Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
szembor5

Koszmarnie działający telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Zużyciem ramu się nie przejmuj, to nie dlatego telefon Ci laguje. Jeśli masz podobne objawy jak autor tematu to polecam zrobić clean reinstall stocka. Nie potrzeba ani customa, ani roota zeby 5x chodził sprawnie.

Edytowane przez sgsauser

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MaxKey

W sumie może coś w tym być, telefon od nowości nie był przywracany do fabrycznych ustawień (mam go od maja zeszłego roku)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety 2GB ramu daje się we znaki i to spoooooro. Ja używam zRAM by trochę to skompresować i co najważniejsze! Wywaliłem messengera, używam teraz Messenger Lite. Po zamianie mój Nex dosłownie ożył. Co prawda jest troche problematyczny w przesyłaniu mediów (filmów nie wyślesz, no chyba że przez google photos w formie link), ale ogolnie nie jest źle. Messenger brał średnio 330MB ramu, a na pierwszym tle potrafił zabrać 700MB dlatego wiele aplikacji się przeładowywało podczas multitaskingu. Teraz messenger Lite w tle bierze ok 20MB i mogę bez problemu przełączać się pomiedzy 3-4 aplikacjami, a zostaje jeszcze 350MB wolnego (wczesniej tylko 100). Jak narazie nie zamierzam wracać na ten śmietnik jaki oferuje Facebook. Najgorszy jest pierwszy tydzień przesiadki, potem sam profit.

A i jeszcze zapomniałem wspomnieć że z baterią też jest na plus! :)

Edytowane przez RalliArt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Mi najbardziej przeszkadza w zamiennikach messengera brak możliwości odpisania bezpośrednio z paska powiadomień. Niestety, mój nexus także bardzo zwolnił ostatnio(chociaż nie jest tak źle jak u osób wyżej). Znacie może zamiennika facebooka, który ma tą funkcję z paskiem powiadomień?

Co do problemu to mogę polecić wyczyszczenie pamięci podręcznej. Jeśli to nie pomoże to już tylko hard reset.

ps. Mój nexus ma mniej więcej raz na 1,5-2 miesiące taki "gorszy okres". Chodzi o to że działa gorzej, zwalnia, przeładowuje itp. Ale te problemy same znikają po jakimś tygodniu-dwóch. Podobnie jest z restartami. Macie podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MaxKey

@up ja mam podobnie

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    machej

Odświeżę temat.

Jest różnica w ponownym zainstalowaniu systemu a zrobieniu full wipe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gente

Mam już prawie 2 lata, teraz mam rom aicp. Po wyłączeniu dymków czatu teren w końcu odżył. Ogólnie spoko się używa ale bateria dramat, w chwili obecnej 2h40m SOT to max

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi