Skocz do zawartości
Wodz Tabletek

Opinie o Lenovo P2

Rekomendowane odpowiedzi

kris555777 mam kolegę, który od 3 lat używa Myphone Hammera, ot taki telefon z Biedasklepu :) . Kupił go, gdyż w jego fachu łatwo popsuć lub utopić w czymś telefon. Bateria trzymała mu bite dwa tygodnie. Służy w sumie tylko do rozmów i smsów, bo więcej na nim nie da się zdziałać. Ostatnio powiedział, że bateryjka chyba się kończy, gdyż max tydzień wytrzymuje. Myśli nad zmianą tego telefonu na smartfona, ale weź teraz takiego zadowól czymś, jak poprzedni wytrzymywał mu 2 tygodnie bez ładowania i można go topić do woli w betonie czy farbach :) . Co do P2, każdy używa tak telefonu, w jakim zakresie musi, a i nie każdy musi mieć go 24/dobę w rękach, jak to się obecnie dzieje na świecie.... i zaś mamy wyniki wytrzymałości baterii. Też napisałem, że jakbym go wykorzystywał na maxa, to by pewnie padł po tych kilkunastu godzinach katowania, ale Ja nie mam takich potrzeb, więc jest jak jest.

Niedługo będę jechał w dłuższą trasę motocyklem, więc pewnie opiszę swoje wrażenia odnośnie bateryjki, po przejechaniu jej od domu do celu. A będzie włączony BT, Lokalizacja, Yanosik, pewnie jakaś muzyka do tego, więc troszkę to pociągnie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Awygo czy ja piszę,że kręcę wyniki kosztem zdrowia ?

Po prostu nie potrzebuje maksymalnej jasności.

A domu na minimum, w pracy lekko podkręcam.

Jak będę na zewnątrz i będzie słonecznie, jak myślisz zostawię na minimum, logiczne że nie będę nic widział, na Sony Z zainstalowałem LUX Lite bo maksymalna jasność była za mała i LUX pomógł.

Na weekend jak będę na ulicy, będę testowal jak to wygląda.

Edytowane przez adziu82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Z własnego doświadczenia: dla mnie minimalna jasność nie wystarcza nawet w domu. Dlatego nie potrafię zrozumieć, że ktoś się jara SOT 14. Telefon ma służyć mnie, a nie zaspakajaniu jakichś tam ambicji. Ale każdy oczywiście ma inne podejście do tego.

9 godzin temu, adziu82 napisał:

na Sony Z zainstalowałem LUX Lite bo maksymalna jasność była za mała i LUX pomógł.

Lux nie podnosi poziomu maksymalnej jasności telefonu, nie wyciągnie z niego więcej niż fabryka dała. Przejmuje tylko sterownie nad automatyczną jasnością. I być może w Twoim przypadku robił to lepiej niż aplikacja telefonu, dlatego widziałeś efekt. Ale to kwestia ustawień. Np. ja ustawiłem pełną jasność przy poziomie oświetlenia równym 10240 luxów. W domu mam oświetlenie w granicach 50 - 320  luxów, więc 15 - 20%. I to też jest trochę "wyżyłowane". Poniżej tych wartości nie ma mowy o komforcie (oczywiście w/g moich wymagań).

Spoiler

Screenshot_20170729-103744.thumb.png.b87d40b4a9f45535b8b54af9f75f73d7.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpisuje się pod pod tym co napisał awygo i nie wyobrażam sobie nie mieć podswietlenia w trybie auto, co chwilę ręcznie suwakiem jeździć, choć niestety auto w sofcie lenovo działa fatalnie i też używamy apek trzecich do tego celu i chyba najlepiej sprawdza sie lux dash. Już wcześniej też chciałem napisać iż lux wcale nie podbija jasności ekranu bo wszystkie parametry dotyczące tego aspektu sa zawarte w odpowiednich plikach w systemie i bez roota nie ma możliwości ich zmiany.  I tak w dzień dość sporej jasności w mieszkaniu lux ustawia   jasność na poziomie ok 50%, wieczorem i rano odpowiednio mniej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten telefon już jakiś czas i potwierdzam że jasność minimum jest bardzo minimum :) Co do jasności w dzień nie mam żadnych uwag nawet w pełnym słońcu - warunek jest jeden - podświetlenie musi pracować w trybie auto ( można sobie "podbić" lub obniżyć to auto ) bo maksymalne podświetlenie w trybie manualnym ma się nijak do maksymalnego podświetlenia jakie uzyskuje ten telefon na auto, Jeśli na maksymalnym ręcznym jest ciemno warto przełączyć w auto i ew podnieść na skali na max ale raczej to nie jest konieczne. Ja używam auto i działa o niebo lepiej niż w poprzednich moich telefonach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam ten telefon od miesiąca więc jakiś ogólny zarys już mam i parę słów mogę powiedzieć. P2 jest po prostu zarąbisty, nie znalazłem w nim niczego co mógłbym skrytykować. Oprócz aparatu nie ustępuje w niczym flagowcom innych marek a kosztuje 2-3 razy mniej. Bateria to bajka, na tą chwilę to chyba lepiej nie można. A co do aparatu to wzorowy to on nie jest, ale u mnie robi dobre fotki a jak ktoś chce mieć profesjonalne zdjęcia to polecam lustrzankę np. od Sony. Zainstalowałem sobie A Better Camera która trochę poprawia niedoskonałości aparatu i robi lepsze zdjęcia od systemowej apki. Ani razu nie udało mi się go zawiesić czy też zmusić do restartu. Jeszcze słowo o ekranie, dla mnie żaden IPS nie będzie wyglądał tak dobrze jak S.Amoled a tonację kolorów można sobie zmienić w ustawieniach. Ogólnie polecam ten telefonik i myślę że lepiej wybrać nie mogłem. Jeszcze dodam że fonik działa dobrze w Plusie i T-Mobile, w innych sieciach nie wiem a te problemy w Play to raczej wina operatora a nie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi flagowcami to żeś pojechał, co najwyżej porównania możesz robić do sredniakow innych firm. Z tym ekranem super amoled to też opinia relikt bo równie dobre ekrany jakościowo  ips montuje Sony i pewnie lg 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o Lenovo P2 to jest naprawdę świetny telefon w swojej klasie.Jeszcze jedno, znajdz mi telefon z tzw. górnej półki który ma taką baterię Górna pólka z bateria 3600 maks. To jest dopiero szczyt jak ładujesz tego fona codziennie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na prawdę to tyko duża bateria jest tu atutem, lenovo tu nie dało wlasnych aplikacji medialnych, brak choćby zwykłego equalizera dla kogoś kto lubi dobrą jakość dźwięku to wielki zawód, apki poczty też brakuje i trzeba się mocno naszukac by znaleźć coś pod siebie a sytuacja z brakiem aktualizacji u operatora to jawna kpina, zaraz ktoś napisze że można czysciocha wygrać, owszem ale czy nie tracimy gwarancji wówczas 

dodana zawartość

Co do bateri jeszcze jej rozmiar jest kosztem mniejszego miejsca na karty SIM i karty sd w efekcie trzeba wybrać między dwoma kartami sim a mixem sim z kartą sd a to znów minus 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do aplikacji producenta to dobrze że Lenovo nie narzuca swoich tak jak np. operator komórkowy. Zapewniam że są apki o wiele lepsze i bardziej rozbudowane niż te producenckie i wcale nie trzeba długa szukać, wystarczy trochę poczytać fora. Co do aktualizacji to co takiego daje android 7.0 w porównaniu do 6.0 ? Czy jakość rozmów lepsza a może zdjęcia a może to tylko niuanse bardziej kosmetyczne niż praktyczne. Jeżeli ktoś chce mieć dwie karty sim i jeszcze sd to może wybrać coś innego a takie rozwiązanie jak w P2 jest w wielu modelach telefonów z o wiele mniejszymi bateriami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi