Skocz do zawartości
sebishi

Zenfone 3 max laser ZC553KL - opinie, wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

sebishi

Witam. Ma ktos ten telefon? Jestem na kupnie i mam pare pytan jak z wydajnoscia jakies lepsze gry dzialaja bez przyciec? Np csr racing 2? Jak z aparatem?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1wojt1

Mam ZC553KL. Niestety żadnych gierek na nim. Jeżeli chodzi o zdjęcia to jest OK

Tapatalk na P10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon mam 2 miesiące. Po dwóch miesiacach chodzi nadal tak szybko jak na początku. Nie mam zadnych gier na nim. Do codziennego użytku jest ok. Denerwuje mnie słaba jakość rozmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djpit

Aparat jest w miarę ok ale bez szału. Jakość rozmów bardzo dobra. Mój też miał z tym problem ale po oddaniu na gwarancję wszystko jest git,:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem po przesiadce z Xperii Z1 na ZF Max Laser.

Pierwszy plus... nareszcie smarkfon który działa dłużej niż jeden dzień... aktualnie 2 dzień od ładowania i jeszcze mam 23% a dzień zaczynam wcześnie od 5.30 i siedzę zwykle do północy :D

+ Nie grzeje się jak Xperia Z1 (4x2.2Ghz 2GB RAM)

Z minusów ? Xperia Z1 miała wifi z AC a w ZF3ML nie ma.

Szukam za etui jakimś pancernym bo u mnie telefon ma ciężko... i szyby na przód :D

Zainstalowane RealRacing3 ... chodzi OK, ładuje się trochę wolniej niż na Z1

Edytowane przez PiotrLobuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, kupilem w sierpniu Asus Zenfone 3 max, niestety moze po tygodniu zaczal swirowac telefon, myslalem ze po prostu cos wlaczylem ale zauwazylem ze ten telefon ma jakies dziwne bledy systemu, nie oddalem na gwarancje bo potrzebuje telefon ale jak bede zdesperowany to tak zrobie, glownie problem w tym ze majac kilka aplikacji typu facebook czy instagram ktore juz byly gotowe na telefonie do instalacji, telefon ma dziwne zachowania, czasem zablokuje i odloze a sam sie wlaczy aparat, nie, nie po jakims ruchu gwaltownym bo nic nie ustawialem, i tak czesto, albo gdy odblokuje telefon to jest wlaczona galeria albo aplikacja z pogoda, najgorsze tez jakosc aparatu, strasznie jest zmulony i nie potrafi w ogole zlapac ostrosci, poruszajac kamera wszystko strasznie klatkuje, ogolnie telefon ma kilka miesiecy a chodzi strasznie :/ Czy moze byc winna jakas aplikacja? Bo nie wiem, zresetuje telefon a jak nic nie da to utrace zdjecia itd, a moze to wina tej nakladki Zenui na androida? Nie wiem ale nie jestem w ogole zadowolony z telefonu, a niby tani i dobre parametry. Z gory dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    #plus

Wgraj najnowsze dostępne oprogramowanie ze strony Asusa. I sprawdź czy problem nadal się pojawia.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 3 tygodnie na razie. Moja opinia (recenzja) Asus Zenfone 3 Zoom 553KL

Zalety:

- spoko ekran, dobry touch

- bateria trzyma bardzo dlugo (przy moim użyciu 7 dni aktualnie - slucham 2h tygodniowo audiobooka, 30 minut internetu WIFI dziennie, poza tym mało rozmów, czasami SMS)

- w sumie wygodnie leży w ręce jak się go opakuje w gumę

- super szybko działa system (szczególnie przed wymuszoną aktualizacją na android 7.1)

- niektóre elementy nakładki Asusa są bardzo dobrze zrobione (książka adresowa, smsy)

- rozbudowane funkcje oszczędzania energii

- dobra specyfikacja za te pieniądze

Wady:

- Fatalny aparat, wieczorem ogromne szumy, w dzień nawet nie łapie ostrości, zrobienie zdjęcia ostrego tym aparatem to jest cud. Nie wierzcie w recenzje. Miałem przedtem Samsunga A3 2016 i tam aparat był całkiem fajny. Tutaj to jest katastrofa. Połowę winy ponosi aplikacja od Asusa do robienia zdjęć. Na OpenCamera jest nieco lepiej, bo zdjęcie robi kilka ms po puszczeniu przycisku.
    - W moim telefonie jak ktoś kończy rozmowę, nie podświetla się wyświetlacz. Muszę odblokowywać telefon. Też jest ciężko odłożyć połączenie.

- Najgorsze!!! Jakość rozmów - rozmówca zazwyczaj zgłasza że mnie nie słyszy, muszę robić jakieś cuda trzymać telefon przed sobą i mówić do dziurki od mikrofonu. To jest super dziwne wiele osób to zgłasza. Faktycznie dyskwalifikuje telefon do rozmów telefonicznych.

- Wymuszanie instalacji aktualizacji. Po zakupie przy każdym połączeniu z wifi dostawałem irytujący ekran po każdym odblokowaniu telefonu. Tak się nie robi.

Gdyby nie te rozmowy to telefon oceniłbym na dobry+ a tak to oceniam na dostateczny.

Edytowane przez Łukasz Pełszyński

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi