Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
szembor5

Koszmarnie działający telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli użyłem złego działu - przepraszam, proszę o przeniesienie. 

Używam Nexusa 5x od prawie roku, do tej pory byłem względnie zadowolony z tego wyboru, aczkolwiek ostatnimi czasy telefon doprowadza mnie na skraj szaleństwa. Zapisałem się do beta testów, przez co aktualnie używam Androida 8.0.0 w najnowszej dostępnej wersji. Od czasu upgrade'u 7.1.2 - telefon praktycznie jest bezużyteczny. Chrome jest w stanie przeładować aktualnie używaną stronę, aplikacja aparatu działa z kilkusekundowym opóźnieniem, apka FB przewija się porównywalnie do telefonów z 1 GB ramu. O Snapchacie nie jestem nawet w stanie powiedzieć, że działa, gdyż praktycznie każda próba włączenia "filtrów" kończy się crashem / monstrualnym lagiem. 

Co mógłbym zrobić? Normalnie przywróciłbym ustawienia fabryczne, ale trochę naczytałem się o bootlopach w Nexusach. Czy ten problem również mnie dotyczy?  Jestem mocno zainteresowany Custom Romami, naużywałem się ich na byłych telefonach, aczkolwiek Nexusa kupiłem z myślą, że płynność powinna być na wysokim poziomie. 

Jeśli custom. to jaki? Który kernel? Nie zależy mi kompletnie na personalizacji, rom ma być PŁYNNY i stosunkowo stabilny, praktycznie niczego innego nie wymagam (chociaż lepiej działająca bateria byłaby mile widziana). 

Edytowane przez szembor5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bxx3

Polecam SAOSP-N + jolla kernel niezawodny pod każdym względem. Tylko jak zamierzasz instalować jolle to polecam zmienić thermalthrotting do 50-55stopni. SoT 3h powinieneś wyciągać bezproblemowo 

dodana zawartość

p.s: na forum jest link do saosp 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bxx3

Wgraj stocka n2g47w przez NRT nic się nie powinno stać z płytą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taran20

Jak będzie bootlop to będzie, to nie jest kwestia softwarowa - możesz doświadczyć tego zarówno na stoku jak i na customie.

Zobacz użycie ramu, snapchat na pewno zużywa dużo, fb też, spróbuj odinstalować te appki i zobaczyć róznice.

Przywróć fabryczne - jak żadnej różnicy, to tylko serwis, wymiana płyty głównej.

Swoją drogą serwis LG jest dość dobry, odsyłałem 5 razy tam tel, zazwyczaj wrócił po 4 dniach roboczych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli bootloop to całkowicie losowa sprawa, która może przytrafić się nawet przy update OTA?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie się drugi raz bootloop pojawił podczas przywracania ustawień fabrycznych w 2 becie androida o

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam PureNexus (7.1.2)+ElementalX i na pewno nie mam takich problemów jak Ty. FB czasami brakuje trochę płynności przy scrollowaniu, ale to raczej w sytuacjach kiedy już bardzo dużo treści jest tam załadowanych, albo jak przewija się bardzo szybko, ogólnie myślę że chodzi tak jak powinien, aparat - hm, czasami jak się telefon zamyśli to faktycznie z 2-3 sekundy trzeba poczekać na otwarcie appki, ale sam podgląd i zdjęcia już robi ok. Jeśli chodzi o snapchata - nigdy nie przytrafił mi się żaden crash, a appka chodzi bardzo płynnie. To jest android, nigdy raczej nie uświadczy się tu płynności jak w applach, ale myślę, że z Twoją konfiguracją jest coś bardzo nie tak (factory reset brzmi bardzo rozsądnie, a ja bym przeformatował jeszcze /system). Jeśli chodzi o wybór romu - nie sądze, żeby sam rom decydował o stabilności/szybkości, to raczej leży po stronie baseline'u, rom się raczej wybiera pod kątem bajerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MaxKey

Właśnie miałem zakładać temat, ale widze że kolega już rozpoczął temat.

Podobnie jak u niego, od momentu update do 7.1.2 telefon ma takie lagi, że szkoda gadać. Zużycie RAM 1,7 gb czyli prawie full. Używany standardowo, net, mess, aparat, czasem whatsapp i często pokemon go. Nie po to kupiłem Nexusa żeby mnie wku... Jak poprzedni Samsung.

Da się coś z tym zrobić? Root i custom raczej nie wchodzi w gre bo mi appka banku przestanie działać plus kilka innych które maja zabezpieczenie anty root.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WuZiMu

Dlatego duży update najlepiej jest flaszować na czysto. Ja tak zrobiłem i nie ma problemu, zużycie Ramu ok. 1.2-1.3.

Aplikacje wykrywające roota można oszukać z pomocą Magiska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi