Skocz do zawartości
apik

JikantaruROM v1.1 EU Version

Rekomendowane odpowiedzi

apik

Witam,

Chcę zrobić sobie root'a na swoim Wildfire S i znalazłem taki oto ROM JikantaruROM v1.1 EU Version, gdyż tutaj na forum jest tylko jeden modyfikowany soft do S-ki i to w wersji alpha. Czy warto go wgrywać? Jest ktoś w stanie o nim coś powiedzieć i ewentualnie wrzucić jakieś screen'y?

Na forum, gdzie znalazłem ten ROOT to użytkownicy niby chwalą, ale nie ma żadnych screenów poglądowych.

Pozdrawiam i czekam na opinie,

apik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aqent

A może ktoś napisać po polsku co robić po kolei, bo jak robię rozumiejąc tą instrukcję która jest na xda to nadaj wyskakuje mi błąd;/

This version is stock look and without any apps removed only youtube. I tried cooking some themes in uot kitchen but battery and signal icons is huge, so it's default look. Also personalize is in english, cause it's the only modded rosie.apk with changeable icons in lockscreen.

DO A NAND BACKUP BEFORE FLASHING INCASE YOU WANT TO GO BACK

DOWNLOAD

ADD-ONS - EU version only

Modded notifications menu and status bar

Overscrolling Glow Effect

Flying Animation Effect

DOWNLOAD

If it have errors or want to return to stock look.

DOWNLOAD

Install in Recovery

choose zip from sdcard

do not wipe anything.

OPTIONAL:

Replace A2SD with DATA2SD

Download

Instructions:

Install ROM (don't reboot)

Install DATA2SD (reboot)

If Already installed ROM

Wipe All, then Install

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, to już piszę :)

Oczywiście musisz mieć S-OFF i wyłączony FastBoot w opcjach systemu (z tego co pamiętam to trzeba odhaczyć opcję szybkiego uruchomienia w Ustawienia-> Zasilanie), radzę także naładować słuchawkę co najmniej do połowy, choć ja się bawiłem w wgrywanie mając 15% baterii czego nie polecam jednak

Każdy kto chce wgrać sam rom bez DATA2SD pomija kroki z podziałem karty, natomiast kto chce mieć tą opcję to proponuje na wstępie zanim cokolwiek zaczniemy robić podzielić kartę na partycję i dopiero wtedy wgrywać i Recovery i ROM i DATA2SD

Uwaga! Przed wgrywaniem Romu wykonujemy wipe: factory, Cache i Dalvik

Najlepiej z poziomu nowego Recovery

Wszystkie operacje najlepiej wykonać na nieoficjalnym modzie Recovery od Alqueza (Unofficial ClockworkMod Recovery v.5.0.2.6)

Nie jest to konieczne ale najlepsze wyjście w momencie gdy ktoś będzie chciał wgrać port CM7 od Alqueza:

1. Ściągamy Recovery stąd RECOVERY oraz ROM stąd ROM

2. Pliki (bez rozpakowywania czyli całe zipy) wrzucamy na kartę SD

3. Uruchamiamy telefon kombinacją klawiszy POWER i VOL -

4. Czekamy aż się wgra obraz Recovery, reboot (po uruchomieniu słuchawki usuwamy plik z Recovery, to ważne !!)

5. Ponownie uruchamiamy telefon kombinacją klawiszy jak z punktu 3

6. Klawiszami głośności (VOL -) wybieramy opcję Recovery

7. Klawiszem POWER zatwierdzamy wybór. Telefon wchodzi w opcję Recovery

8. Klawiszem VOL - najeżdżamy na opcję install zip from sdcard, zatwierdzamy klawiszem POWER

9. W nowym oknie wybieramy choose zip from sdcard -> naciskamy POWER

10. W kolejnym oknie wybieramy zip z romem, plik JikantaruROM_v1.1_EU_WS.zip, naciskamy POWER

11. W następnym oknie najeżdżamy na Yes - Install JikantaruROM_v1.1_EU_WS.zip, naciskamy POWER i czekamy aż pojawi się napis z pomyśłnym wgraniem romu

12. Po tych czynnościach w menu wybieramy reboot system now i cieszymy się nowym romem :)

P.S

Pierwsze uruchomienie trwa bardzo długo dlatego radzę uzbroić się w cierpliwość :)

Rom jest po polsku, nie ma w nim możliwości OC, są aplikacje Google

P.S2

Jest jeszcze możliwość dogrania DATA2SD. W ten sposób rozszerzamy poprzez partycję EXT4 na karcie SD, pamięć wewnętrzną telefonu

Kto chce mieć DATA2SD musi wykonać następujące kroki:

Najlepiej wgrać tą opcję zaraz po wgraniu romu (bez rebootu) z poziomu Recovery, ale wpierw musimy podzielić kartę SD na dwie podstawowe partycje (operacje wykonujemy na pustej karcie SD, tak jest najszybciej):

1. Ściągamy i instalujemy ten program MiniTool Partition Wizard Home Edition, w google go znajdziecie

2. W oknie programu po prawej stronie pojawią nam się partycje dysku, nimi się nie będziemy zajmować. Pod nimi pokaże się nam nasza karta

3. Klikamy prawym myszy na linijke z opisem karty (ilość mb, etc)

4. Z menu wybieramy DELETE

5. Ponownie klikamy prawym myszy i wybieramy CREATE

6. W nowym okienku ustawiamy jak duża ma być partycja na nasze dane, czyli muzyke, filmy etc. :

- Partition Label - puste lub dowolny wpis

- Create As - Primary

- Drive Letter - dowolny dostępny

- Format As - Fat32

- W Partition Size wybieramy jak duża ma być ta partycja, przykładowo dla karty 8GB (realne 7,5GB) i partycji EXT4 równej 1GB ma być wpisane 6656

Klikamy na OK

7. Teraz w oknie głównym programu pojawi nam się partycja którą utworzyliśmy z przypisaną literą i wpis z gwiazdką uznane jako Unallocated

8. Klikamy prawym na ten wpis z gwiazdką i wybierany CREATE

9. W nowym oknie dokonujemy tego samego co w punkcie 6 z tą różnicą że w polu Format As wybieramy EXT4 i nie zmieniamy nic w wielkości partycji, klikamy OK

10. Na koniec w głównym oknie programu klikamy w napis APPLY i czekamy na zakończenie procesu partycjonowania

Teraz wgranie DATA2SD:

1. Ściągamy ten zip i wrzucamy na kartę SD DATA2SD

2. W menu Recovery wybieramy opcję install zip from sdcard

3. W nowym oknie wybieramy choose zip from sdcard

4. W kolejnym oknie wybieramy plik Data2sdV2withA2sdremover_by_jikantaru.zip i w nowym oknie klikamy na Yes - Install Data2sdV2withA2sdremover_by_jikantaru.zip , wykonujemy reboot i cieszymy się opcją DATA2SD

Edytowane przez Pudel89
    Błędy w instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aqent
    P.S

Pierwsze uruchomienie trwa bardzo długo dlatego radzę uzbroić się w cierpliwość

Tak mniej więcej ile? Żebym wiedział ile mam czekać max, bo po jakimś pół godziny wydaje mi się że coś jest nie tak..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do 15minut. Jak nie wstal, to do recovery, wipe wszystkiego i jeszcze raz flashuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pół godziny to jest już za długo. Powinno gdzieś tak to trwać z około 7 minut

Chyba zapomniałem dopisać jednej rzeczy i tu jest mój błąd za co od razu przepraszam Was moi mili :)

Mianowicie przed wgraniem Romu trzeba dokonać wipe: factory, Cache i Dalvik

Dopiszę to do posta wyżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Naits

przed instalacją romu (install zip from sdcard) proponuje zrobić backup w recovery, to bardzo przydatne jeśli masz branda a potem będziesz sprzedawał telefon lub oddajesz na gwarancje

WFS ma tylko clear storage i delete all user data

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi