Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rygiel

Jeżeli Wam też zbrzydły Androidowe emotki, które są domyślne w Huawei i chcecie je zmienić to mam coś dla Was.

Jeżeli macie roota to sprawa jest prosta - wystarczy zainstalować odpowiednią aplikacje lub podmienić plik z fontem.

Jak nie posiada się roota trzeba zrobić tak jak w poniższym toturialu, co również nie jest jakoś szczególnie trudne.

Poradnik:

Spoiler

1.Uaktywniamy ukrytą opcje w ustawieniach, która pozwoli nam zmieniać czcionki:

a)Zainstaluj ADB i sterowniki na komputerze

-pobierz download

-wypakuj archiwum

-włącz "debugowanie usb" w ustawienia/opcje programistyczne na swoim telefonie (jeśli nie masz opcji programistycznych, wejdź w ustawienia/informacje o telefonie i kliknij kilka razy w nazwę kompilacji)

-podłącz telefon do komputera

-uruchom z wcześniej wypakowanego archiwum plik "adb driver install.exe"

-odśwież listę

-jeśli pojawiło się urządzenie - zainstaluj sterowniki

-uruchom plik "adb install.bat"

-potwierdź chęć instalacji, 3x "y"

b) Odpal ADB i wpisz komendę, dzięki której uaktywni się opcja dot. czcionek.

-wciśnij klawisz windows + r, wpisujemy "cmd" - klikamy enter

-wpisz adb devices i zatwierdź enterem(jeśli pojawi się nasze urządzenie jest wszystko ok, jak nie to źle zainstalowaliście ADB)

-wpisz adb shell settings put system hw_hide_font_style false i zatwierdź enterem

c) Odłącz telefon od komputera i zrestartuj telefon. Po restarcie mamy możliwość w ustawienia/wyświetlacz/styl czcionki zmieniać czcionki. 

2. Ściągnij czcionkę z emoji, jakimi chcesz, wrzuć do pamięć_wewnętrzna_tel/HWThemes/

-iOS Emojis

-EmojiOne

-jakieś inne

3.Uaktywnij wybraną czcionkę w ustawienia/wyświetlacz/styl czcionki na wybraną.

4. Voilà, mamy nowe emojis. Są wyświetlane w każdym miejscu i można je wybierać z klawiatury obsługującej emojis np. GBoard, SwiftKey itd. Sprawdzone na różnych wersjach P9 i działa. W razie czego jakby niektórym nie pokazała się ta opcja trzeba zmienić na j. angielski, u mnie na polskim działa wszystko ok.

Screeny:

Spoiler

zjBQG8Q.png

EmojiOne

VaEAQBs.png

iOS Emojis

Kjt4bQG.jpg

inne, które znalazłem

Fonty z czcionkami nie są mojego autorstwa, jedynie spakowałem je do motywu .hwt dla EMUI. Nie biorę odpowiedzialności za możliwe szkody podczas modyfikowania systemu.

Edytowane przez Rygiel
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teq

Mam huaweia p10 lite i u mnie niestety trzeba ustawić telefon w języku angielskim żeby były inne emoji :/

#EDIT

Jednak się udało, stawiam piwko.

Edytowane przez teq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi