Skocz do zawartości
SpeeDyLOCO

Telefon nie wykrywa sieci 2,4GHz - czy ktoś tez ma taką przypadłość?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam do was prośbę. Na dwóch nowych LG G6 [LGH870] zaobserwowałem co następujące:

telefon nie widzi niektórych  sieci WiFi  2,4GHz. Porównałem to z G2. Telefony leżały jeden obok drugiego co ważniejsze po wyjęciu z pudełka w pracy mój oraz telefon kolegi ( z jednej paczki) nie widziały naszej sieci firmowej na 2,4GHz. Sytuacja powróżyła się u szwagra na innym routerze. Zaobserwowałem że prawdopodobnie problem pojawia się gdy sieć jest powyżej 10 kanału.

//Aktualizacja sprawdziłem własnie na swoim routerze w domu i nie widzi kanałów 12-13.

Jutro dokonam dodatkowych testów i będę włączał po kolei kanały i sprawdzał czy moje przypuszczenia są prawdziwe. Pisałem i dzwoniłem do serwisu LG - byłem nawet osobiście - i twierdzą że nie mieli takich zgłoszeń, ale najprawdopodobniej telefon nadaje się do naprawy ( niecałe 2 miesiące...) na zasadzie wymiany płyty głównej... Z racji faktu że jest to zakup B2B to nie mam jak nawet wyegzekwować wymiany na nowy w związku ze stwierdzeniem wady fabrycznej, która uniemożliwia prawidłowe działanie telefonu.

Dla chętnych zdjęcia:

http://gofile.me/2vnVh/GdHIRpw99

Dodam że aktualizowałem oprogramowanie i robiłem  factory reset kilka razy. Tel z Orange.

Z ciekawości chciałem zobaczyć czy przypadłość dotyczy większej ilości użytkowników. 

Edytowane przez SpeeDyLOCO
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SpeeDyLOCO

Też mam telefon z Orange ale u mnie na szczęście widzi wszystkie sieci 2,4GHz na tych kanałach. Widocznie trafiłeś na wadliwy egzemplarz i pomoże wymiana płyty głównej. 

Edytowane przez waldemark70
    Poprawa błędu ortograficznego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie to mnie martwi, w szczególności że dwie panie w serwis w wawie mówiły że pierwszy G6 na serwis przyjmują ...:/

Żałuje że nie zgłębiłem tematu jak za pierwszym razem po rozpakowaniu paczki nie widział mi sieci firmowej tylko pojechałem na urlop. Teraz niestety w reklamacji B2B mogą uwzględnić żądanie o wymianę, ale z info jakie podaje Orange i serwis LG wynika że będą naprawiać. Orange zakrywa się serwisem LG, jak serwis wymieni to oni też... Niby drobnostka ale jak jedziesz w podróż i nie masz wpływu na ustawienia WiFi w lokalizacjach to możesz mieć niekiedy problem. A niestety czasami znajduje się w strefach bez zasięgu telefonii i trzeba się podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fuxxik

U mnie przestał wykrywać sieć 5GhZ po aktualizacji do wersji FW V10L.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wykrywa 2.4 jak i 5Ghz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    digimen

@SpeeDyLOCO trochę dziwna sytuacja, aby 2 nowe telefony miały problem z Wi-Fi i w dodatku tylko na określonych kanałach. Na mojej G6 nie stwierdziłem podobnych problemów. Natomiast mając na uwadze, że problemy występują tylko powyżej 10 kanału przyjrzałbym się lepiej routerom do których podłączasz telefony, ponieważ ilość dostępnych kanałów może różnić się od ich oprogramowania, ustawionego kraju lub reginu. Pasmo Wi-Fi 2,4 GHz jest podzielone na 14 kanałów. W Polsce legalnie można korzystać z kanałów 1-13, z 14 tylko w Japonii, natomiast w USA z kanałów 1-11. W zależności od kraju ilość dostępnych kanałów oraz moc nadawania mogą być różne, dlatego też w menu niektórych routerów przy konfiguracji Wi-Fi należy wybrać region lub kraj i od tego zależy ilość dostępnych kanałów. Natomiast w znanych mi routerach mobilnych Huawei nie masz możliwości wyboru regionu i w paśmie 2.4 GHz dostępne są jedynie kanały z przedziału 1-9.

Sprawdź w routerach, z którymi masz problem czy ustawiony kanał Wi-Fi jest na "auto". Jeśli tak jest, to o ile będzie taka możliwość ustaw ręcznie kanał z zakresu 11-13.

Edytowane przez digimen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xfunio

Problem mam i ja ale innego typu. Telefon działał cały czas ok, a od pewnego czasu zrywa mi połączenie z Wifi przełącza się na dane komórkowe. Jak już podłączy się do WIFI ma tragiczną przepustowość. CO ciekawe czasem pomaga włącz/wyłącz tryb samolotowy. Wyłączanie i włączanie smartfona nic nie daje. Sprawdziłem połączenie na 5 routerach w 3 różnych lokalizacjach :( - cały czas tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem taką samą sytuację w nowym G6, nie widział w ogóle sieci 2.4. Po całym dniu walki i szukania pomocy na forach poddałem się i załatwiłem wymianę. Jednak wieczorem żona czytała jakąś recenzję znalazła info o takiej samej sytuacja, która ustąpiła po włożeniu karty SIM (u mnie nowy tel. zawsze chodzi tylko na wi-fi aż go nie poustawiane), tak też zrobiłem i wszystko zaczęło działać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

Ciekawe. U mnie łączy z 2,4 i 5  bez karty sim. Z włożoną też ;)

Edytowane przez NCR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi