie cos?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Witam

Znajoma dała mi tego Sence do zrobienia, prosiła aby był szybszy i koniecznie posiadał nakładkę Sence.

Polecacie jakiś ROM + kernel ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi