Skocz do zawartości
hollow

Problem z dotykiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka miesięcy temu wymieniłem w swoim K3 note ekran, który kupiłem na aliexpress. Telefon po tej wymianie trafił do szuflady, ponieważ występowały problemy z dotykiem tzn. po włączeniu telefonu wszystko jest dobrze, ale jak się go zablokuje ekran wariuje. W TWRP ekran działa bez zarzutu. Próbowałem różnych romów. Potrzebuje teraz tego telefonu, ponieważ mój obecny uległ zniszczeniu i zależy mi na jego szybkiej naprawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hollow
    Napisano (edytowane)

W końcu i mój Lenovo (podobnie jak jego poprzednik, ta firma nie uczy się na błędach!) po dwóch latach zaczął mieć problem z dotykiem. Nie był z wadliwej serii bo by padł wcześniej. Udało mi się go reanimować, ale nie wiem na jak długo.

Metoda: taśma łącząca ekran z płytą główna, o której mowa w poprzednich postach ma łączenie z dotykiem na kleju - pasek na całą szerokość ekranu miedzy słuchawką a ekranem. Nagrzałem telefon w tym tylko w obszarze - ja użyłem słońca, może zadziała też suszarka. Wziąłem 4 sprężynowe małe plastikowe zaciski i docisnąłem tam gdzie znajduje się przyklejona taśma i zostawiłem telefon do ostygnięcia. Dotyk działa dobrze już 3 tygodnie i mam nadzieje, że tak zostanie.

Edytowane przez hollow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, rowniez mam problem z dotykiem pisanie na klawiaturze to udreka, moj stary galaxy mini jest o wiele lepszy. Przymierzam sie do zmiany wyswietlacza, na ali sa bez plastikowej ramki i z ramka, ktory wybrac? Czy bez ramki latwo zalozyc? Ktos wymienial u siebie? Raz rozkrecalem telefon bo mi sie sam naciskal jeden punkt w lewym gornym rogu, poruszalem troche tasma i problem zniknal, przez pare dni nawet dotyk dzialal sprawnie, niestety problem powrocil...

Wysłane z mojego Lenovo k50a40 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jeronimo
    zbedny cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi