Skocz do zawartości
Wodz Tabletek

Opinie o Lenovo P2

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dzisiejszy, wg. mnie nie jest to zły wybór, być może lepszy od Moto G5. Czas pokaże.

Po zakupie, w środę tydzień temu, bateria została naładowana pierwszy raz dzisiaj w nocy, a miała jeszcze 10%. Co prawda nie katowałem jakoś szczególnie telefonu, człowiek ma inne sprawy na głowie jak zabawa smartfonem, ale kilka ładnych godzin apki, instalacje, zabawa nimi, youtube, przeglądarka....

Aparat- zabawa kilkoma polecanymi programami do video i fotek.... no cóż, powiem, że robi lepsze zdjęcia od Moto G2 :) . I w zasadzie nie jest aż taka sieka ze zdjęciami, ale jak ktoś robi ciągle w automacie... Mam C600D z kilkoma słoikami i wolę manualne nastawy, coś tam udało mi się strzelić P2 takiego, że jest ok, oczywiście jak na smartfona, bo do Lustra nie ma co porównywać. Zapewne są telefony w tej klasie z lepszymi aparatami, ale to jest tylko telefon z funkcja aparatu, albo na odwrót :) . 

Android 7 i przesył danych w roamingu- tutaj niestety porażka po całości. Mam abo w Pleyu i niestety do dnia dzisiejszego nie został ten problem rozwiązany przez Producenta telefonu oraz dostarczyciela usług. Wyczytałem, że nie  tylko Lenowo P2 ma ten problem, ma go również Motka Z.. Jakieś Asusy i z Samsung Galaxy Prime, z andkiem KitKat..... Lecz moje abo niedługo się kończy, więc jeżeli Play lub Lenovo nie zrobi coś z tym, to zmykam gdzieś indziej.

Głośność głośnika/głośników- większa jak w Motce G5, o jakości się na razie nie wypowiadam. 

Generalnie telefon ok, gra, kręci filmy, robi zdjęcia i co najważniejsze dzwoni i nikt mi nie marudzi, ze mnie nie słyszy, jak było z G2 :) . 

Jak będę miał chwilkę w przyszłości niedalekiej, to porobię jakieś sensowne fotki różnymi apkami i je gdzieś zamieszczę.

Edytowane przez awygo
    Usunąłem zbędną treść. Czerwony jest zastrzeżony dla Administracji i Moderatorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Wodz Tabletek 2 pytania:

1. Gdzie kupiłeś fona? Czy miał już andka 7 czy sam instalowałeś? 

2. jakie apki do fotek testowałeś i która wg Ciebie jest najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam P2 już od 2 miesięcy i telefon bardzo mi się podoba a w szczególności bateria (główny powód dla którego go wybrałem), płynność działania i stabilność jak na telefon ze średniej półki bardzo dobra, jak na razie nie zdarzały mi się żadne lagi itd, co do aparatu średnio jestem zadowolony być może z tego względu że przesiadłem się z telefonu z lepszym aparatem (Galaxy S6) ale tak czy inaczej telefon warty uwagi, szczególnie dla osoby które cenią telefony które bez problemu wyciągają 10h na ekranie i działają na jednym ładowani minimum 2 dni 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmumia

Nie wiem jak u Was ale u mnie Nougat strasznie ssie baterię... A właściwie to procesor, który jest na pierwszym miejscu w zużyciu baterii...

Uprzedzę Wasze pytanie- tak przywracałem ustawienia fabryczne, chwilę jest dobrze, a potem znowu to samo :/

Poza tym na 7.0 już nie mam tak kapitalnego zużycia podczas deep sleepa.

Robił z Was ktoś downgrade do 6.0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 22.06.2017 o 09:08, wesley123 napisał:

@Wodz Tabletek 2 pytania:

1. Gdzie kupiłeś fona? Czy miał już andka 7 czy sam instalowałeś? 

2. jakie apki do fotek testowałeś i która wg Ciebie jest najlepsza?

1. X-Kom, nie nie miał 7, miał 6, tak samemu instalowałem.

2. A Better Camera, Camera FV-5, Open Camera i Stockowa. I jeszcze kilka innych, które nie dały rady. Imho na autoustawieniach najlepsza wg. mnie jest: Open Camera, FV-5 i Stock. Taka kolejność. Szukam jeszcze oryginalnego aparatu od Motoroli G2, może uda mi się znaleźć i pobawić się dla porównania. Co do kręcenia filmów imho Cinema FV-5 mogła by się sprawdzić, ale nie mogę znaleźć nigdzie odblokowanej wersji, co kręci użyteczne powyżej 1280x720px... 

W pomieszczeniach różne apki robią podobne zdjęcia. Najgorzej wg mnie wypada A Better Camera.

Od ostatniego ładowania w nocy z wtorku na środę, telefon sobie chodził do dzisiaj, gdzie po 14 podłączyłem go pod ładowarkę. Ciekawe ile teraz mu się uda osiągnąć bez ładowania. Głównie bawiłem się aparatem, navi, troszkę yutuba, przeglądarka i testy z drugą karta- Plush. Ta działa ok tam, gdzie Play wywala roaming i przesył danych.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za konkretną odpowiedź :)

Co do baterii to ja średnio wyciągam 8h SOT i 5-6 dni

Nie zauważyłeś spadku wydajności baterii na 7.0? Jakie są zauważalne różnice między 6 a 7?

Edytowane przez wesley123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 6 byłem dosłownie z 2 godziny. Jedyną opcją z żarciem baterii, którą już przerabiałem w Moto G2, to usługi Google. Po wyłączeniu ich telefon wytrzymywał ponad jeden dzionek dłużej. Na 7 tak sobie obserwuję to zużycie i dzisiaj od rana, czyli od 7 do 13 zjadło 9% baterii- kilka rozmów telefonicznych, z 2h na Whatsapie, kilka minut Youtube, smsy.... Tak się zastanawiam nad przywróceniem ustawień fabrycznych i ocenieniu pod względem zużycia andka 6. Ale to chyba zrobię przy następnym cyklu ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba chciałes napisać wymusiłes zatrzymanie usług bo wyłączyć się nie da. Druga sprawa to sobie ograniczyles funkcjonalnosc smartfonu i czy to gra warta swieczki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Edi999

Problemy z roamingiem krajowym w Play to wina wyłączenia go przez operatora.

/Ciach/

Co do zalet telefonu to poza baterią są nimi też ładna i solidnie wykonana obudowa, dobry ekran, wysoka jakość dźwięku, NFC, szybkie ładowanie, niskie temperatury, brak throttlingu pod obciążeniem.

Wadą jest przeciętny aparat.

Edytowane przez Gwozdek
    Usuwam link do konkurencyjnej witryny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem użytkownikiem telefonu już przeszło sześć miesięcy Powiem krótko Lenovo P2 jest naprawdę super, bateria to rewelacja,jakość wykonania i parametry pamięć, procesor, klasa. Aparat jest dobry to wystarcza.Ma wszystko co inne marki wyżej notowane. Jest w rewelacyjnej cenie Ta marka powinna być rozwijana bezapelacyjnie Żaden inny telefon wyżej  notowanej marki nawet nie zbliży się do pojemności baterii jak jest w tym modelu.Ja przy przeciętnym użytkowaniu ładuję telefon raz na tydzień.Reszta może o tym tylko pomarzyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi